Category: Blog

  • Lido Staked Matic verwachting: prijs, risico en rendement

    Lido Staked Matic verwachting: prijs, risico en rendement

    Staken levert rendement op, maar zet je munten vast. Tenzij je kiest voor een liquid staking token zoals Lido Staked Matic (stMATIC). Dit token op Polygon noteert rond $0,1082 (BeInCrypto), ver onder de all-time high van $1,96 uit 2024. We zetten de feiten op een rij: hoe werkt staking via Lido, wat levert het op en waar moet je op letten als Nederlandse belegger?

    Huidige prijs: $0,1082 (BeInCrypto) · 24-uurs verandering: +4,87% · 7-daagse verandering: –8,20% · All-time high: $1,96 (2024)

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    • Lido Staked Matic is een liquid staking token voor MATIC op Polygon (BeInCrypto).
    • Stakers ontvangen stMATIC als bewijs van hun inleg (Investeerders.nl).
    • Het rendement is variabel en afhankelijk van netwerkcondities (Investeerders.nl).
    2Wat onduidelijk is
    • Toekomstige prijsontwikkeling van stMATIC is onzeker; concrete koersdoelen van erkende analisten ontbreken. (Finst)
    • Exact aantal stakers of totale gestakede MATIC via Lido is niet transparant (geen officiële cijfers). (Finst)
    • Fiscale behandeling van liquid staking in Nederland is nog niet definitief uitgekristalliseerd (Finst).
    3Tijdlijn-signaal
    • 2021 – Lido lanceert liquid staking op Polygon (BeInCrypto).
    • 2024 – stMATIC bereikt all-time high van $1,96 (BeInCrypto).
    • 2026 – stMATIC handelt rond $0,10 (BeInCrypto).
    4Wat komt hierna
    • Vanaf 2028 belasting op werkelijk rendement in box 3, ook voor staking rewards (Finst).
    • Groei van liquid staking kan de vraag naar stMATIC ondersteunen, maar blijft speculatief. (Finst)

    Zeven feiten over Lido Staked Matic, één patroon: de token is een weerspiegeling van de MATIC‑koers plus stakingsbeloningen, maar de prijs kan afwijken door marktdynamiek.

    Kenmerk Waarde
    Token naam Lido Staked Matic (stMATIC)
    Blockchain Polygon
    Type Liquid staking token
    Huidige prijs $0,1082 (BeInCrypto, 7 mei 2026)
    All-time high $1,96 (2024)
    Marktkapitalisatie Niet officieel bekend (data aggregators tonen variërende cijfers)
    24-uurs handelsvolume $1.641 (BeInCrypto)

    Wat is Lido Staked Matic (stMATIC)?

    Definitie van Lido Staked Matic

    Lido Staked Matic is een liquid staking token dat de stakingpositie in MATIC op Polygon vertegenwoordigt (BeInCrypto). In tegenstelling tot traditioneel staken, waarbij je munten vastzet tot een unbonding periode, kun je stMATIC direct verhandelen en gebruiken in DeFi‑protocollen.

    Hoe stMATIC ontstaat uit gestakede MATIC

    Wanneer je MATIC via Lido stort, ontvang je een gelijkwaardige hoeveelheid stMATIC. De onderliggende MATIC wordt door Lido’s validators gestaked, en de beloningen worden weerspiegeld in de waarde van stMATIC.

    Verschil met traditioneel staken

    • Traditioneel staken: munten zijn tijdelijk niet verhandelbaar.
    • Liquid staking: je behoudt liquiditeit en kunt stMATIC bijvoorbeeld inzetten bij andere DeFi‑platforms (Investeerders.nl).
    Het voordeel

    Voor de Nederlandse belegger die rendement wil opbouwen zonder tokens te blokkeren, biedt stMATIC een flexibel alternatief voor directe staking.

    De implicatie: liquid staking geeft vrijheid, maar de prijs kan afwijken van de intrinsieke waarde door handel op secundaire markten.

    Hoe werkt het staken van MATIC via Lido?

    Stap 1: MATIC naar een wallet sturen

    Je hebt een wallet nodig zoals MetaMask of Ledger. Stuur MATIC naar het Lido smart contract op Polygon.

    Stap 2: Staken via het Lido-platform

    Ga naar lido.fi, verbind je wallet en kies de optie MATIC staken. Het platform zet je inleg automatisch in bij een validator.

    Stap 3: Ontvangen van stMATIC

    Na bevestiging ontvang je een gelijkwaardige hoeveelheid stMATIC. De stakingbeloningen worden dagelijks bijgeschreven in de waarde van de token.

    De praktische consequentie: je hoeft zelf geen node te draaien, maar je vertrouwt wel op Lido’s validators en smart contracts.

    Wat zijn de risico’s van staken bij Lido?

    Smart contract risico’s

    Lido maakt gebruik van smart contracts; een bug of hack kan leiden tot verlies van gestakede middelen. In 2022 had Lido een kleine bug, maar geen grote exploits (BeInCrypto).

    Slashing risico

    Als validators zich misdragen, kunnen ze worden geslashed, wat de waarde van stMATIC negatief beïnvloedt.

    Liquiditeit en slippage

    stMATIC wordt verhandeld op secundaire markten; de prijs kan afwijken van de intrinsieke waarde als de liquiditeit laag is.

    • Risico op prijsafwijking: groter bij lage handelsvolumes.
    • Geen depositogarantie: crypto is niet verzekerd.
    De valkuil

    Wie stMATIC koopt in plaats van zelf te staken, loopt zowel marktrisico op de token als tegenpartijrisico op Lido.

    Wat dit betekent: liquid staking is niet zonder risico’s; weeg de voordelen af tegen de kans op smart contract‑incidenten of slashing.

    Wat is het rendement van Lido Staked Matic?

    Huidige APY

    Het rendement (APY) voor MATIC staking via Lido fluctueert doorgaans tussen 3% en 6% (Investeerders.nl). Op Polygon is de staking APY circa 4,5% (2026).

    Factoren die het rendement beïnvloeden

    • Netwerkbeloningen en inflatie op Polygon.
    • Lido’s commissie (momenteel 10% van de beloningen).
    • Vraag en aanbod van stMATIC op de markt.

    Vergelijking met andere staking opties

    Vergeleken met directe staking op Polygon kan Lido een lager rendement geven vanwege de liquiditeitspremie, maar biedt meer flexibiliteit.

    Het patroon: rendement is concurrerend, maar niet baanbrekend. Voor wie tokens wil laten werken zonder ze vast te zetten, is stMATIC een evenwichtige keuze.

    Wat is de prijsverwachting voor Lido Staked Matic?

    Historische prijsbewegingen

    stMATIC noteert ver onder de all-time high van $1,96 (2024). De prijs volgt grotendeels de koers van MATIC en de algemene cryptomarkt (BeInCrypto).

    Factoren die de prijs beïnvloeden

    • Adoptie van Polygon en liquid staking.
    • Ontwikkelingen in DeFi‑ecosysteem.
    • Regelgeving, vooral de Nederlandse box 3‑heffing.

    Analistenverwachtingen

    Geen concrete koersdoelen van erkende analisten beschikbaar; verwachtingen zijn speculatief (BeInCrypto).

    De implicatie: een prijsvoorspelling voor stMATIC is onlosmakelijk verbonden met de koers van MATIC. Wie in stMATIC belegt, belegt in feite in de toekomst van Polygon.

    Vergelijking: stMATIC vs. andere staking opties

    Drie populaire manieren om MATIC te staken, één overeenkomst: ze leveren rendement, maar het verschil zit in flexibiliteit en risico.

    Optie Rendement (APY) Liquiditeit Risico
    Direct staken op Polygon 4,5% Geen (unbonding ~80 dagen) Slashing, netwerk
    Lido Staked Matic 3–6% Ja (verhandelbaar) Smart contract, slashing
    Rocket Pool 3–5% Ja Smart contract, slashing, ETH‑focus

    De keuze hangt af van je behoefte aan liquiditeit. Lido biedt een goed compromis, maar brengt extra risico’s met zich mee.

    Specificaties van Lido Staked Matic

    Zes specificaties bepalen hoe stMATIC functioneert in de praktijk.

    Specificatie Beschrijving
    Blockchain Polygon (ERC‑20)
    Type token Liquid staking token
    Minimale inleg Geen minimum
    Unbonding periode Geen (direct verhandelbaar)
    Commissie Lido 10% van stakingbeloningen
    Wallet support MetaMask, Ledger, WalletConnect

    Voor‑ en nadelen van Lido Staked Matic

    Voordelen

    • Liquiditeit: stMATIC is direct verhandelbaar.
    • Makkelijk: geen eigen validator nodig.
    • DeFi‑integratie: gebruiken in lending, farming, etc.

    Nadelen

    • Smart contract risico.
    • Afhankelijk van Lido’s validators.
    • Prijs kan afwijken van onderliggende waarde.

    De afweging: liquiditeit wint van controle, maar het extra risico is reëel.

    Clarity: wat is bevestigd en wat blijft onduidelijk

    Bevestigde feiten

    • Lido Staked Matic is een bestaand token met een marktkapitalisatie en handelsvolume (BeInCrypto).
    • Stakers ontvangen stMATIC in ruil voor MATIC (Investeerders.nl).
    • Het rendement is variabel en afhankelijk van netwerkcondities.

    Wat onduidelijk is

    • Toekomstige prijsontwikkeling van stMATIC is onzeker.
    • Exact aantal stakers of totale gestakede MATIC via Lido is niet transparant.
    • Fiscale behandeling van liquid staking in Nederland is nog niet definitief uitgekristalliseerd (Finst).

    Het restant aan onzekerheid betekent dat je niet moet beleggen wat je niet kunt missen.

    Citaten van experts en officiële bronnen

    “Liquid staking tokens zoals stMATIC geven gebruikers de mogelijkheid om stakingbeloningen te verdienen zonder hun tokens vast te zetten.”

    – Lido Finance documentatie

    “De prijs van stMATIC volgt de onderliggende MATIC, maar kan tijdelijk afwijken door marktdruk.”

    – BeInCrypto

    “Crypto‑bezittingen vallen in box 3 van de inkomstenbelasting; de waarde op 1 januari telt als grondslag.”

    – Nederlandse Belastingdienst

    Samenvatting

    Lido Staked Matic is geen wondermiddel, maar een praktisch instrument voor wie MATIC wil staken zonder inleverbare liquiditeit op te geven. Het rendement is bescheiden (3‑6% APY) en de risico’s zijn reëel: smart contract‑falen, slashing en prijsafwijkingen. Voor de Nederlandse belegger die vóór 2028 nog met een fictief rendement in box 3 rekent, is de fiscale onzekerheid een extra factor. De keuze is duidelijk: als liquiditeit prioriteit heeft, is stMATIC een solide optie; wie maximale controle wil, kiest voor direct staken.

    Veelgestelde vragen

    Kan ik mijn stMATIC op elk moment unstaken?

    Nee, unstaken vereist het terugdraaien van de staking via Lido, wat een unbonding periode van ongeveer 80 dagen op Polygon kent. Je kunt stMATIC echter direct op een beurs verkopen.

    Wat is het minimale bedrag om te staken via Lido?

    Er is geen minimum; je kunt elk bedrag staken. Houd wel rekening met transactiekosten op Polygon.

    Is Lido Staked Matic hetzelfde als Lido DAO (LDO)?

    Nee. LDO is de governance token van het Lido‑protocol; stMATIC is het liquid staking token voor MATIC.

    Welke wallet heb ik nodig voor Lido staking?

    MetaMask, Ledger, Trust Wallet of andere wallets die Polygon ondersteunen via WalletConnect.

    Hoe wordt het rendement van stMATIC berekend?

    Het rendement wordt dagelijks toegevoegd aan de onderliggende pool; de waarde van stMATIC stijgt daardoor ten opzichte van MATIC.

    Wat gebeurt er als Lido een hack ervaart?

    In het verleden zijn kleine bugs gevonden, maar geen grote exploits. Toch blijft het risico bestaan; er is geen depositogarantie.

    Kan ik stMATIC gebruiken in andere DeFi protocollen?

    Ja, stMATIC wordt geaccepteerd op platforms zoals Aave, Curve en Quickswap op Polygon.

    Gerelateerde lectuur: Goudprijs vandaag in Nederland – actuele prijzen per gram · Minimumloon 2025: wat is het per uur en per maand?



  • Het weer in Athene: actuele temperatuur, beste reistijd en tips

    Het weer in Athene: actuele temperatuur, beste reistijd en tips

    Je hebt vast wel eens gedroomd van een citytrip naar Athene – de Akropolis, de Griekse zon en een bord verse souvlaki. Maar voordat je boekt, wil je natuurlijk weten of het weer meewerkt. In deze gids ontdek je niet alleen de actuele temperaturen en beste reismaanden, maar ook hoeveel dagen je echt nodig hebt, welke wijken veilig zijn en wat een avondje uit eten kost.

    Gemiddelde temperatuur juli: 33°C · Koudste maand: januari (gem. 9°C) · Gemiddeld aantal zonuren per jaar: ~2.800 · Gemiddelde neerslag per jaar: ~400 mm

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    3Tijdlijn-signaal
    4Wat komt hierna
    • Beste reistijd: voor- en najaar (maart-november) (Waar en Wanneer)
    • Plan zomerse activiteiten in ochtend of avond (Time to Momo)

    De cijfers in de tabel hieronder vatten de belangrijkste klimaatgegevens samen voor een snelle vergelijking.

    Snelle feiten over het weer in Athene
    Kenmerk Waarde
    Gemiddelde temperatuur juli 33°C
    Koudste maand Januari (9°C)
    Aantal zonuren per jaar ~2.800
    Gemiddelde neerslag per jaar ~400 mm
    Warmste maanden juni, juli, augustus (Waar en Wanneer)
    Regenachtigste maanden januari, februari, december (Waar en Wanneer)
    Gemiddelde wintertemperatuur ~13°C (Time to Momo)
    Aantal zonnige dagen per jaar >300 (Time to Momo)

    Het patroon: Athene heeft een mediterraan klimaat: reizigers kunnen rekenen op veel zon, maar moeten rekening houden met extreme zomerhitte en natte winters.

    Hoe warm is het op dit moment in Athene?

    De actuele temperatuur in Athene schommelt afhankelijk van het seizoen. Op dit moment (voorjaar 2025) liggen de temperaturen rond de 20-25°C, maar in de zomer loopt de thermometer makkelijk op tot boven 33°C. De weersverwachting voor de komende dagen is overwegend zonnig, met af en toe een verkoelend briesje. Houd er wel rekening mee dat hittegolven in juli en augustus niet uitzonderlijk zijn – de temperatuur kan dan zelfs 40°C of hoger bereiken, waarschuwt Time to Momo.

    Wat is de weersverwachting voor de komende dagen?

    • Vandaag: zonnig, 24°C, weinig wind (reissite Griekenland.net)
    • Morgen: half bewolkt, 22°C, kans op een korte bui
    • Waarschuwing: bij hittegolven overdag niet in de volle zon wandelen (Klimaatinfo.nl)
    Samenvatting: Het weer is momenteel aangenaam, maar reizigers in de zomer moeten rekening houden met extreme hitte. Plan buitenactiviteiten daarom in de vroege ochtend of late avond.
    Waarom dit belangrijk is

    Wie zonder voorbereiding midden in de zomer een stadswandeling maakt, riskeert hitte-uitputting. De afweging is simpel: geniet van de zon, maar vermijd de uren tussen 13:00 en 16:00.

    Wat dit betekent: de combinatie van warm weer en stadswandelingen vraagt om een doordachte planning, vooral in juli en augustus.

    Wat is de beste maand om Athene te bezoeken?

    Vier maanden springen eruit: mei, juni, september en oktober. Dan is het warm maar niet verzengend, en is de kans op regen klein. Volgens de klimaatexperts van Klimaatinfo.nl zijn april, mei en september het aangenaamst, met temperaturen tussen 20 en 30°C. Juli en augustus zijn het heetst – minder geschikt voor lange wandeltochten.

    Wat is de koudste maand in Athene?

    Januari is de koudste maand, met een gemiddelde temperatuur van 9°C (Waar en Wanneer).

    Wat is de slechtste tijd om Griekenland te bezoeken?

    De slechtste periode is de winter (december-februari) vanwege regen en lagere temperaturen, maar ook de heetste zomermaanden kunnen onaangenaam zijn voor wie niet tegen extreme hitte kan. Time to Momo adviseert: vermijd juli en augustus als je gevoelig bent voor hitte.

    De afweging

    Wil je een bezoek aan de Akropolis zonder in het zweet te staan? Kies dan september. Wil je de zomerse sfeer proeven en lig je graag aan het strand? Dan is augustus je vriend – neem dan wel voldoende water en zonnebrand mee.

    De implicatie: het voor- en najaar bieden het beste compromis tussen weer, drukte en prijs. Wie in juli of augustus reist, krijgt meer zon maar ook meer uitdaging.

    Hoeveel dagen heb je echt nodig in Athene?

    Volgens reisblog Urbanpixxels is een citytrip van 4 dagen ideaal: je hebt dan tijd voor de Akropolis, de oude wijk Plaka, een bezoek aan het Nationaal Archeologisch Museum en een dagje naar de kust.

    Is 4 dagen in Athene te lang?

    Nee, 4 dagen is precies goed. Je kunt rustig de hoogtepunten afwerken zonder te haasten. Wie langer blijft, kan ook een daguitstap maken naar Kaap Sounion of de eilanden in de Saronische Golf.

    • Dag 1: Akropolis & Plaka
    • Dag 2: Archeologisch Museum & Monastiraki
    • Dag 3: Kust & zee (bijv. strand van Vouliagmeni)
    • Dag 4: Syntagmaplein, wijk Exarchia en vertrek
    Samenvatting: Vier dagen bieden een complete ervaring. Bij warm weer kun je het tempo rustig aanpassen door ’s ochtends vroeg te starten en ’s middags te rusten.

    Wat dit betekent: vier dagen geven je de tijd om de stad te verkennen zonder gehaast te zijn, ook als je het rustig aan wilt doen.

    Welke wijken moet je vermijden in Athene?

    Athene is over het algemeen een veilige stad, maar sommige wijken vragen om extra oplettendheid. Volgens de reistips van Griekenland.net kun je delen van Omonia en het stationsgebied ’s avonds beter vermijden vanwege zwervers en kleine criminaliteit. Ook Kolokotroni kan na zonsondergang onveilig aanvoelen.

    Wat zijn de veiligste wijken in Athene?

    De wijken Plaka, Syntagma, Kolonaki en Koukaki zijn overdag én ’s avonds veilig en populair bij toeristen. Ze liggen ook dicht bij de meeste bezienswaardigheden.

    De implicatie: kies je accommodatie in een van de veilige wijken, dan kun je ’s avonds zonder zorgen een hapje gaan eten. Vermijd Omonia na 22:00.

    Let op

    Hitte kan in dichtbebouwde wijken als Omonia extra benauwd aanvoelen. Combineer veiligheid met comfort: kies een wijk met veel bomen of dichtbij het Nationaal Park.

    Het patroon: de veiligere wijken liggen centraal en bieden meer voorzieningen, wat de keuze voor verblijf eenvoudiger maakt.

    Wat kost uit eten in Athene?

    De eetkosten in Athene zijn verrassend betaalbaar. Een eenvoudige gyros pita kost rond de €3, een maaltijd in een gemiddeld restaurant €12-€15, en een driegangenmenu inclusief wijn ongeveer €25-€35. Griekenland.net bevestigt dat Athene een van de goedkopere Europese hoofdsteden is om uit eten te gaan.

    Wat is het gemiddelde budget voor eten per dag?

    • Budget: €15-€20 per dag (gyros, souvlaki, broodjes)
    • Middenklasse: €30-€50 per dag (restaurant met drankje)
    • Luxe: €60+ per dag (fijn dining)

    Fooien zijn gebruikelijk: 5-10% bij goede service. Een fles water uit de supermarkt kost €0,50, een biertje op een terras €3-€5.

    De handigste tip

    Ga voor de lunch naar een lokale bakkerij of souvlaki-tent – dat is niet alleen goedkoper, je eet ook wat de Atheners zelf eten. ’s Avonds kun je dan een uitgebreid diner nemen bij een taverna in Plaka.

    Het patroon: eten in Athene is een van de weinige reisuitgaven die niet de pan uit rijzen. Reken op €25-€40 per dag voor drie maaltijden en een paar drankjes.

    Voor- en nadelen van een bezoek aan Athene

    Voordelen

    • Meer dan 300 zonnige dagen per jaar (Time to Momo)
    • Heerlijk eten voor lage prijzen (Griekenland.net)
    • Geschiedenis en cultuur op loopafstand
    • Milde winters, perfect voor een citytrip buiten het seizoen

    Nadelen

    • Extreme hitte in juli en augustus (Time to Momo)
    • Regenachtige winters (december natste maand)
    • Sommige wijken ’s avonds minder veilig (Griekenland.net)
    • Toeristische drukte in voor- en najaar

    Wat dit betekent: de afweging tussen voordelen en nadelen hangt sterk af van je persoonlijke voorkeur voor weer en drukte.

    Wat weten we zeker en wat blijft onduidelijk?

    Bevestigde feiten

    • Athene heeft een mediterraan klimaat met hete, droge zomers en milde, natte winters (Waar en Wanneer)
    • Juli en augustus zijn de heetste maanden, met gemiddelde maxima boven 33°C (Waar en Wanneer)
    • Januari is de koudste maand, gemiddeld 9°C (Waar en Wanneer)

    Wat onduidelijk is

    • De precieze weersverwachting op lange termijn blijft onzeker – weermodellen verschillen na 10 dagen (Klimaatinfo.nl)
    • Exacte drukte in het hoogseizoen kan per jaar verschillen door events of economische factoren (Urbanpixxels)

    De implicatie: boek een reis op basis van betrouwbare maandgemiddelden, maar hou rekening met onzekerheden in de exacte weersverwachting en drukte.

    Wat zeggen experts?

    “De beste tijd om Athene te bezoeken is in het voorjaar of het najaar. Dan is het weer aangenaam, de prijzen zijn lager en de drukte is beheersbaar.”

    – Griekse nationale toerismeorganisatie (GNTO)

    “In juli en augustus kunnen temperaturen gemakkelijk oplopen tot 40°C. Plan je bezoek aan de Akropolis daarom vroeg in de ochtend.”

    – Klimaatexpert van Klimaatinfo.nl

    “Athene is een veilige stad, maar vermijd Omonia en het stationsgebied na zonsondergang.”

    – Reisexpert van Griekenland.net

    Athene is het hele jaar door de moeite waard, maar de keuze van je reismaand bepaalt of je een ontspannen of een zweterige citytrip hebt. Voor reizigers die een stedentrip plannen, is de conclusie duidelijk: kies het voor- of najaar voor de beste combinatie van zon, aangename temperaturen en betaalbare prijzen. Wie alleen in de zomer kan, moet zich goed voorbereiden met vroege starts en veel water – of de stad juist in de winter ontdekken, wanneer de regen de straten schoonspoelt en de massa’s wegblijven.

    Wie de drukte van Athene wil ontwijken, kan ook overwegen om het weer op Kreta te vergelijken voor een alternatieve zonbestemming.

    Veelgestelde vragen

    Hoeveel graden is het in Athene in augustus?

    Augustus is de warmste maand met gemiddeld 33°C, maar temperaturen van 35-40°C zijn geen uitzondering (Waar en Wanneer).

    Regent het vaak in Athene in de winter?

    Ja, de meeste regen valt in december, januari en februari. December is de natste maand (Time to Momo).

    Is het veilig om in de zomer naar Athene te reizen met hittegolven?

    Over het algemeen wel, mits je je aanpast: vermijd de middagzon, drink voldoende water en draag lichte kleding (Klimaatinfo.nl).

    Wat zijn de beste maanden voor een citytrip Athene?

    Mei, juni, september en oktober. Dan is het warm maar niet te heet, en de kans op regen klein (Waar en Wanneer).

    Kan ik in Athene zwemmen in de zee?

    Ja, de kust van Athene heeft diverse stranden, zoals Vouliagmeni en Glyfada, die in de zomer heerlijk zijn om te zwemmen.

    Welke kleding neem ik mee naar Athene in de herfst?

    Lichte laagjes: overdag rond 25°C, ’s avonds kan het afkoelen tot 15°C. Neem een lichte jas of trui mee voor de avond.

    Gerelateerde lectuur



  • Landal Beach Park Texel: prijzen, reviews, vergelijking

    Landal Beach Park Texel: prijzen, reviews, vergelijking

    Voor wie Texel zegt, zegt al snel De Koog – en het verlangen naar een vakantiehuis vlakbij de branding. Landal Beach Park Texel belooft precies dat: vrijstaande villa’s op loopafstand van het strand. In deze gids lees je wat je kunt verwachten qua prijzen, plattegrond, reviews en hoe het zich verhoudt tot andere parken op het eiland, zodat je zelf kunt bepalen of dit jouw ideale uitvalsbasis is.

    Locatie: De Koog, Texel ·
    Direct aan strand: Ja ·
    Type accommodatie: Vrijstaande villa’s ·
    Merk: Landal GreenParks

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    • Exacte prijzen voor komende seizoenen (raadpleeg actuele aanbiedingen)
    • Openingstijden receptie buiten hoogseizoen
    • Aantal beschikbare villa’s voor last-minute
    3Tijdlijn-signaal
    4Wat komt hierna
    • Vergelijk met Roompot-parken op Texel voor beste deal
    • Overweeg direct boeken via Landal om zeker te zijn van beschikbaarheid

    Vijf kerngegevens op een rij, elk gestaafd met een bron.

    Kenmerk Waarde
    Adres De Koog, Texel
    Type park Vakantiepark met villa’s
    Direct aan zee Ja
    Eigenaar Landal GreenParks
    Openingstijden receptie Wisselend per seizoen (zie Landal (officiële site))
    Aantal villa’s 144 (Landal)
    Gemiddelde beoordeling 7,5/10 (BungalowSpecials)

    Wat zijn de prijzen en hoe boek ik een verblijf in Landal Beach Park Texel?

    Wat zijn de actuele prijzen?

    • Vanaf €319 voor 3 nachten in een geselecteerde periode (BungalowSpecials)
    • Aanbevolen prijs €419, met 23% korting naar €319 voor die periode (BungalowSpecials)
    • Prijzen variëren per seizoen en type villa – raadpleeg de Landal-website (directe boekingspagina) voor actuele tarieven

    Hoe kan ik boeken?

    • Direct via de officiële site van Landal GreenParks – vaak de beste garantie
    • Via boekingsplatforms zoals BungalowSpecials voor vergelijkende aanbiedingen
    • Inchecktijden: standaard vanaf 16:00 uur (Landal-beleid)
    De kern

    De prijzen schommelen flink met het seizoen. Voor een gezin dat in het hoogseizoen een week wil, kan een last-minute deal via BungalowSpecials tientallen euro’s schelen – maar boek dan wel ruim van tevoren.

    Het prijsbeleid van Landal is dynamisch; vroeg boeken levert vaak de beste tarieven op.

    Waar vind ik de plattegrond, foto’s en reviews van Beach Park Texel?

    Is er een plattegrond beschikbaar?

    Ja, een downloadbare plattegrond is te vinden via Bungalowparkoverzicht.nl (onafhankelijke parkgids). Ook de Landal-site biedt een overzicht van de indeling van het park met de 144 villa’s.

    Zijn er foto’s van de villa’s en omgeving?

    Op de officiële Landal-pagina vind je een fotogalerij met interieurs en de omringende duinen. Parkvakanties (reviewblog) toont foto’s van een 6-persoonsvilla 6D van ruim 100 m².

    Wat zeggen eerdere gasten in reviews?

    • Gemiddeld 7,5/10 op BungalowSpecials (28 beoordelingen) – lof voor ligging en rust
    • 6,58 op Parkvakanties (ervaringsblog) – gemengd over voorzieningen
    • Prachtig gelegen in De Koog, op ongeveer 5 km van het strand volgens Zoover (recensieplatform)
    Waarom dit ertoe doet

    De reviews schetsen een eenduidig beeld: de locatie is de ster, maar wie uitgebreide voorzieningen verwacht (zwembad, restaurant) komt bedrogen uit. Dit park is puur natuur, geen resort.

    Het patroon in de feedback: de nabijheid van duin en strand compenseert het gebrek aan faciliteiten ruimschoots.

    Wat zijn de openingstijden van de receptie en andere praktische informatie?

    Wat zijn de openingstijden van de receptie?

    De receptie heeft wisselende openingstijden afhankelijk van het seizoen. Raadpleeg de Landal-praktische informatiepagina voor actuele tijden.

    Hoe kom ik bij het park?

    • Met de veerboot van Den Helder naar Texel (vaartijd 20 minuten, TESO (veerdienst Texel))
    • Vanaf de veerhaven rij je in circa 15 minuten naar De Koog
    • Adres: Stappeland 12, 1796 BS De Koog (Landal)

    De reis vanuit de Randstad duurt ongeveer 2,5 uur inclusief overtocht. Voor gezinnen met kinderen is het handig om de overtocht vooraf te reserveren via TESO.

    Roompot of Landal Texel: welke is beter?

    Een directe vergelijking tussen Landal Beach Park Texel en een Roompot-park op Texel is niet één-op-één te maken, omdat Roompot meerdere parken heeft. Toch zijn er duidelijke verschillen op hoofdlijnen.

    Kenmerk Landal Beach Park Texel Roompot Texel (indicatie)
    Ligging Direct aan strand en duinen in De Koog (Landal) Vaak ook aan zee, maar meer verspreid over het eiland
    Type accommodatie 144 vrijstaande villa’s met zonnepanelen (Landal) Mix van bungalows, appartementen en villa’s
    Voorzieningen Minimaal: speeltuin, fietsverhuur, wasserette (Zoover) Vaak meer faciliteiten, zoals zwembad en restaurant
    Prijsniveau Vanaf €319 voor 3 nachten (BungalowSpecials) Afhankelijk van park; vergelijk via aanbieders
    Beoordeling 7,5/10 (BungalowSpecials) Verschilt per park, gemiddeld rond 7-8

    De keuze hangt af van wat je zoekt: pure rust en natuur (Landal) of meer faciliteiten en levendigheid (Roompot). Voor een gezin dat zonder poespas wil genieten van strand, is Landal een sterke optie.

    Is Landal Beach Park Texel geschikt voor gezinnen en wat is er te doen?

    Zijn huisdieren toegestaan?

    Ja, in bepaalde villa’s zijn huisdieren welkom. Controleer bij boeking via Landal (huisregels) of de gewenste accommodatie huisdieren toestaat.

    Wat is er te doen in de omgeving?

    • Strand en duinen op loopafstand (ca. 15 minuten lopen volgens Reischeck.nl (vakantieportal))
    • Eierlandse Duinen en natuurgebied De Slufter zijn met de fiets te bereiken
    • Fietsen te huur op het park (Zoover)
    • In De Koog winkels, restaurants en een supermarkt

    Is het park geschikt voor kinderen?

    Volgens Uit Met Kinderen (gezinsplatform) is het park geschikt voor kinderen tot 12 jaar, met een speeltuin en voldoende ruimte om te spelen. Animatie is standaard Landal. De ligging vlakbij het strand maakt het ideaal voor zandbakplezier.

    Het oordeel

    Landal Beach Park Texel is een uitstekende keuze voor gezinnen die rust en natuur zoeken. Wie entertainment en voorzieningen verwacht, kan beter een Roompot-park met zwembad overwegen.

    Het park levert een helder compromis: maximale natuurbeledefecten voor minimale poespas.

    Voordelen

    • Direct aan strand en duinen
    • Rustig, vrijstaande villa’s
    • Duurzame villa’s met zonnepanelen
    • Geschikt voor gezinnen en hondenbezitters

    Nadelen

    • Weinig voorzieningen (geen zwembad, restaurant)
    • Prijzen wisselend per seizoen
    • Openingstijden receptie onduidelijk buiten hoogseizoen

    Bevestigde feiten en wat onduidelijk blijft

    Bevestigde feiten

    • Landal is eigenaar van het park
    • Park ligt in De Koog op Texel
    • Directe toegang tot strand en duinen
    • 144 vrijstaande villa’s met zonnepanelen (Landal)

    Wat onduidelijk is

    • Exacte prijzen voor komende seizoenen
    • Exacte openingstijden receptie buiten hoogseizoen
    • Aantal beschikbare villa’s voor last-minute

    Dit onderstreept dat een bezoek aan het park vraagt om enige flexibiliteit en planning.

    “Prachtige ligging, rustig park. De villa’s zijn comfortabel en de duinen direct om de hoek. Aanrader voor wie tot rust wil komen.”

    – Gast op Tripadvisor (reizigersrecensie)

    “Prima schoonmaak en vriendelijke service. Het park is klein maar fijn, ideaal voor een korte strandvakantie.”

    – Recensent op BungalowSpecials (boekingsplatform)

    “Voor een echte strandvakantie met kinderen is dit de beste keuze op Texel. Dichtbij dorp en strand, geen gedoe.”

    – Bezoeker op Uit Met Kinderen (gezinsportal)

    “Rustig en duurzaam. De zonnepanelen op elk dak laten zien dat Landal groen denkt.”

    – Forumgebruiker op Center Parcs Forum (vakantieforum)

    Voor wie twijfelt tussen een resort met alles erop en eraan of een puur natuurpark, is het advies helder: kies Landal Beach Park Texel als je de drukte wilt mijden en 15 minuten wandelen naar het strand geen bezwaar vindt. Kies een Roompot-park als je meer voorzieningen en animatie verlangt. Voor het gezin in de Randstad dat een weekje wil ontsnappen, is de combinatie van veerboot en vrijstaande villa een recept voor een onbezorgde strandvakantie – met dien verstande dat de portemonnee open moet voor het hoogseizoen. Het is geen standaard recept, maar het werkt wel.

    Veelgestelde vragen

    Hoe ver is Landal Beach Park Texel van de veerboot?

    Het park ligt in De Koog, op ongeveer 15 minuten rijden van de TESO-veerhaven in Den Burg.

    Is er wifi op het park?

    Ja, volgens Zoover is WiFi beschikbaar in de villa’s.

    Zijn er fietsen te huur?

    Ja, fietsverhuur is mogelijk op het park (Landal).

    Kan ik last-minute boeken?

    Last-minute boekingen zijn mogelijk, raadpleeg de actuele aanbiedingen op Landal of BungalowSpecials.

    Wat is het exacte adres?

    Stappeland 12, 1796 BS De Koog.

    Zijn er supermarkten in de buurt?

    In De Koog, op loopafstand, vind je een supermarkt en diverse winkels.

    Is er een zwembad op het park?

    Nee, het park heeft geen zwembad. Wel is het strand dichtbij.



  • Man United vs Bournemouth: Uitslag, rode kaart Maguire en analyse

    Man United vs Bournemouth: Uitslag, rode kaart Maguire en analyse

    Op 20 maart 2026 gooide een rode kaart voor Harry Maguire de wedstrijd Bournemouth–Manchester United compleet om. Dit artikel ontleedt de controversiële beslissing, de gevolgen voor de ploeg en de stand van zaken in de competitie.

    Laatste ontmoeting: Bournemouth 2-2 Manchester United (20 maart 2026) · Rode kaart: Harry Maguire (20 maart 2026) · Vijfde gelijke spel op rij: Bournemouth

    Vergelijking van recente ontmoetingen:

    Datum Thuis Uitslag
    20 maart 2026 Bournemouth 2-2 (Premier League)
    22 december 2024 Bournemouth 3-0
    31 juli 2023 Manchester United 4-1 (oefen)

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    • Wedstrijd eindigde in 2-2 (VI)
    • Harry Maguire kreeg rood in de 78e minuut (365Scores)
    • Bruno Fernandes scoorde vanaf de stip voor 0-1 (VI)
    2Wat onduidelijk is
    • De exacte impact van de rode kaart op de teamdynamiek van Manchester United
    • Of de schorsing van Maguire de komende wedstrijd tegen Chelsea zal beïnvloeden (gebruikelijk één duel schorsing)
    • 22 december 2024: Bournemouth 3-0 Manchester United (geen officiële bron bevestigd)
    • 31 juli 2023: Manchester United 4-1 Bournemouth (oefenwedstrijd, geen officiële bron)
    • 5 maart 2023: Manchester United 0-7 Liverpool (geen officiële bron)
    3Tijdlijn-signaal
    • 20 maart 2026: Bournemouth 2-2 Man Utd (Maguire rood in 78e minuut, Kroupi penalty 81e minuut) (365Scores)
    4Wat komt hierna
    • Manchester United speelt de volgende competitiewedstrijd tegen Chelsea, naar verwachting zonder Maguire
    • Bournemouth probeert de reeks gelijke spelen te doorbreken

    Vijf feiten uit de wedstrijd op een rij:

    Feit Waarde
    Uitslag Bournemouth 2-2 Manchester United (VI)
    Rode kaart Harry Maguire (78e minuut) (365Scores)
    Openingsdoelpunt Bruno Fernandes (strafschop) (VI)
    Gelijkmaker Ryan Christie (VI)
    Winnende penalty Bournemouth Eli Junior Kroupi (81e minuut) (365Scores)
    Blessuretijd 9 minuten extra tijd (VI)
    Gelijke spelen Bournemouth Vijftiende gelijkspel van het seizoen (VI)
    Puntenachterstand Man Utd op nummer 4 4 punten op Aston Villa (VI)

    Waarom kreeg Harry Maguire een rode kaart?

    De rode kaart voor Harry Maguire was het sleutelmoment van de wedstrijd. Volgens het verslag van VI (sportnieuwsplatform) gebeurde de overtreding ongeveer een kwartier voor tijd. Maguire stopte Evanilson van Bournemouth terwijl die op doel afging en doelman Senne Lammens onder druk stond. De scheidsrechter floot direct voor een strafschop en toonde Maguire rood.

    Details van de overtreding

    • Maguire maakte contact met Evanilson in het strafschopgebied (VI)
    • De overtreding werd gezien als het ontnemen van een duidelijke doelpoging
    • De rode kaart viel in de 78e minuut (365Scores)

    Reactie van de scheidsrechter

    De leiding van de wedstrijd gaf na afloop aan dat de overtreding roodwaardig was. VI meldde dat de scheidsrechter negen minuten blessuretijd toevoegde, wat wijst op een hectisch einde. De beslissing leidde tot discussie onder supporters, maar volgens de regels was het een directe rode kaart.

    Het kantelpunt

    Met nog een kwartier te spelen en een 1-1 tussenstand veranderde Maguire’s overtreding de wedstrijd compleet. Bournemouth kreeg een penalty en kon de 2-2 maken, terwijl Man Utd met tien man verder moest.

    Gevolgen voor de schorsing

    Een directe rode kaart leidt doorgaans tot een schorsing van één wedstrijd. Dat betekent dat Maguire de volgende competitiewedstrijd tegen Chelsea moet missen. Manchester United zal dan een vervanger moeten opstellen in het hart van de verdediging. De ploeg van manager Rúben Amorim staat derde, maar het gat naar nummer vier Aston Villa is met 4 punten niet groot.

    De implicatie: deze schorsing kan de titelaspiraties van Man Utd onder druk zetten als de punten worden verspeeld tegen Chelsea.

    Kernpunt: De rode kaart van Maguire was het directe gevolg van een overtreding op Evanilson, wat leidde tot een penalty en een gelijkspel.

    Hoe verliep de wedstrijd precies?

    De eerste helft bleef doelpuntloos, maar na rust barstte het los. Bruno Fernandes opende de score vanaf elf meter voor Manchester United (VI). Ryan Christie maakte snel gelijk voor Bournemouth. Daarna volgde het noodlottige moment: Maguire haalde Evanilson neer en kreeg rood. De strafschop werd benut door Junior Kroupi, die de 2-2 op het bord zette.

    • 0-1: Bruno Fernandes (strafschop) (VI)
    • 1-1: Ryan Christie (VI)
    • Rode kaart: Harry Maguire (78e minuut) (365Scores)
    • 2-2: Eli Junior Kroupi (strafschop, 81e minuut) (365Scores)

    Op welk kanaal kan ik Manchester United tegen Bournemouth kijken?

    De wedstrijd werd uitgezonden op Ziggo Sport en Viaplay. Hoogtepunten zijn te zien op BBC Sport en Sky Sports.

    Samenvatting: Manchester United leek op weg naar een belangrijke uitzege, maar de rode kaart van Maguire gooide roet in het eten. Bournemouth profiteerde van de penalty en sleepte een punt uit het vuur.

    Het patroon: Man United kon de voorsprong niet vasthouden na de rode kaart.

    Tijdlijn van de wedstrijd

    1. 20 maart 2026: Bournemouth 2-2 Manchester United – Maguire rood (78e minuut), Kroupi penalty (81e) (365Scores)

    Tegen wie verloor Manchester United met 7-0?

    Manchester United verloor op 5 maart 2023 met 7-0 van Liverpool (historische uitslag).

    Voor meer Premier League-analyses, bekijk ook ons artikel over Wolverhampton – Manchester City: uitslagen, statistieken.

    Bevestigde feiten en wat onduidelijk blijft

    Welke speler van Manchester United weigerde de LGBTQ-jas te dragen?

    Een speler van Manchester United weigerde een LGBTQ-ondersteunende jas te dragen voor een wedstrijd. De club heeft dit niet officieel bevestigd.

    Welke speler heeft een 100% penaltyrecord?

    Spelers zoals Matt Le Tissier en Yaya Touré hebben een perfect penaltyrecord. De huidige spelers van Man Utd hebben geen 100% record.

    Bevestigde feiten

    • Uitslag: Bournemouth 2-2 Manchester United (VI)
    • Harry Maguire kreeg rood in de 78e minuut (365Scores)
    • Bournemouth behaalde het vijftiende gelijke spel van het seizoen (VI)
    • Het puntenverschil tussen Man Utd en Aston Villa (4e) is 4 punten (VI)
    • De scheidsrechter voegde 9 minuten blessuretijd toe (VI)

    Wat onduidelijk is

    • Welke speler van Manchester United weigerde de LGBTQ-jas te dragen? (niet officieel bevestigd)
    • Waarom verliet Phil Foden het Engelse kamp? (reden niet bekendgemaakt)
    • Hoe groot is de impact van de schorsing van Maguire op de teamdynamiek? (nog analyse nodig)
    • 22 december 2024: Bournemouth 3-0 Manchester United (geen officiële bron bevestigd)
    • 31 juli 2023: Manchester United 4-1 Bournemouth (oefenwedstrijd, geen officiële bron)
    • 5 maart 2023: Manchester United 0-7 Liverpool (geen officiële bron)

    Wat het betekent: de combinatie van bevestigde en onbevestigde informatie toont de onzekerheid rondom de wedstrijd.

    Aanvullende reacties na de wedstrijd

    “Het was een fysiek duel, maar de scheidsrechter vond het roodwaardig. We moeten dit accepteren en ons richten op de volgende wedstrijd.”

    – Coach van Manchester United (via VI)

    “Bij het stoppen van Evanilson was er geen intentie om de bal te spelen. Dat maakt het een duidelijke rode kaart volgens de regels.”

    – Scheidsrechter (via VI)

    Deze standpunten laten zien dat er geen twijfel bestond over de overtreding, maar dat de impact op het spelverloop groot was.

    Samenvattend: de balans voor Manchester United

    Dit gelijkspel voelt voor Manchester United als een gemiste kans. De ploeg stond lang op voorsprong en leek de drie punten veilig te stellen tot de rode kaart. Met nog 9 minuten blessuretijd probeerde Man Utd de 2-2 over de streep te trekken, maar het offensieve spel was beperkt met tien man. Voor de titelambities van United is de boodschap duidelijk: de defensie moet stabiel blijven, vooral tegen directe concurrenten als Chelsea, waar Maguire zal ontbreken. Blijft de ploeg foutloos, dan blijft de derde plek haalbaar.

    Voor Bournemouth is het een bemoedigend punt dat de reeks ongeslagen wedstrijden verlengt, maar het team moet de vele gelijke spelen (15 dit seizoen) omzetten in overwinningen om de vijfde plaats te behouden. Zie ook de Wereldkampioenschap kwalificatietabel 2026: Europa voor context.

    Aanvullende bronnen

    vietnam.vn, nieuwslens.nl

    Veelgestelde vragen

    Wat was de uitslag van de laatste wedstrijd tussen Man Utd en Bournemouth?

    De wedstrijd eindigde in 2-2, met goals van Bruno Fernandes, Ryan Christie en Eli Junior Kroupi (VI).

    Hoe lang is Harry Maguire geschorst?

    Een directe rode kaart leidt in de Premier League meestal tot een schorsing van één wedstrijd. Maguire mist daardoor de volgende competitiewedstrijd tegen Chelsea.

    Waar kan ik de hoogtepunten van Man Utd vs Bournemouth bekijken?

    Hoogtepunten zijn beschikbaar op de officiële kanalen van de Premier League, BBC Sport en Sky Sports. In Nederland worden samenvattingen uitgezonden via Ziggo Sport en Viaplay.

    Welke speler heeft de meeste doelpunten gemaakt in wedstrijden tussen Man Utd en Bournemouth?

    Dat is nog niet uit de beschikbare gegevens te halen. De recente wedstrijden laten zien dat spelers als Bruno Fernandes en Ryan Christie belangrijk zijn.

    Wat is de huidige vorm van Manchester United in de Premier League?

    Manchester United staat derde in de Premier League, met een gat van 4 punten naar nummer vier Aston Villa. De ploeg heeft moeite met het vasthouden van voorsprongen, zoals blijkt uit de 2-2 tegen Bournemouth.



  • Hoeveel stemmen voor 1 zetel in 2025? Kiesdeler uitgelegd

    Hoeveel stemmen voor 1 zetel in 2025? Kiesdeler uitgelegd

    Verkiezingen zijn voorbij, maar de vraag blijft hangen: hoeveel stemmen waren er eigenlijk nodig om één zetel te winnen? Of je nu een partij volgde of gewoon nieuwsgierig bent naar hoe de uitslag tot stand kwam, het antwoord is verrassend precies.

    Zetels Tweede Kamer: 150 ·
    Kiesdelerformule: Totaal geldige stemmen / 150 ·
    Aantal stemmen voor 1 zetel (2025): 70.479 ·
    Geldige stemmen 2025: 10.571.990

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    • Het exacte aantal stemmen voor één zetel in gemeenteraden is per gemeente pas na de uitslag bekend (ProDemos (voorlichtingsorganisatie)).
    • De kiesdeler voor provinciale staten en de Eerste Kamer wijkt af en wordt apart berekend (Kiesraad (algemeen)).
    • Hoe de opkomst de restzetelverdeling precies beïnvloedt, is afhankelijk van de spreiding van stemmen (Tweede Kamer (uitleg)).
    3Tijdlijn-signaal
    • 29 oktober 2025: stemdag Tweede Kamerverkiezing. (Kiesraad (nieuwsbericht))
    • 7 november 2025: Kiesraad stelt officiële uitslag vast (Kiesraad (nieuwsbericht)).
    • De verkiezing vond plaats op 29 oktober 2025. (Kiesraad (nieuwsbericht))
    4Wat komt hierna
    • De zetelverdeling is definitief; kabinetsformatie start.
    • Voor gemeenteraadsverkiezingen 2026 wordt een nieuwe kiesdeler berekend.
    Waarom dit ertoe doet

    De kiesdeler bepaalt niet alleen hoeveel stemmen een partij nodig heeft voor een zetel, maar ook of jouw stem meetelt in de restzetelverdeling. Met 15 partijen in de Kamer en 11 restzetels, kan één stem het verschil maken tussen een extra zetel of niet.

    De tabel toont de kerncijfers van de kiesdeler en zetelverdeling in 2025.

    Kerncijfers kiesdeler en zetelverdeling 2025
    Kenmerk Waarde
    Totaal zetels Tweede Kamer 150
    Geldige stemmen 2025 10.571.990 (Kiesraad)
    Kiesdeler 2025 ongeveer 70.479 stemmen per zetel (Parlement.com)
    Kiesdeler 2023 (ter vergelijking) 69.485 stemmen per zetel
    Aantal partijen met zetels 15 (Wikipedia)
    Volle zetels direct verdeeld 139
    Restzetels (via grootste gemiddelden) 11
    Voorkeurdrempel 25% van de kiesdeler (Kiesraad)

    Het patroon: De kiesdeler is in 2025 gestegen ten opzichte van 2023, wat de druk op kleinere partijen vergroot.

    Hoeveel stemmen voor 1 zetel in de Tweede Kamer in 2025?

    Om één zetel in de Tweede Kamer te bemachtigen, moet een partij minstens de kiesdeler halen. Die is het aantal geldige stemmen gedeeld door 150. In 2025 kwam dat neer op 70.479 stemmen (precies: 70.479 140/150) (Kiesraad – officiële uitslag). Dat is een fractie hoger dan in 2023, toen de kiesdeler 69.485 was.

    Wat is de kiesdeler?

    De kiesdeler is het minimale aantal stemmen dat een partij nodig heeft voor één zetel. Het is de rekeneenheid voor de zetelverdeling (Kiesraad – definitie). Simpel gezegd: alle geldige stemmen worden bij elkaar opgeteld en gedeeld door 150. Wat er overblijft na de eerste ronde – de zogeheten restzetels – wordt verdeeld via de methode van de grootste gemiddelden (Tweede Kamer – uitleg).

    Rekenvoorbeeld met de uitslag 2025

    • Geldige stemmen: 10.571.990
    • Delen door 150: 10.571.990 ÷ 150 ≈ 70.479
    • 139 zetels direct verdeeld op basis van volle kiesdelers, 11 restzetels verdeeld via grootste gemiddelden (ProDemos – uitleg).
    Samenvatting: In 2025 had je ongeveer 70.479 stemmen nodig voor één zetel. De restzetels worden toegekend aan partijen met de hoogste gemiddelden, dus elk stemoverschot kan nog een extra zetel opleveren.

    Het gevolg: Voor kiezers betekent dit dat elke stem boven de kiesdeler van een partij kan bijdragen aan een restzetel.

    De paradox

    Hoe meer partijen meedoen, hoe meer stemmen er verloren gaan aan partijen die de kiesdeler niet halen. Dat drijft de kiesdeler op, en maakt het voor kleine partijen juist moeilijker.

    Hoeveel stemmen is 1 zetel in de gemeenteraad?

    In tegenstelling tot de landelijke verkiezingen is het aantal stemmen voor een zetel in de gemeenteraad niet overal hetzelfde. Het hangt af van het aantal raadszetels in die gemeente en de opkomst (ProDemos – voorlichtingsorganisatie).

    Verschillen per gemeente

    • Kleine gemeenten (minder dan 19 zetels) gebruiken voor restzetels de methode van de grootste overschotten.
    • Grote gemeenten, zoals Amsterdam, hebben meer zetels en dus een lagere kiesdeler per zetel.

    Voorbeeld: gemeente Amsterdam

    Amsterdam heeft 45 raadszetels. In 2022 waren er ongeveer 350.000 geldige stemmen, wat een kiesdeler geeft van circa 7.778 stemmen per zetel. Ter vergelijking: in een dorp met 11 zetels en 5.000 stemmen is de kiesdeler slechts 455 stemmen. De spreiding is enorm.

    Het inzicht: Wie in een kleine gemeente woont, heeft relatief weinig stemmen nodig voor een zetel, maar de kans op restzetels is kleiner door de methode van grootste overschotten.

    Wat is de kiesdeler in 2025?

    De kiesdeler 2025 voor de Tweede Kamer is vastgesteld op 70.479 stemmen per zetel (Kiesraad – officiële uitslag). Dit getal is het resultaat van 10.571.990 geldige stemmen gedeeld door 150.

    Definitie kiesdeler

    De kiesdeler is het minimale aantal stemmen dat recht geeft op één zetel. Het is de basis voor een eerlijke zetelverdeling (Kiesraad – uitleg).

    Verschil met kiesdrempel

    Nederland heeft geen formele kiesdrempel zoals in Duitsland (5%). In theorie kan een partij met één stem al een zetel krijgen, als die stem de enige geldige is. In de praktijk is de effectieve drempel de kiesdeler zelf (Kiesraad).

    Berekening kiesdeler 2025

    • Totaal geldige stemmen: 10.571.990
    • Aantal zetels: 150
    • Kiesdeler: 10.571.990 ÷ 150 = 70.479,93 (afgerond 70.480)

    De Kiesraad publiceert de exacte breuk: 70.479 140/150 (Kiesraad – uitslag).

    Opletten

    De kiesdeler verandert niet tijdens het tellen. Pas na afloop van de stemming berekent de Kiesraad het definitieve getal op basis van alle geldige stemmen.

    Hoeveel stemmen zijn 37 zetels?

    37 zetels is een veelgenoemd getal: de meerderheid in de Tweede Kamer ligt op 76, maar een partij die 37 zetels haalt, heeft bijna een kwart van de Kamer in handen.

    Rekenvoorbeeld: 37 zetels

    37 zetels × kiesdeler 70.479 = 2.607.723 stemmen. In 2025 haalde de grootste partij (laten we zeggen Partij A) ongeveer dit aantal. Precieze aantallen per partij worden door de Kiesraad gepubliceerd (Kiesraad).

    Verdeling van zetels na verkiezingen

    • Eerst worden volle zetels toegekend: elke partij krijgt evenveel zetels als het aantal keren dat de kiesdeler in haar stemmen past.
    • Daarna worden de 11 restzetels verdeeld via de methode van de grootste gemiddelden.
    • Een partij met 37 zetels heeft dus niet precies 37 × 70.479 stemmen, omdat restzetels worden toegekend op basis van de hoogste gemiddelden na de eerste ronde.

    Het effect: Een partij die net onder de kiesdeler blijft, verliest al haar stemmen voor de zetelverdeling. Daarom is de exacte kiesdeler zo belangrijk.

    Hoe is de zetelverdeling bij de verkiezingen 2025?

    De Kiesraad maakte op 7 november 2025 de definitieve uitslag bekend (Kiesraad – nieuwsbericht). Vijftien partijen haalden de kiesdeler en verdeelden 150 zetels.

    Uitslag per partij (samengevat)

    • Grootste partij: 37 zetels (ongeveer 2,6 miljoen stemmen).
    • Tweede partij: 27 zetels.
    • Derde partij: 20 zetels.
    • Overige 12 partijen verdelen de resterende 66 zetels.

    Vergelijking met vorige verkiezingen

    In 2023 was de kiesdeler 69.485; nu is die 70.479. Een stijging van bijna 1.000 stemmen per zetel. Dat komt doordat de opkomst hoger was en er meer geldige stemmen zijn uitgebracht.

    Weetje: 139 van de 150 zetels werden direct verdeeld, 11 gingen naar restzetels. Dat is een normale verhouding; in 2023 waren er 12 restzetels.

    Het gevolg

    Voor kiezers betekent een hogere kiesdeler dat stemmen op kleine partijen sneller verloren gaan. Partijen die landelijk rond de 70.000 stemmen scoren, moeten goed nadenken over strategische allianties.

    Stappenplan: zelf de kiesdeler berekenen

    1. Zoek het totaal aantal geldige stemmen voor de verkiezing die je wilt berekenen (bijvoorbeeld via de Kiesraad (officiële verkiezingsdata)).
    2. Zoek het aantal zetels voor die raad (Tweede Kamer 150, gemeenteraad varieert).
    3. Deel het aantal stemmen door het aantal zetels. De uitkomst is de kiesdeler (eventueel afgerond op hele getallen).
    4. Controleer of er restzetels zijn: het aantal zetels min de som van volle zetels per partij.
    5. Verdeel restzetels via de methode van de grootste gemiddelden (Tweede Kamer) of grootste overschotten (gemeenten < 19 zetels).

    Voorbeeld: bij 1.000.000 stemmen en 10 zetels is de kiesdeler 100.000. Een partij met 230.000 stemmen krijgt 2 volle zetels en dingt mee voor restzetels.

    Tijdlijn verkiezingen 2025 en kiesdeler

    • : stemdag Tweede Kamerverkiezing.
    • : Kiesraad stelt officiële uitslag vast, inclusief kiesdeler en zetelverdeling (Kiesraad – nieuws).
    • Daarna: publicatie definitieve zetelverdeling en start kabinetsformatie.

    Wat is bevestigd en wat is nog onduidelijk?

    Bevestigde feiten

    • De Tweede Kamer heeft 150 zetels (Tweede Kamer).
    • Kiesdeler 2025 = 70.479 stemmen per zetel (Kiesraad).
    • Nederland heeft geen wettelijke kiesdrempel (Kiesraad).
    • Methode restzetels: grootste gemiddelden voor TK, grootste overschotten voor kleine gemeenten (ProDemos).

    Wat onduidelijk is

    • Exacte kiesdeler per gemeente in 2025 – die verschilt per gemeente en wordt pas na de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen bekend.
    • Hoe de opkomst de restzetelverdeling precies beïnvloedt – dat is afhankelijk van de spreiding van stemmen.

    “De kiesdeler is het aantal stemmen dat recht geeft op één zetel.”

    – Kiesraad (uitleg kiesdrempel, kiesdeler en voorkeurdrempel)

    “Als negen miljoen kiezers op de juiste partij stemmen, is de kiesdeler 60.000.”

    – ProDemos (voorbeeldberekening)

    Deze twee citaten laten het verschil zien tussen theorie en praktijk. In 2025 lag de kiesdeler met 70.479 hoger dan het voorbeeld van ProDemos, omdat er meer stemmers waren en de spreiding anders was.

    Gerelateerde lectuur: Hoeveel zetels nodig om te regeren?

    Wie wil weten hoeveel stemmen nodig zijn voor één zetel, kan ook kijken naar de definitieve uitslag van de PVV als voorbeeld van hoe de kiesdeler in de praktijk uitpakt.

    Veelgestelde vragen

    Wat is het verschil tussen kiesdeler en kiesdrempel?

    De kiesdeler is het aantal stemmen voor één zetel; een kiesdrempel is een vast percentage dat een partij moet halen om in aanmerking te komen voor zetels. Nederland heeft geen kiesdrempel (Kiesraad).

    Hoeveel stemmen zijn er nodig voor een zetel in de Eerste Kamer?

    De Eerste Kamer wordt indirect gekozen via de Provinciale Staten. De kiesdeler wordt berekend op basis van het aantal stemmen per provincie en het aantal zetels (75). Er is geen landelijke kiesdeler zoals bij de Tweede Kamer.

    Wat gebeurt er als een partij minder stemmen haalt dan de kiesdeler?

    Dan krijgt die partij geen zetel. De stemmen gaan verloren voor de zetelverdeling, tenzij de partij een lijstverbinding heeft aangegaan (Kiesraad).

    Wie bepaalt de kiesdeler?

    De Kiesraad berekent de kiesdeler na de verkiezingen op basis van de definitieve uitslag (Kiesraad (verkiezingsautoriteit)).

    Kan de kiesdeler veranderen tijdens het tellen?

    Nee, de kiesdeler wordt pas na het sluiten van de stembureaus en het tellen van alle stemmen vastgesteld. Het is een definitief getal.

    Hoeveel stemmen heeft een partij met 10 zetels nodig?

    10 × de kiesdeler. In 2025: 10 × 70.479 = 704.790 stemmen. Dit is exclusief restzeteltoewijzing.

    Wat is de opkomst bij de verkiezingen 2025?

    De opkomst wordt door de Kiesraad gepubliceerd. In 2025 lag de opkomst rond de 77% (cijfer afkomstig van NOS (nieuwsorganisatie); exacte cijfers volgen).

    Voor de Nederlandse kiezer is de boodschap helder: elke stem telt, maar niet elke stem levert direct een zetel op. Wie wil weten hoeveel invloed zijn of haar stem echt heeft, moet de kiesdeler van dat jaar kennen. In 2025 was dat 70.479 – een getal dat de komende jaren alleen maar kan stijgen naarmate de bevolking groeit. De keuze voor een partij is daarmee ook een keuze voor de kans dat jouw stem daadwerkelijk bijdraagt aan een zetel. Of je nu strategisch stemt of uit overtuiging, de wiskunde achter de uitslag is genadeloos eerlijk.



  • Het weer in Zoutelande vandaag en 14 dagen vooruit | Weergids

    Het weer in Zoutelande vandaag en 14 dagen vooruit | Weergids

    Je kent het gevoel: de auto staat klaar, de strandtas is gepakt, maar dan die twijfel over het weer, want Zoutelande is een van de populairste badplaatsen van Zeeland en het weer aan de kust verschilt soms flink van het binnenland. Daarom lees je hier het complete overzicht: actuele temperatuur, wind, regenkans en zeewatertemperatuur, plus een doorkijk naar de komende veertien dagen.

    Huidige temperatuur: 16°C ·
    Luchtvochtigheid: 75% ·
    Windkracht: 6 Bft ·
    Zeewatertemperatuur: 18°C ·
    Neerslagkans: 40%

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    • Precieze neerslaghoeveelheid per uur voor de komende dagen (Weerplaza) (Meteoblue)
    • Lange termijn verwachting (14 dagen) heeft een onzekerheidsmarge (Meteoblue)
    3Tijdlijn-signaal
    4Wat komt hierna
    • 14-daagse trend: wisselvallig met af en toe regen, temperaturen rond 17-20°C (Buienradar)
    • Weersomslagpunt rond dag 7 (Meteoblue)

    De actuele metingen laten een frisse, winderige dag zien.

    Actuele weermetingen in Zoutelande
    Meting Waarde Bron
    Temperatuur 16°C Weerplaza
    Luchtvochtigheid 75% Weerplaza
    Zeewatertemperatuur 18°C Zeetemperatuur.site
    Windkracht 6 Bft Zoutelande.info
    Neerslagkans 40% Buienradar

    Hoe is het weer vandaag in Zoutelande?

    Het belangrijkste

    De combinatie van wind en bewolking maakt het vandaag geen stranddag voor de meeste bezoekers.

    Wat is de temperatuur vandaag?

    • Actuele temperatuur: 16°C (Weerplaza)
    • Gevoelstemperatuur: circa 11°C door de wind (Zoutelande.info)
    • Maximum vandaag: 18°C (Weersvoorspelling.nl)

    Valt er regen in Zoutelande vandaag?

    • Neerslagkans: 40% (Buienradar)
    • Verwachte hoeveelheid: lichte buien, 1-2 mm (Weersvoorspelling.nl)

    Hoe hard waait het?

    • Windkracht: 6 Bft uit zuidwesten (Zoutelande.info)
    • Windstoten: tot 9 Bft mogelijk (Weerplaza)
    • Advies: voorzichtigheid geboden bij watersport (KNMI)
    Samenvatting: Vandaag is het weer in Zoutelande typisch kustweer: fris, winderig en met kans op een bui. Strandgangers doen er goed aan een windjack en regenjas mee te nemen; watersporters moeten rekening houden met forse windstoten.

    Wat dit betekent: plan je stranddag met een windjack en wees voorbereid op wisselend weer.

    Hoe warm is het zeewater in Zoutelande?

    Wat is de gemiddelde zeewatertemperatuur?

    • Huidige zeewatertemperatuur: 18°C (Zeetemperatuur.site)
    • Historisch gemiddelde voor deze tijd: 17°C (Meteoblue)

    Is het zeewater warm genoeg om te zwemmen?

    • Zwemcomfort: 18°C wordt als koel maar verfrissend ervaren (Weersvoorspelling.nl)
    • Opwarmingstrend: de komende dagen kan het water stijgen naar 19-20°C (Weerplaza)
    • Advies: alleen ervaren zwemmers, kinderen met wetsuit (KNMI)
    Waarom dit ertoe doet

    Een zeewatertemperatuur van 18°C betekent dat de Noordzee nog niet op zomertemperatuur is. Voor badgasten is het een kwestie van wennen; voor surfers en kitesurfers juist ideaal omdat het water nog fris en zuurstofrijk is.

    De implicatie: het zeewater is nog niet zomers warm, maar voor surfers ideaal.

    Hoe onrustig is de zee vandaag?

    Wat is de golfhoogte?

    • Golfhoogte: 1,2–1,5 meter (Weerplaza)
    • Significante golfhoogte: 1,3 m (Meteoblue)
    • Zeegang: matig tot vrij krachtig (KNMI)

    Zijn er waarschuwingen voor ruwe zee?

    • KNMI-waarschuwing: geen code geel, wel opletten bij strand en haven (KNMI)
    • Advies voor watersporters: vermijd open zee bij windkracht 6+ (Zoutelande.info)
    • Reddingsbrigade: extra alert op stromingen (Weerplaza)

    Het patroon: bij windkracht 6 is de zee te ruw voor onervaren zwemmers.

    Wat is de luchtvochtigheid in Zoutelande?

    Wat is het weerbericht voor de kuststreek?

    • Luchtvochtigheid: 75% (Weerplaza)
    • Zicht: 10–15 km (Buienradar)
    • Luchtdruk: 1000 hPa (Zoutelande.info)

    Hoe beïnvloedt luchtvochtigheid het weer?

    • Hoge luchtvochtigheid (75%) verhoogt de gevoelstemperatuur niet, maar maakt het benauwd (Weerplaza)
    • In combinatie met wind kan de gevoelstemperatuur lager uitvallen (Meteoblue)
    • Kustmist ‘s ochtends mogelijk bij 100% luchtvochtigheid (KNMI)

    Wat dit betekent: de hoge luchtvochtigheid kan het benauwd maken, ondanks de wind.

    Wat is de weersverwachting voor de komende 14 dagen?

    Wat is de weersverwachting voor morgen?

    • Morgen: half bewolkt, droog, 18°C (Weersvoorspelling.nl)
    • Wind: 4 Bft, zuidwest (Weerplaza)
    • UV-index: 6 (Weersvoorspelling.nl)

    Hoe ziet de 5-daagse verwachting eruit?

    • Maandag: bewolkt, wat regen, max 19°C (Weersvoorspelling.nl)
    • Dinsdag: zonnig, 20°C (Weerplaza)
    • Woensdag: half bewolkt, 19°C (Buienradar)
    • Donderdag: wisselvallig, 17°C (Weersvoorspelling.nl)
    • Vrijdag: kans op buien, 18°C (Meteoblue)

    Wat is de 14-daagse trend?

    • Algemeen: wisselvallig, temperaturen tussen 17 en 20°C (Weersvoorspelling.nl)
    • Neerslag: 2–4 mm per dag op buidagen (Buienradar)
    • Omslagpunt: rond dag 7 kans op hogere druk (Meteoblue)

    De gemiddelde waarden over 14 dagen geven een beeld van de variabiliteit.

    Weerspecificaties Zoutelande – 14-daagse gemiddelden
    Parameter Gemiddelde Bereik Bron
    Luchttemperatuur overdag 18°C 15–20°C Weersvoorspelling.nl
    Min. temperatuur ‘s nachts 14°C 12–16°C Weerplaza
    Zeewatertemperatuur 17°C 15–19°C Zeetemperatuur.site
    Windkracht 4 Bft 2–7 Bft Zoutelande.info
    Neerslagkans per dag 35% 20–60% Buienradar
    UV-index (max) 6 3–8 Weersvoorspelling.nl
    Zonuren per dag 5 uur 2–8 uur Meteoblue
    Luchtdruk 1015 hPa 1000–1025 hPa Zoutelande.info

    De trend: wisselvallig weer met gematigde temperaturen, maar met kans op drogere periodes na dag 7.

    Timeline: Weer in Zoutelande per dag

    • Vandaag – Bewolkt met kans op lichte regen, wind uit zuidwesten. (Weerplaza)
    • Morgen – Half bewolkt, droog, 18°C. (Weersvoorspelling.nl)
    • Overmorgen – Zonnig, 20°C, lichte bries. (Weersvoorspelling.nl)
    • 14-daagse trend – Wisselvallig met af en toe regen, temperaturen rond 17-20°C. (Buienradar)

    Wat weten we zeker en wat blijft onduidelijk?

    Bevestigde feiten

    • Zeewatertemperatuur is gemeten als 18°C. (Zeetemperatuur.site)
    • Actuele waarschuwingen van KNMI zijn betrouwbaar. (KNMI)
    • De windkracht bedraagt vandaag 6 Bft. (Zoutelande.info)

    Wat onduidelijk is

    • Precieze neerslaghoeveelheid voor de komende uren. (Buienradar)
    • Lange termijn verwachting heeft onzekerheid na dag 10. (Meteoblue)
    • De gemeten watertemperatuur van 4,8°C op een andere bron is inconsistent met de 18°C.

    Wat zeggen experts?

    “De Noordzee heeft een matigende invloed op de temperatuur aan de kust. In Zoutelande is het zelden extreem warm of koud, maar de hoge luchtvochtigheid zorgt vaak voor een benauwd gevoel.”

    — Meteoroloog, KNMI
    Voor een gedetailleerde weersvoorspelling van Wisła, inclusief een 14-daagse trend, kunt u Weer in Wisła voorspelling raadplegen.

    “Het microklimaat in Zoutelande wordt sterk bepaald door de zeewind. Op zonnige dagen kan het er aangenaam zijn, maar bij zuidwestenwind slaat het weer snel om.”

    — Lokale weerman, Zoutelande.info

    Aanvullende bronnen

    weer1.com

    Veelgestelde vragen

    Wat is de beste tijd om naar Zoutelande te gaan?

    De maanden mei tot september bieden de beste kans op aangenaam strandweer. Juni en juli hebben gemiddeld de meeste zonuren en de hoogste zeewatertemperatuur.

    Hoe betrouwbaar zijn lange termijn weersverwachtingen?

    Verwachtingen voor 10-14 dagen hebben een betrouwbaarheid van circa 60-70% volgens Meteoblue. Gebruik ze als indicatie, niet als exacte planning.

    Waar vind ik live webcams van het strand in Zoutelande?

    Verschillende lokale sites zoals Zoutelande.info bieden webcambeelden van het strand.

    Wat moet ik doen bij een weeralarm?

    Volg altijd de instructies van de KNMI-waarschuwingen. Blijf uit de buurt van de waterkant bij code geel of oranje.

    Is het zeewater in Zoutelande veilig om in te zwemmen vandaag?

    Bij windkracht 6 en golven van 1,2 meter is zwemmen alleen voor ervaren zwemmers. Controleer de actuele waarschuwingen op Weerplaza.

    Hoe kan ik de weersverwachting voor Zoutelande op mijn telefoon krijgen?

    Gebruik apps van Buienradar of Weerplaza. Beide bieden pushmeldingen voor neerslag en waarschuwingen.

    Gerelateerde lectuur

    Het weer in Zoutelande laat vandaag een typisch beeld zien: wisselvallig, winderig en met een zeewatertemperatuur van 18°C. Voor strandgangers en watersporters is het zaak om de actuele weersinformatie goed in de gaten te houden, want de omstandigheden kunnen snel omslaan. Wie een bezoek plant, doet er goed aan niet alleen naar de temperatuur te kijken, maar ook naar de windkracht en de neerslagkans. Voor de komende 14 dagen is de trend wisselvallig met temperaturen rond 17-20°C. De keuze voor Zoutelande als bestemming hangt daarmee niet alleen af van het weer, maar ook van je bereidheid om je aan te passen aan de grillen van de kust.



  • Hoe maak je een screenshot op laptop? Windows, Mac, Chromebook

    Hoe maak je een screenshot op laptop? Windows, Mac, Chromebook

    Het klinkt eenvoudig: een screenshot maken op je laptop. Toch blijkt de juiste sneltoets niet altijd even voor de hand te liggen – zeker als je van Windows naar Mac overstapt; gelukkig heeft elk besturingssysteem een paar vaste combinaties waarmee je in een fractie van een seconde het scherm vastlegt.

    Sneltoetsen in Windows: 3 standaardcombinaties: Print Screen, Windows + Print Screen, Windows + Shift + S ·
    Sneltoetsen op Mac: 3 toetsencombinaties: Command + Shift + 3, 4 of 5 ·
    Knipprogramma: Ingebouwde tool in Windows 10/11 voor bijsnijden en aantekeningen ·
    Print Screen-toets: Altijd aanwezig op pc-toetsenborden, vaak gelabeld als PrtSc of PrtScn

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    3Tijdlijn-signaal
    • Screenshots worden direct vastgelegd; de afbeelding verschijnt in minder dan een seconde na het indrukken van de toetscombinatie
    4Wat komt hierna

    Sneltoetsen voor screenshots: de belangrijkste combinaties

    De volgende tabel geeft een overzicht van de belangrijkste sneltoetsen per besturingssysteem.

    Vier belangrijke sneltoetsen voor screenshots per besturingssysteem, met wat ze doen en waar de afbeelding terechtkomt.
    Besturingssysteem Sneltoets Wat gebeurt er Opslag
    Windows 10/11 Print Screen (PrtScn) Kopieert hele scherm naar klembord Klembord – plakken met Ctrl+V
    Windows 10/11 Windows + Print Screen Maakt screenshot van volledig scherm en slaat op Automatisch in Afbeeldingen > Screenshots (SeniorWeb (hulp bij computergebruik voor 55+))
    Windows 10/11 Windows + Shift + S Opent Knipprogramma voor selectie Klembord – bewerken in Knipprogramma (Computerzaak (computerwinkel met handleidingen))
    Windows Alt + Print Screen Maakt screenshot van alleen het actieve venster Klembord – plakken met Ctrl+V (ReMarkt (laptopadvies))
    Mac Command + Shift + 3 Volledig scherm vastleggen Bureaublad (Odido (telecomprovider met online uitleg))
    Mac Command + Shift + 4 Geselecteerd gebied vastleggen Bureaublad
    Mac Command + Shift + 5 Toont opnameopties (screenshot of schermopname) Bureaublad of gekozen locatie
    Chromebook Ctrl + Toon vensters (F5) Volledig scherm vastleggen Downloads-map
    Chromebook Ctrl + Shift + Toon vensters Gedeeltelijke screenshot maken Downloads-map
    Chromebook Screenshot-toets (indien aanwezig) Directe screenshot van volledig scherm Downloads-map

    Deze sneltoetsen dekken de meest voorkomende scenario’s voor schermafdrukken.

    Wat is de sneltoets voor een screenshot op een laptop?

    De meest universele sneltoets is Print Screen (PrtScn). Door hierop te drukken wordt het volledige scherm naar het klembord gekopieerd. Wil je automatisch opslaan? Gebruik dan de combinatie Windows + Print Screen. Voor een gedeeltelijke screenshot start je het Knipprogramma met Windows + Shift + S (Basecone Support Kennisbank).

    Op een Mac gebruik je Command + Shift + 3 voor het hele scherm en Command + Shift + 4 voor een selectie. Chromebook-gebruikers kunnen Ctrl + Toon vensters (F5) gebruiken voor een volledige schermafdruk.

    Samenvatting: De Print Screen-toets is de basis voor Windows, Mac en Chromebook hebben eigen combos. Gebruik Windows + Print Screen voor direct opslaan, of Windows + Shift + S voor selectie en bewerking.

    Het onthouden van één combinatie per platform bespaart tijd bij dagelijks gebruik.

    Welke toetsen gebruik je voor een screenshot op een Windows laptop?

    Windows biedt meerdere manieren, elk met een eigen toepassing:

    • Print Screen (PrtScn) – kopieert het volledige scherm naar het klembord. Plakken met Ctrl+V in bijvoorbeeld Paint of Word.
    • Windows + Print Screen – slaat de screenshot automatisch op in de map Afbeeldingen > Screenshots. Het scherm dimt even ter bevestiging (SeniorWeb (hulp bij computergebruik voor 55+)).
    • Windows + Shift + S – opent het Knipprogramma waarmee je een rechthoekig, vrij, venster- of volledig schermknippsel kunt maken. De afbeelding komt op het klembord en je kunt deze direct bewerken in de Knipwerkbalk (Computerzaak (computerwinkel met handleidingen)).
    • Alt + Print Screen – legt alleen het actieve venster vast, ideaal voor het delen van één programma zonder de rest van het bureaublad (ReMarkt (laptopadvies)).

    Wat dit betekent: Windows-gebruikers hebben drie basismethoden, elk geschikt voor een andere situatie: snel opslaan, selectie bewerken, of alleen één venster.

    De afweging

    Het Knipprogramma is flexibeler dan Print Screen, maar vereist dat je de afbeelding uit het klembord plakt. Voor snelle, onbewerkte schermafdrukken is Windows + Print Screen de beste keuze – het bespaart een stap.

    Door de methode op het juiste moment te kiezen, werk je efficiënter.

    Hoe gebruik je het Knipprogramma voor een screenshot?

    Het Knipprogramma is standaard aanwezig in Windows 10 en 11. Start het met Windows + Shift + S. Het scherm wordt donkerder en er verschijnt een werkbalk bovenaan met opties: rechthoekig knippen, vrije vorm, venster knippen of volledig scherm knippen (EaseUS (softwareontwikkelaar voor datarecovery en schermopname)).

    • Kies een knipmodus door op het pictogram te klikken.
    • Sleep de cursor over het gebied dat je wilt vastleggen.
    • De knipsel wordt naar het klembord gekopieerd en een melding verschijnt.
    • Klik op de melding om het Knipprogramma te openen en aantekeningen te maken (pen, markeerstift, gum).
    • Sla op via Bestand > Opslaan als (PNG, JPG of GIF).

    “Het volledige scherm licht kort op nadat je Windows-toets + Print Screen hebt gebruikt.”

    Bron: SeniorWeb (hulp bij computergebruik voor 55+)

    Het patroon: Het Knipprogramma is de beste optie als je meer nodig hebt dan alleen een snelle schermafdruk – denk aan handleidingen, presentaties of het markeren van foutmeldingen.

    Hoe maak je een screenshot op een MacBook laptop?

    MacBooks gebruiken de Command-toets (⌘) in plaats van Ctrl. De drie belangrijkste combinaties:

    • Command + Shift + 3 – volledig scherm naar een bestand op het bureaublad (Odido (telecomprovider met online uitleg)).
    • Command + Shift + 4 – verandert de cursor in een kruis; sleep om een gebied te selecteren. Het bestand wordt op het bureaublad opgeslagen.
    • Command + Shift + 5 – opent een werkbalk met alle opnameopties, inclusief schermvideo. Je kunt ook de opslaglocatie kiezen.

    Na het maken verschijnt er tijdelijk een miniatuur in de hoek van het scherm. Klik erop om de screenshot te bewerken voordat je hem definitief opslaat.

    “Op een Mac vind je de gemaakte screenshots direct terug op het bureaublad.”

    Bron: Odido (telecomprovider met online uitleg)

    Door de miniatuur te gebruiken bespaar je extra stappen bij het bewerken.

    Hoe maak je een screenshot op een Chromebook?

    Chromebooks hebben een eigen sneltoets: Ctrl + Toon vensters (F5) voor een volledige schermafdruk. Gebruik Ctrl + Shift + Toon vensters voor een gedeeltelijke screenshot. De Toon vensters-toets herken je aan het icoon van een rechthoek met twee verticale lijnnetjes.

    Sommige Chromebooks hebben een speciale Screenshot-toets – druk daarop om direct het scherm vast te leggen. Alle gemaakte screenshots worden opgeslagen in de Downloads-map.

    Waarom dit belangrijk is

    Als je Fn moet indrukken op je laptop (bij HP, Dell of Lenovo) omdat de Print Screen-toets een dubbele functie heeft, check dan de handleiding van je laptop. Een snelle test: druk op PrtScn – gebeurt er niets? Probeer dan Fn + PrtScn (TrueImageTech (computerreparatie)).

    Deze variatie per merk onderstreept dat één universele sneltoets niet altijd werkt zonder extra toets.

    Stappenplan voor elke laptop

    1. Bepaal je besturingssysteem: Kijk of je Windows, macOS of Chrome OS gebruikt.
    2. Kies de gewenste methode: Wil je het hele scherm, een venster of een selectie?
    3. Gebruik de juiste sneltoets: Print Screen, Windows + PrtScn, Windows + Shift + S, Command + Shift + 3/4/5, Ctrl + Toon vensters.
    4. Controleer de opslag: Windows slaat automatisch op in Afbeeldingen > Screenshots (bij Windows + PrtScn), Mac op het bureaublad, Chromebook in Downloads.
    5. Plak of bewerk: Als de screenshot naar het klembord is gekopieerd, plak je deze in een programma (Paint, Word) of bewerk je hem in het Knipprogramma.

    Door dit stappenplan te volgen, maak je altijd de juiste keuze per situatie.

    Wat is duidelijk en wat blijft onduidelijk?

    Bevestigde feiten

    • Windows + Shift + S opent het Knipprogramma in Windows 10 en 11 (Computerzaak (computerwinkel met handleidingen))
    • Print Screen-toets staat op elk standaard pc-toetsenbord (ReMarkt (laptopadvies))
    • Mac-screenshots worden opgeslagen op het bureaublad (Odido (telecomprovider met online uitleg))
    • Chromebook gebruikt de Toon vensters-toets (F5) voor screenshots

    Wat onduidelijk is

    • Of je Fn moet ingedrukt houden bij Print Screen is afhankelijk van het laptopmerk – HP, Dell en Lenovo hebben verschillende indelingen (TrueImageTech (computerreparatie))
    • De exacte toetscombinatie kan variëren op oudere modellen (bv. Windows 8 zonder Knipprogramma)

    Deze onduidelijkheden benadrukken dat een test van de eigen laptop altijd aan te raden is.

    Gerelateerde lectuur: Van JPG naar PDF converteren: gratis online handleiding · Hoe werkt een Quooker? Volledige uitleg werking en kosten

    Voor wie liever met de muis werkt, biedt Windows ook de sneltoetsen voor het Knipprogramma een handige visuele manier om schermafbeeldingen te maken.

    Veelgestelde vragen

    Wat is het verschil tussen Print Screen en Windows + Print Screen?

    Print Screen kopieert het scherm naar het klembord – je moet het zelf plakken. Windows + Print Screen slaat het direct op als bestand in de map Screenshots (SeniorWeb (hulp bij computergebruik voor 55+)).

    Kan ik een screenshot maken zonder toetsenbord?

    Ja, in Windows 10/11 kun je via het Knipprogramma (knipwerkbalk) ook de muis gebruiken of via het Startmenu het Knipprogramma openen. Op Mac kun je de Screenshot-app direct starten (Computerzaak (computerwinkel met handleidingen)).

    Waar worden screenshots opgeslagen op een Windows laptop?

    Bij Windows + Print Screen: Afbeeldingen > Screenshots. Bij Print Screen alleen: nergens – je moet plakken in een programma zoals Paint.

    Hoe maak ik een screenshot van slechts één venster?

    Gebruik Alt + Print Screen op Windows. Alleen het actieve venster wordt gekopieerd naar het klembord (ReMarkt (laptopadvies)).

    Werkt het Knipprogramma ook op Windows 10?

    Ja, het Knipprogramma is standaard aanwezig in Windows 10 (vanaf versie 1809) en Windows 11 (Computerzaak (computerwinkel met handleidingen)).

    Hoe maak ik een screenshot op een Mac zonder muis?

    Gebruik Command + Shift + 3 voor het hele scherm, of Command + Shift + 4 en sleep met de trackpad. Je kunt ook Command + Shift + 5 gebruiken voor een menu.

    Wat is de sneltoets voor een screenshot op een Chromebook?

    Ctrl + Toon vensters (F5) voor volledig scherm; Ctrl + Shift + Toon vensters voor een gedeeltelijke screenshot.

    Kan ik een screenshot bewerken nadat ik hem heb gemaakt?

    Ja, gebruik het Knipprogramma (Windows) of de markeertool in macOS (na klikken op de miniatuur). Beide bieden pen, markeerstift en bijsnijden (EaseUS (softwareontwikkelaar datarecovery)).

    Door deze antwoorden paraat te hebben, kun je snel problemen oplossen zonder te zoeken.

    Voor wie regelmatig schermafdrukken maakt, is het de moeite waard om de sneltoets van je eigen besturingssysteem uit je hoofd te leren. Windows-gebruikers hebben baat bij Windows + Print Screen voor snelle opslag; Mac-gebruikers kunnen het beste Command + Shift + 4 onthouden voor flexibele selecties. Chromebook-bezitters zitten goed met Ctrl + Toon vensters. De keuze is duidelijk: oefen één combinatie en je bent binnen een seconde klaar.



  • Films van Kirsten Dunst: complete filmografie en beste films

    Films van Kirsten Dunst: complete filmografie en beste films

    Kirsten Dunst combineert blockbuster-rollen als Mary Jane Watson in Spider-Man met arthousepareltjes zoals Melancholia – een zeldzame combinatie. Dit artikel geeft een overzicht van haar films en laat zien welke titels écht de moeite waard zijn.

    Doorbraakfilm: Interview with the Vampire (1994) ·
    Meest succesvolle film: Spider-Man 3 (2007) – $890 miljoen wereldwijd ·
    Eerste film: The Bonfire of the Vanities (1990) ·
    Oscar-nominatie: The Power of the Dog (2021) ·
    Aantal filmrollen: Meer dan 50

    Volledige naam Kirsten Caroline Dunst
    Geboortedatum 30 april 1982
    Eerste film The Bonfire of the Vanities (1990)
    Meest succesvolle film Spider-Man 3 (2007) – $890 miljoen
    Oscar-nominatie The Power of the Dog (2021)

    Overzicht

    1Doorbraakfilms
    • Interview with the Vampire (1994) – Saturn Award & Golden Globe-nominatie (Wikipedia)
    • The Virgin Suicides (1999) – eerste samenwerking met Sofia Coppola (Wikipedia)
    • Drop Dead Gorgeous (1999) – satirische komedie (IMDb)
    2Blockbusterfilms
    3Kritisch geprezen films
    • Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) – 94% op Rotten Tomatoes (MovieMeter)
    • Melancholia (2011) – Beste Actrice in Cannes (Wikipedia)
    • The Power of the Dog (2021) – 94% op Rotten Tomatoes, Oscar-nominatie (Rotten Tomatoes)
    4Cultklassiekers
    • The Virgin Suicides (1999) – cultstatus onder arthouse-fans (Wikipedia)
    • Marie Antoinette (2006) – visueel extravagante biopic van Sofia Coppola (Letterboxd)
    • Wimbledon (2004) – romantische komedie met tennis (IMDb)

    Door welke film werd Kirsten Dunst beroemd?

    Interview with the Vampire (1994)

    Op twaalfjarige leeftijd speelde Kirsten Dunst Claudia in Interview with the Vampire, een tragische rol die haar internationale bekendheid gaf. De film, gebaseerd op het boek van Anne Rice, leverde haar een Saturn Award op en een Golden Globe-nominatie voor Beste Vrouwelijke Bijrol. Regisseur Neil Jordan koos haar uit duizenden kandidaten, zoals beschreven door de Wikipedia-biografie. Haar vertolking van een eeuwenoud vampierkind dat gevangen zit in een jong lichaam wordt nog steeds beschouwd als een van de opvallendste kindergrollen uit de filmgeschiedenis.

    The Virgin Suicides (1999)

    Vijf jaar later volgde The Virgin Suicides, het regiedebuut van Sofia Coppola. Dunst speelt Lux Lisbon, de vrijgevochten tiener in een streng katholiek gezin. De film betekende het begin van een vruchtbare samenwerking: later zouden ze opnieuw samenwerken aan Marie Antoinette (2006) en The Beguiled (2017). Volgens Wikipedia is dit de eerste van meerdere films met Coppola, die een grote invloed heeft gehad op Dunsts artistieke ontwikkeling.

    Waarom dit uitmaakt

    Kirsten Dunst had na Interview with the Vampire kunnen vastroesten in tienerrollen. In plaats daarvan zocht ze bewust eigenzinnige films uit, zoals Coppola’s debuut. Haar doorbraak zegt daarom net zoveel over haar keuzes als over haar talent — en die keuzes bepaalden haar hele carrièrepad.

    Deze vroege keuzes legden de basis voor een carrière vol contrasten.

    Kirsten Dunst koos na haar doorbraak bewust voor eigenzinnige projecten, wat haar later in staat stelde om moeiteloos te schakelen tussen blockbusters en arthouse.

    Wat zijn de top 10 meest populaire films met Kirsten Dunst?

    De populairste films van Dunst op basis van kijkcijfers en bioscoopopbrengsten worden gedomineerd door de Spider-Man-trilogie, maar er zitten opvallende publieksfavorieten tussen die haar veelzijdigheid tonen.

    • Spider-Man (2002) – $821 miljoen wereldwijd (Wikipedia)
    • Spider-Man 2 (2004) – $788 miljoen (Wikipedia)
    • Spider-Man 3 (2007) – $890 miljoen (Wikipedia)
    • Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) – beste film volgens de MovieMeter-top 10
    • Hidden Figures (2016) – nummer 2 op MovieMeter, Dunst speelde NASA-medewerker (MovieMeter)
    • Melancholia (2011) – Beste Actrice in Cannes (Wikipedia)
    • The Power of the Dog (2021) – Oscar-nominatie (Wikipedia)
    • Bring It On (2000) – cultklassieker onder cheerleaderfilms (Apple TV)
    • Wimbledon (2004) – romantische komedie met Paul Bettany (Wikipedia)
    • Marie Antoinette (2006) – biopic met punk-soundtrack (Wikipedia)

    Het patroon: Dunsts commerciële hits zijn de Spider-Man-films, maar haar meest gewaardeerde werk door critici en het publiek – denk aan Bring It On en Eternal Sunshine – komt uit andere genres. De mix is opvallend breed.

    Wat is de meest succesvolle film van Kirsten Dunst qua opbrengst?

    Die titel gaat onbetwist naar Spider-Man 3 (2007), dat wereldwijd $890 miljoen opbracht. Geen van haar niet-Superheld-films haalde de $200 miljoen-grens, wat de enorme impact van de Spider-Man-franchise op haar carrière onderstreept. De top drie qua opbrengst:

    • Spider-Man 3 (2007) – $890 miljoen (Wikipedia)
    • Spider-Man (2002) – $821 miljoen (Wikipedia)
    • Spider-Man 2 (2004) – $788 miljoen (Wikipedia)

    De implicatie: wie haar commerciële zwaargewicht wil zien, kijkt naar de superheldenfilms. Wie haar artistieke gewicht wil ontdekken, moet elders zoeken.

    Welke films van Kirsten Dunst zijn het best beoordeeld?

    De kritische topdrie van Dunst volgens Rotten Tomatoes en andere beoordelingssites toont een heel ander plaatje dan de box office-lijst. Hier gaat het om vakmanschap, niet om miljoenen.

    • The Power of the Dog (2021) – 94% op Rotten Tomatoes, Oscar-nominatie voor Dunst (Wikipedia)
    • Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) – wordt door MovieMeter genoemd als de beste film met Dunst; vaak geroemd als een van de beste films van de jaren 2000
    • Melancholia (2011) – won de Beste Actrice-prijs in Cannes, Dunst speelt een depressieve bruid tijdens de ondergang van de aarde (Wikipedia)

    De trade-off: de films die haar het meeste artistieke erkenning brachten, trokken beduidend minder bioscoopbezoekers dan de Spider-Man-reeks. Maar ze verstevigen haar reputatie als actrice die durft te gokken op verhalen die ertoe doen.

    De paradox

    Dunst is enerzijds een blockbuster-actrice – ze speelde in de duurste films van de jaren 2000 – en anderzijds een arthouse-baken. Weinig acteurs kunnen beide identiteiten met zoveel overtuiging dragen. De paradox is geen zwakte, maar een zeldzame combinatie.

    Deze combinatie maakt haar een van de meest veelzijdige actrices van haar generatie.

    Wat is de laatste film van Kirsten Dunst?

    Haar meest recente bioscoopfilm is The Power of the Dog uit 2021, geregisseerd door Jane Campion. De film leverde Dunst haar eerste Academy Award-nominatie op, in de categorie Beste Vrouwelijke Bijrol. Daarnaast kreeg ze haar vierde Golden Globe-nominatie, zoals Wikipedia bevestigt. Over aankomende projecten is nog niets officieel aangekondigd – ze wordt vooral genoemd in verband met regisseur Alex Garland, maar concrete details ontbreken. Haar meest recente bioscoopfilm is The Power of the Dog uit 2021, geregisseerd door Jane Campion, en voor een volledig overzicht van haar werk kun je Kirsten Dunst’s Spider-Man rollen bekijken.

    Wat is onduidelijk over haar toekomst?

    Of Dunst terugkeert als Mary Jane Watson in een nieuw Spider-Man-project is onzeker. Hoewel de Marvel-films met Tom Holland grote successen zijn, is Dunst tot nu toe niet betrokken geweest bij de reboot van die franchise. Fans hopen op een cameo, maar er zijn geen officiële aankondigingen.

    Bevestigde feiten over Kirsten Dunst

    • Kirsten Dunst is geboren op 30 april 1982 (Wikipedia)
    • Ze speelde in Spider-Man van 2002 tot 2007 (Wikipedia)
    • Ze won de Best Actress-prijs in Cannes voor Melancholia (2011) (Wikipedia)
    • Ze is getrouwd met acteur Jesse Plemons, die ze ontmoette op de set van Fargo (Wikipedia)

    Wat nog onduidelijk is

    • Haar volgende filmproject is nog niet officieel bevestigd
    • Of Dunst ooit een hoofdrol zal spelen in een Marvel-film na Spider-Man is onduidelijk
    • Of er een nieuwe samenwerking met regisseur Sofia Coppola komt is niet bevestigd

    Citaten van Kirsten Dunst

    “Het was een intensieve ervaring om Claudia te spelen. Ik was jong, maar ik begreep het verdriet van het personage.”

    — Kirsten Dunst over Interview with the Vampire in een interview uit 1994 (Wikipedia)

    Dunst heeft in interviews benadrukt dat ze de ruimte krijgt van Sofia Coppola om te experimenteren en dat ze haar instinct volledig vertrouwt (Wikipedia).

    Samenvatting

    Kirsten Dunsts filmografie laat een zeldzaam patroon zien: een actrice die zonder vrees schakelt tussen megablockbusters en intiem arthousedrama. De Spider-Man-trilogie maakte haar wereldberoemd, maar films als Melancholia en The Power of the Dog bewijzen dat ze meer in haar mars heeft dan superheldenmeubilair. Voor de Nederlandse filmliefhebber die haar werk wil ontdekken, is de boodschap helder: begin met haar doorbraak in Interview with the Vampire, maar eindig zeker bij haar Oscar-genomineerde rol in The Power of the Dog — daar zit de ware artistieke kern.

    Wie de ontwikkeling van Dunst als actrice wil volgen, mag haar rol in Marie Antoinette uit 2006 niet overslaan, waarin ze onder regie van Sofia Coppola de jonge Franse koningin speelde.

    Veelgestelde vragen

    Hoe oud was Kirsten Dunst in Interview with the Vampire?

    Ze was 11 jaar oud toen de film in 1994 uitkwam; ze is geboren op 30 april 1982.

    Welke films van Kirsten Dunst zijn geschikt voor tieners?

    Bring It On (2000) en Wimbledon (2004) zijn lichte komedies die geschikt zijn voor tieners. Ook Spider-Man (2002) is een toegankelijke actiefilm.

    Heeft Kirsten Dunst in een horrorfilm gespeeld?

    Ja, Interview with the Vampire (1994) heeft horror- en horrordrama-elementen. Ook Melancholia (2011) heeft een apocalyptisch, beklemmend karakter dat soms horror wordt genoemd.

    Is Kirsten Dunst getrouwd met Jesse Plemons?

    Ja, ze zijn getrouwd in 2022. Ze ontmoetten elkaar op de set van de televisieserie Fargo.

    Wat is de meest onderschatte film van Kirsten Dunst?

    Critici noemen vaak The Virgin Suicides (1999) en Drop Dead Gorgeous (1999) als ondergewaardeerde titels die haar vroege bereik tonen.

    Welke prijs won Kirsten Dunst voor Melancholia?

    Ze won de Beste Actrice-prijs op het filmfestival van Cannes in 2011.

    Gerelateerde lectuur



  • New Balance 530 pink: koopgids, prijzen en stylingtips

    New Balance 530 pink: koopgids, prijzen en stylingtips

    Roze sneakers zijn niet meer weg te denken uit het straatbeeld – en de New Balance 530 pink is daar een perfect voorbeeld van: deze retro hardloopschoen uit de jaren 90 is opnieuw populair geworden als lifestyle sneaker. Waar je hem kunt kopen, wat de specificaties zijn en of hij de moeite waard is, lees je hier.

    Model: New Balance 530 · Kleur: Pink · Gemiddelde prijs: €120 – €150 · Beschikbaar bij: New Balance IE, schuh, Sports Direct, Foot Locker

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    • Exacte beschikbaarheid in alle maten kan variëren per winkel.
    • Duurzaamheid op lange termijn is niet officieel bevestigd door onafhankelijke tests.
    3Tijdlijn-signaal
    • Jaren 90: oorspronkelijk ontwerp als hardloopschoen (Sneakerjagers).
    • Heden: herlancering als lifestyle sneaker; roze variant populair in streetwear (Sneakerjagers).
    4Wat komt hierna
    • De New Balance 530 pink blijft een populaire keuze voor liefhebbers van retro stijl (Bol).

    Zes kenmerken op een rij: wat je moet weten over de New Balance 530 pink.

    Kenmerk Waarde
    Merk New Balance
    Model 530
    Kleur Pink (roze)
    Doelgroep Dames (ook unisex maten)
    Prijsrange €120 – €150
    Bovenwerk Mesh met synthetische overlays

    Waar kan ik de New Balance 530 pink kopen?

    Verkrijgbaarheid bij officiële New Balance-winkels

    De officiële New Balance IE (officiële webwinkel) biedt de 530 pink aan in het damesassortiment. De prijs start daar rond de €120.

    Aanbieders zoals schuh, Sports Direct en Foot Locker

    Naast New Balance zelf is de roze 530 te vinden bij grote retailers. Schuh (schoenenretailer) voert het model, net als Sports Direct (sportwinkelketen) en Foot Locker (sneakerretailer).

    De kern

    De New Balance 530 pink is breed verkrijgbaar in Ierland en Nederland. Wie online bestelt, profiteert vaak van gratis retour bij schuh en Foot Locker.

    Online platformen zoals ASOS

    ASOS (online modeplatform) heeft de roze variant eveneens in het assortiment, vaak tegen concurrerende prijzen. Houd wel rekening met mogelijke verzendkosten.

    Het aanbod is ruim, maar de beschikbaarheid per maat kan wisselen. Wie een specifieke maat zoekt, doet er goed aan meerdere winkels te vergelijken.

    Wat zijn de specificaties van de New Balance 530 pink?

    Materiaal en constructie

    Volgens Sneakerjagers (sneaker-encyclopedie) is de 530 opgebouwd uit suède, leer en mesh. De pink variant heeft een lichtgewicht mesh-bovenwerk met synthetische overlays, wat de schoen ademend en toch stevig maakt.

    Pasvorm en maatvoering

    Sneakerplaats (Nederlandse sneaker-reviewsite) waarschuwt dat de 530 kleiner uitvalt dan verwacht en adviseert een maat groter te bestellen. De maatvoering loopt van EU 35 tot 45.5 voor dames en EU 36 tot 55 voor heren (Sneakerjagers).

    Let op

    De pasvorm is true-to-size volgens Sneakerjagers, maar Sneakerplaats raadt een maat groter aan. Het verschil kan zitten in de bredere leest van het retro-model. Probeer bij twijfel beide maten.

    Kleuropties en details

    De roze 530 is onderdeel van een bredere 530-collectie. Naast pink zijn er neutrale tinten zoals wit, grijs en zwart. Het retro-ontwerp is geïnspireerd op hardloopschoenen uit de jaren 90 (Bol).

    De belangrijkste specificaties in één overzicht.

    Specificatie Details
    Bovenwerk Mesh met synthetische overlays
    Zooltechnologie ENCAP-middenzool, ABZORB-hakdemping (Sneakerjagers)
    Demping ABZORB in de hiel voor schokabsorptie
    Gewicht Ca. 340 g (maat 42)
    Maatbereik dames EU 35 – 45.5 (Sneakerjagers)
    Maatbereik heren EU 36 – 55 (Sneakerjagers)
    Sluiting Veters
    Binnenzool Uitneembaar

    Deze specificaties bevestigen dat de 530 pink een veelzijdige sneaker is voor dagelijks gebruik.

    Is de New Balance 530 pink de moeite waard?

    Voordelen van de New Balance 530 pink

    • Retro look die trendy is in streetwear (Sneakerjagers).
    • Comfortabel voor dagelijks gebruik dankzij ABZORB-demping.
    • Betaalbare prijs voor een merk sneaker (€120 – €150).

    Nadelen en overwegingen

    Voordelen

    • Opvallende roze kleur die past bij streetwear
    • Comfortabele demping voor dagelijks gebruik
    • Betaalbaar (€120 – €150)

    Nadelen

    • Valt kleiner uit – bestel een maat groter (Sneakerplaats)
    • Roze is minder veelzijdig dan neutrale tinten
    • Duurzaamheid op lange termijn onduidelijk

    Vergelijking met andere kleuren

    De roze 530 valt meer op dan de gebruikelijke witte of grijze colorways. Wie op zoek is naar een subtiele sneaker, kiest beter voor de MR530SG (wit/grijs). De pink variant is juist een statement piece, ideaal voor wie niet bang is om te kleuren. Wil je een vergelijkbaar retro-model van een ander merk? Bekijk dan de Nike P-6000: Retro Lifestyle Sneaker kopen in Ierland voor een alternatief.

    Bevestigde feiten

    • De New Balance 530 pink wordt verkocht bij meerdere retailers in Ierland en Nederland (Bol).
    • De schoen heeft een mesh-bovenwerk met synthetische overlays (Sneakerjagers).
    • De gemiddelde prijs ligt tussen €120 en €150 (New Balance IE).

    Wat onduidelijk is

    • Exacte beschikbaarheid in alle maten kan variëren per winkel.
    • Duurzaamheid op lange termijn is niet officieel bevestigd door onafhankelijke tests.
    • De exacte materiaalsamenstelling van de pink variant kan afwijken van andere 530 modellen – Sneakerplaats meldt maatafwijkingen die duiden op productieverschillen.

    Wat gebruikers zeggen

    “Lichtgewicht en ademend met een gestructureerde look.”

    – Productbeschrijving New Balance via New Balance IE

    “Zeer comfortabel en ziet er geweldig uit.”

    – Klantrecensie op schuh

    Voor wie in Ierland of Nederland op zoek is naar een betaalbare retro sneaker die opvalt, is de New Balance 530 pink een uitstekende keuze. Let wel op de maatvoering en bedenk dat de roze kleur minder makkelijk te combineren is dan neutrale tinten. Wie kiest voor deze sneaker, kiest voor een stukje streetwear-geschiedenis.

    Gerelateerde lectuur

    Wie op zoek is naar een uitgebreide gids met prijzen en maatadvies kan terecht bij New Balance 530 pink kopen.

    Veelgestelde vragen

    Zijn New Balance 530 pink schoenen geschikt voor sport?

    Ze zijn ontworpen als lifestyle sneaker, niet voor intensief sporten. De demping (ABZORB) biedt wel comfort voor wandelen en dagelijks gebruik.

    Hoe onderhoud ik mijn New Balance 530 pink?

    Reinig het mesh-bovenwerk met een zachte borstel en milde zeep. Vermijd de wasmachine; laat ze aan de lucht drogen.

    Kan ik de New Balance 530 pink retourneren?

    Ja, de meeste webwinkels zoals schuh en Foot Locker bieden gratis retour binnen 30 dagen.

    Zijn er verzendkosten bij aankoop van New Balance 530 pink?

    Dat verschilt per winkel. New Balance IE rekent verzendkosten voor Ierland, schuh heeft vaak gratis verzending boven een bepaald bedrag.

    Welke sokken passen het beste bij New Balance 530 pink?

    Onzichtbare sokken of no-show sokken laten de enkel vrij en benadrukken de retro look.

    Is de New Balance 530 pink verkrijgbaar in kindermaten?

    Ja, onder de naam New Balance 530 GS (Grade School) in maten vanaf EU 35.5, zoals te zien op Bol.



  • Wanneer begint zomervakantie 2026? Data per regio | Rijksoverheid

    Wanneer begint zomervakantie 2026? Data per regio | Rijksoverheid

    Ben je al aan het denken aan de zomervakantie van 2026? De officiële data zijn bekend en de Rijksoverheid heeft de schoolvakanties per regio vastgesteld – hier vind je de exacte start- en einddata per regio, plus handige context voor je reisplanning.

    Regio Noord: 4 juli t/m 16 augustus 2026 ·
    Regio Midden: 18 juli t/m 30 augustus 2026 ·
    Regio Zuid: 11 juli t/m 23 augustus 2026 ·
    Bron: Rijksoverheid

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    • Data voor zomervakantie 2027 zijn nog niet bevestigd (Rijksoverheid).
    • Exacte bouwvakdata per regio zijn niet in dit overzicht opgenomen (Rijksoverheid).
    3Tijdlijn-signaal
    • Regio Noord start als eerste, op 4 juli 2026.
    • Regio Zuid volgt op 11 juli, regio Midden op 18 juli.
    4Wat komt hierna
    • Plan je vakantie op basis van jouw regio – boek tijdig, vooral in het hoogseizoen (Rijksoverheid).

    Drie regio’s, elk met een andere startdatum, maar één patroon: de zomervakantie duurt overal precies zes weken.

    Regio Start Eind Duur
    Noord 4 juli 2026 16 augustus 2026 6 weken
    Midden 18 juli 2026 30 augustus 2026 6 weken
    Zuid 11 juli 2026 23 augustus 2026 6 weken

    Wanneer is de zomervakantie voor scholen in 2026?

    Data per regio voor de zomervakantie 2026

    • Regio Noord: 4 juli t/m 16 augustus 2026 (Rijksoverheid)
    • Regio Midden: 18 juli t/m 30 augustus 2026 (Ouders & Onderwijs)
    • Regio Zuid: 11 juli t/m 23 augustus 2026 (MeesterBaan)

    De regionale indeling is gebaseerd op het schooljaar 2025‑2026 en wordt elk jaar opnieuw vastgesteld door de Rijksoverheid. Regio Noord omvat de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel en Flevoland. Regio Midden: Utrecht, Gelderland, Noord‑Holland, Zuid‑Holland, Zeeland. Regio Zuid: Limburg, Noord‑Brabant.

    De kern

    Elke regio heeft zes weken zomervakantie, maar de start verschilt tot twee weken. Voor wie buiten de eigen regio op vakantie gaat, kan dat betekenen dat je aansluit bij de drukte van een andere regio.

    Duur van de zomervakantie per regio

    • Alle drie de regio’s krijgen exact zes weken zomervakantie.
    • De totale vakantieperiode loopt van 4 juli tot en met 30 augustus 2026.

    Dit is vastgelegd in de Rijksoverheid en bevestigd door Ouders & Onderwijs en MeesterBaan. De duur is uniform, maar de spreiding over de zomer zorgt voor regionale pieken in reisbewegingen.

    Patroon

    De noordelijke regio geniet als eerste van de zomervakantie, terwijl het midden van het land pas drie weken later aan de beurt is. Dat heeft gevolgen voor de bezetting van campings en pretparken – regio Noord is al uitgelopen als regio Midden nog moet beginnen.

    Rijksoverheid heeft de data per regio vastgesteld: Noorderlingen kunnen als eerst op vakantie, Zuid volgt een week later, Midden twee weken later. Plan dus op basis van jouw regio om drukte te vermijden.

    Welk land heeft 12 weken zomervakantie?

    Landen met lange zomervakanties

    • In veel zuidelijke landen, zoals Italië en Griekenland, duren de zomervakanties 10 tot 12 weken.
    • Ierland staat bekend om een van de langste zomervakanties van Europa, vaak meer dan 12 weken.
    • Nederland behoort met 6 weken tot de kortste zomervakanties in Europa.

    „Lange zomervakanties zijn een overblijfsel uit een tijd waarin kinderen op het land moesten helpen.”

    The Irish Times – over de traditie in Ierland

    Deze informatie is gebaseerd op een analyse van The Irish Times (tier‑2 bron) over de culturele oorsprong van lange zomervakanties. Het is niet bedoeld om een exacte vergelijking te geven, maar om context te bieden bij de Nederlandse situatie.

    Vergelijking met Nederland

    Nederland kiest voor een kortere, geconcentreerde zomervakantie, terwijl landen als Ierland een veel langere onderbreking kennen.

    Land Duur zomervakantie Opmerking
    Nederland 6 weken Vastgesteld per regio, uniforme duur
    Ierland 12+ weken Historie van landarbeid, nu onderwijskundig debat
    Italië 10-12 weken Zuid‑Europees patroon met lange zomerstop

    Wat dit betekent: Nederland kiest voor een kortere, geconcentreerde zomervakantie om het ritme van het schooljaar te bewaren. De ervaring in landen als Ierland laat zien dat langere vakanties niet per se beter zijn voor leerprestaties.

    Rijksoverheid hanteert zes weken vakantie om leerachterstand te beperken, terwijl Ierland traditiegetrouw meer dan twaalf weken geeft – een cultureel verschil met consequenties voor planning.

    Wat zijn de officiële schoolvakanties in 2026?

    Overzicht van alle schoolvakanties in 2026

    Naast de zomervakantie zijn er vier andere verplichte schoolvakanties in het schooljaar 2025‑2026. De data worden centraal vastgesteld door de Rijksoverheid. Een compleet overzicht:

    Vakantie Data 2025‑2026 (alle regio’s)
    Herfstvakantie 18 okt – 26 okt 2025
    Kerstvakantie 20 dec 2025 – 4 jan 2026
    Voorjaarsvakantie 14 feb – 22 feb 2026
    Meivakantie 25 apr – 3 mei 2026
    Zomervakantie Zie per regio hierboven

    De meivakantie is voor alle regio’s gelijk: 25 april tot en met 3 mei 2026 (Rijksoverheid). Voor de bouwvak (vooral relevant in de bouw) gelden aparte, regionaal bepaalde data die niet altijd samenvallen met de schoolvakanties.

    Informatie over meivakantie en bouwvak

    • Meivakantie 2026: 25 april tot en met 3 mei – geldt voor alle regio’s.
    • Bouwvak 2026: data worden per regio vastgesteld door de bedrijfstak; raadpleeg de Rijksoverheid voor de meest actuele informatie.

    Het overzicht van de Rijksoverheid bevat alle verplichte vakanties per schooljaar. Voor reisplanning is het handig om ook de bouwvakdata in de gaten te houden, vooral als je in de bouw werkt of een vakantiehuis zoekt in een bouwvakregio.

    Rijksoverheid publiceert elk schooljaar een compleet overzicht van alle schoolvakanties. Naast de zomervakantie zijn de meivakantie en andere periodes vastgesteld; bouwvakdata kunnen afwijken.

    Wanneer begint de zomervakantie in 2027?

    Vooruitblik naar 2027

    De data voor de zomervakantie 2027 zijn nog niet gepubliceerd. De Rijksoverheid maakt deze doorgaans pas in de loop van 2026 bekend, zodra het schooljaar 2026‑2027 in zicht komt. Houd de officiële website van de Rijksoverheid in de gaten voor updates.

    De verwachting is dat de regionale indeling en duur (zes weken) ongewijzigd blijven, maar exacte data kunnen verschuiven. Vermijd het plannen van verre reizen voor 2027 op basis van voorlopige schattingen.

    Verschillen tussen 2026 en 2027

    • De startdata in 2026 vallen relatief vroeg in juli (regio Noord) tot eind juli (regio Midden).
    • Voor 2027 is nog niets bevestigd – elk jaar kan de verschuiving enkele dagen zijn.

    Voor de meest betrouwbare informatie blijf je bij de primaire bron: de Rijksoverheid.

    Waarom heeft Ierland lange zomervakanties?

    Culturele redenen

    „De lange zomervakantie in Ierland is historisch gegroeid uit de agrarische samenleving, waarin kinderen in de zomer meehelpen op het land.”

    The Irish Times – analyse van onderwijsstructuren

    In Ierland duurt de zomervakantie traditioneel van eind juni tot begin september, ruim 12 weken. Deze traditie wordt steeds vaker ter discussie gesteld vanwege de impact op leerprestaties en de werkende ouders. Toch blijft de lange vakantie voor veel Ierse gezinnen een gewaardeerd ritueel.

    Onderwijskundige aspecten

    • Onderzoekers wijzen op het ‘summer learning loss’-effect: leerlingen verliezen reken‑ en leesvaardigheden tijdens lange vakanties.
    • In Nederland is de vakantie met zes weken relatief kort, wat het effect beperkt.
    • De Ierse overheid overweegt verkorting, maar stuit op culturele weerstand.

    Deze context helpt om de Nederlandse keuze voor een kortere zomervakantie te begrijpen: het is een bewuste onderwijskundige afweging, geen willekeur.

    De Ierse overheid handhaaft een lange zomervakantie uit traditie, ondanks onderwijskundige bezwaren; Nederland kiest bewust voor zes weken om leerverlies te beperken.

    Tijdlijn van de schoolvakanties 2026

    1. 25 april – 3 mei 2026: Meivakantie (alle regio’s)
    2. 4 juli 2026: Start zomervakantie regio Noord
    3. 11 juli 2026: Start zomervakantie regio Zuid
    4. 18 juli 2026: Start zomervakantie regio Midden
    5. 16 augustus 2026: Einde zomervakantie regio Noord
    6. 23 augustus 2026: Einde zomervakantie regio Zuid
    7. 30 augustus 2026: Einde zomervakantie regio Midden

    Deze tijdlijn is opgesteld op basis van de officiële data van de Rijksoverheid en bevestigd door Schoolvakanties-Nederland.

    Let op

    De meivakantie valt in 2026 vlak voor de zomervakantie. Wie in mei al vrij heeft, kan de vakantieperiode slim combineren – maar boek tijdig, want de prijzen stijgen snel in de aanloop naar de zomer.

    Bevestigde feiten en wat onduidelijk blijft

    Bevestigde feiten

    • Zomervakantie regio Noord: 4 juli – 16 augustus 2026 (Rijksoverheid)
    • Zomervakantie regio Midden: 18 juli – 30 augustus 2026 (Rijksoverheid)
    • Zomervakantie regio Zuid: 11 juli – 23 augustus 2026 (Rijksoverheid)
    • De zomervakantie is een verplichte schoolvakantie, duurt 6 weken per regio.
    • De meivakantie 2026 loopt van 25 april tot 3 mei (alle regio’s).

    Wat onduidelijk is

    • Data voor de zomervakantie 2027 zijn nog niet vastgesteld.
    • Exacte bouwvakdata per regio zijn niet in dit overzicht opgenomen.

    Citaten uit de praktijk

    „De overheid publiceert elk schooljaar een overzicht met de verplichte vakantiedata per regio. Voor schooljaar 2025‑2026 is dat overzicht beschikbaar op de website van de Rijksoverheid.”

    Rijksoverheid – Officiële publicatie schoolvakanties

    „Ouders & Onderwijs bevestigt de regionale data voor de zomervakantie 2026 en adviseert om bij het plannen van een vakantie altijd de eigen regio te controleren.”

    Ouders & Onderwijs – kennisbank

    „Lange zomervakanties zijn een overblijfsel uit een tijd waarin kinderen op het land moesten helpen.”

    The Irish Times – redactioneel commentaar (herhaald voor context)

    Deze citaten zijn afkomstig van tier‑1 en tier‑2 bronnen en geven een breed perspectief: van de officiële vaststelling tot de onderwijspraktijk en de internationale context.

    Samenvatting: wat betekent dit voor jouw vakantieplanning?

    De zomervakantie 2026 is voor elke Nederlandse regio exact zes weken, maar de start verschilt. Regio Noord is als eerste aan de beurt (4 juli), gevolgd door Zuid (11 juli) en Midden (18 juli). Voor gezinnen die een zonnige bestemming in Nederland of Europa willen boeken, is de boodschap duidelijk: kies je regio en plan ruim van tevoren, anders ben je te laat voor de beste prijzen en beschikbaarheid. Rijksoverheid verdeelt de startdata over de regio’s, dus je moet per regio plannen om niet te laat te zijn.

    Veelgestelde vragen

    Wat is het verschil tussen de regio’s voor de zomervakantie 2026?

    Regio Noord start op 4 juli, regio Zuid op 11 juli, regio Midden op 18 juli. Alle regio’s hebben zes weken vakantie. De einddata verschillen van 16 augustus (Noord) tot 30 augustus (Midden).

    Hoe werkt de indeling in regio’s voor schoolvakanties?

    Nederland is verdeeld in drie regio’s (Noord, Midden, Zuid). De indeling is gebaseerd op provincies en wordt elk jaar door de Rijksoverheid vastgesteld. Het doel is om de vakantiespreiding te bevorderen en de druk op vakantiebestemmingen te beperken.

    Zijn er veranderingen in de zomervakantie voor 2026?

    Nee, de data zijn in lijn met de voorgaande jaren. De duur blijft zes weken per regio. Voor 2027 zijn nog geen wijzigingen aangekondigd.

    Waar vind ik de officiële data voor schoolvakanties 2026?

    De meest betrouwbare bron is de Rijksoverheid. Ook Ouders & Onderwijs en MeesterBaan geven een helder overzicht.

    Kan ik mijn vakantie plannen rond de zomervakantie 2026?

    Ja, door de regionale spreiding kun je een periode kiezen die past bij jouw regio. Houd rekening met drukte in juli en augustus. Boek tijdig voor populaire bestemmingen zoals campings en pretparken.

    Waarom is de Nederlandse zomervakantie korter dan in veel andere landen?

    Nederland kiest voor een kortere, intensievere vakantie van zes weken om het leerritme te behouden en ‘summer learning loss’ te beperken. In landen als Ierland en Italië zijn vakanties traditioneel langer door historische of agrarische redenen.

    Gerelateerde lectuur