Category: Technologie

  • Kamer van Koophandel inloggen: veilig en snel

    Kamer van Koophandel inloggen: veilig en snel

    Als ondernemer kom je regelmatig op de website van de Kamer van Koophandel. Of het nu gaat om het wijzigen van je adres, het deponeren van een jaarrekening of het controleren van je inschrijving – inloggen is een stap die je niet kunt overslaan. Gelukkig zijn er alternatieven, zelfs als je geen DigiD hebt. We laten je zien hoe je veilig en snel inlogt bij de KVK, wat je per methode kunt regelen en waar je op moet letten.

    Oprichtingsjaar KVK: 1807 · Hoofdvestiging: Utrecht · Ingeschreven ondernemingen: circa 2,5 miljoen · Nieuwe inschrijvingen per jaar: meer dan 200.000

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    • Of eHerkenning volledig alle functionaliteiten van Mijn KVK ondersteunt (KVK (inlogpagina))
    • Of de KVK app in de toekomst meer functionaliteit krijgt (KVK (hulppagina))
    • Of er plannen zijn om inloggen met e-mail uit te breiden naar andere functies (KVK (hulppagina))
    3Tijdlijn-signaal
    • UBO-registratie verplicht sinds 2022 (KVK (hulppagina))
    • Acticatie e-mailaccount voor deponeren: binnen een half uur (KVK (hulppagina))
    • Inschrijven nieuw bedrijf bij KVK duurt minstens 15 minuten (YouTube (KVK video))
    4Wat komt hierna
    • Mogelijke uitbreiding van inlogmethodes, zoals eHerkenning voor meer functies (KVK (inlogpagina))
    • KVK werkt aan verbeterde bedrijvencheck via toegangscode (KVK (hulppagina))
    • Nieuwe functionaliteiten voor de KVK app in ontwikkeling? (KVK (hulppagina))

    Zeven kerngegevens over de KVK en haar inlogmethodes, één patroon: elke handeling vereist een specifieke inlogroute, maar de overheidsorganisatie biedt meerdere wegen.

    Label Waarde
    Officiële website kvk.nl
    Standaard inlogmethode DigiD of eHerkenning
    Hulp bij inloggen Telefonisch en via webformulier (KVK (hulppagina))
    Kosten uittreksel (online) € 2,50
    UBO-registratie Verplicht sinds 2022
    Inlogmethode voor deponeren E-mailadres en wachtwoord (KVK (hulppagina))
    Activatietijd e-mailaccount Binnen 30 minuten na aanmaak (KVK (hulppagina))
    Minimale invultijd inschrijving 15 minuten (YouTube (KVK video))

    Hoe kan ik mijn gegevens inzien bij de KVK?

    Voor het inzien van bedrijfsgegevens zijn er twee routes: de eenvoudigste is inloggen op Mijn KVK met DigiD, de andere is het raadplegen van het openbare Handelsregister.

    Inloggen met DigiD of eHerkenning

    • Ga naar kvk.nl/inloggen en kies ‘Inloggen met DigiD’.
    • DigiD is verplicht voor Mijn KVK; zonder DigiD krijg je geen toegang tot je eigen bedrijfsprofiel (KVK (inlogpagina)).
    • Voor sommige organisatievormen is eHerkenning mogelijk, maar niet voor alle functionaliteiten (KVK (inlogpagina)).

    Stappenplan voor het inzien van gegevens

    1. Open kvk.nl en klik op ‘Inloggen’.
    2. Kies DigiD als inlogmethode en log in met je DigiD-app of sms-controle.
    3. In Mijn KVK zie je een overzicht van al je ingeschreven organisaties en kun je per organisatie de details bekijken (KVK (inlogpagina)).
    4. Wijzigingen doorgeven kan direct via dezelfde omgeving.

    Gegevens wijzigingen doorgeven

    • Wijzigingen in adres, functie of UBO kun je online doorgeven via Mijn KVK.
    • Als je geen DigiD hebt, kun je wijzigingen per post indienen via kvk.nl/wijzigen (KVK (hulppagina)).
    Samenvatting: Voor het inzien van eigen gegevens is DigiD onmisbaar. Zonder DigiD kun je alleen openbare gegevens checken of wijzigingen per post doorgeven.

    Kan ik inloggen bij de KVK zonder DigiD?

    Ja, maar alleen voor specifieke handelingen. De volledige Mijn KVK-omgeving is alleen toegankelijk met DigiD.

    Alternatieven voor DigiD

    • Inloggen met e-mail is beschikbaar voor het deponeren van jaarrekeningen (KVK (hulppagina)).
    • Met een toegangscode kun je de Bedrijvencheck gebruiken voor openbare gegevens van je eigen bedrijf (KVK (hulppagina)).
    • Papieren uittreksels bestellen kan zonder inloggen, via een bestelformulier op kvk.nl (KVK (hulppagina)).

    eHerkenning voor zakelijke gebruikers

    • eHerkenning is een alternatief voor organisaties die een hoger betrouwbaarheidsniveau nodig hebben.
    • Het is geschikt voor grootgebruikers, maar biedt niet alle functionaliteiten van Mijn KVK (KVK (inlogpagina)).

    Beperkingen van inloggen zonder DigiD

    • Je kunt geen eigen bedrijfsgegevens inzien of wijzigen in Mijn KVK.
    • Je kunt geen nieuwe organisatie online inschrijven (YouTube (KVK video)).
    • Je hebt geen toegang tot UBO-registratie via het portaal.
    De catch

    Ondernemers zonder DigiD kunnen wel veel regelen, maar missen de volledige online selfservice. De KVK houdt vast aan DigiD voor Mijn KVK om veiligheidsredenen.

    Hoe kan ik mijn inschrijving bij de KVK bekijken?

    Je inschrijving is altijd openbaar in het Handelsregister. Voor een compleet overzicht van je eigen inschrijvingen log je in met DigiD.

    Zoeken in het Handelsregister

    • Ga naar kvk.nl/handelsregister en zoek op bedrijfsnaam of KVK-nummer.
    • Je ziet direct de status, het adres en de vestigingsgegevens (KVK (inlogpagina)).

    Inzien van inschrijvingsnummer en bedrijfsprofiel

    • Het inschrijvingsnummer staat in de zoekresultaten van het Handelsregister.
    • Mijn KVK toont alle eigen inschrijvingen en bijbehorende gegevens, zoals functie en UBO (KVK (inlogpagina)).

    Openbare versus privégegevens

    • Openbaar: bedrijfsnaam, adres, KVK-nummer, rechtsvorm.
    • Niet openbaar: privégegevens zoals telefoonnummer en e-mail van de ondernemer (tenzij je die zelf deelt).

    Is mijn KVK nog actief?

    De status van je inschrijving kun je eenvoudig controleren in het Handelsregister. Een inactieve status heeft gevolgen voor je onderneming.

    Status controleren in het Handelsregister

    • Zoek je bedrijf op in het Handelsregister; de status (actief/niet actief) wordt direct getoond (KVK (Handelsregister)).
    • Een status ‘niet actief’ kan betekenen dat het bedrijf is opgeheven of uitgeschreven.

    Gevolgen van een inactieve inschrijving

    • Je kunt geen facturen meer sturen op naam van de onderneming.
    • Je kunt geen nieuwe inschrijvingen doen tot de status is hersteld.
    • Belastingdienst en verzekeraars kunnen je niet meer bereiken via het adres in het register.

    Hoe uitschrijving ongedaan maken

    • Neem contact op met de KVK via KVK (hulppagina) om de reden van uitschrijving te achterhalen.
    • In veel gevallen kun je de inschrijving herstellen door een verzoek in te dienen en eventueel een afspraak te maken.

    Hoe kan ik een geregistreerd bedrijf controleren?

    De KVK Bedrijvencheck en het Handelsregister zijn de beste tools om de betrouwbaarheid van een bedrijf te verifiëren.

    KVK Bedrijvencheck gebruiken

    • Ga naar kvk.nl/bedrijvencheck en voer het KVK-nummer of de naam in.
    • Je krijgt een overzicht van de status, locatie en eventuele waarschuwingen (KVK (hulppagina)).

    Handelsregister doorzoeken

    • Het openbare Handelsregister toont dezelfde gegevens als de Bedrijvencheck, maar uitgebreider.
    • Je kunt zoeken op naam, plaats of KVK-nummer zonder in te loggen.

    Vertrouwen van een bedrijf beoordelen

    • Controleer of de inschrijving actief is en of het adres overeenkomt met de opgegeven gegevens.
    • Een KVK-nummer alleen is geen garantie; gebruik ook andere bronnen zoals de Belastingdienst.
    Waarom dit belangrijk is

    Ondernemers die zonder DigiD toch bij KVK willen inloggen, moeten weten dat niet alles online kan. De keuze voor een inlogmethode bepaalt wat je wel en niet kunt regelen – en dat verschil kan tijd en frustratie schelen.

    Stappenplan voor inloggen bij KVK

    Inloggen met DigiD (voor Mijn KVK)

    1. Zorg dat je een geldig DigiD hebt. Vraag het aan via DigiD (Rijksoverheid) – je hebt een BSN nodig.
    2. Ga naar KVK inlogpagina en klik op ‘Inloggen met DigiD’.
    3. Log in met de DigiD app of via sms-controle.
    4. Je komt in Mijn KVK en kunt al je bedrijfsgegevens bekijken en wijzigen.

    Inloggen met e-mail (voor deponeren jaarrekening)

    1. Ga naar de deponeerpagina van de KVK en kies ‘Inloggen met e-mail’.
    2. Maak een account aan met je e-mailadres en een wachtwoord.
    3. Binnen een half uur ontvang je een activatielink (KVK (hulppagina)).
    4. Na activering kun je jaarrekeningen deponeren via hetzelfde e-mailadres.

    Inloggen met eHerkenning (zakelijk)

    1. Vraag eHerkenning aan bij een erkende leverancier (bv. Digidentity, Verific).
    2. Koppel je eHerkenning aan je KVK-account via de inlogpagina.
    3. Log in met eHerkenning in plaats van DigiD.
    4. Houd er rekening mee dat niet alle functies beschikbaar zijn (KVK (inlogpagina)).

    Bevestigde feiten

    • DigiD is de standaard inlogmethode voor Mijn KVK (KVK (Kamer van Koophandel))
    • Inloggen zonder DigiD is niet mogelijk voor Mijn KVK (KVK (hulppagina))
    • KVK biedt hulp bij inloggen op kvk.nl/hulpbijinloggen

    Wat onduidelijk is

    • Of eHerkenning volledig alle functionaliteiten van Mijn KVK ondersteunt (KVK (inlogpagina))
    • Of de KVK app in de toekomst meer functionaliteit krijgt (KVK (hulppagina))

    Citaten van de KVK

    Je logt in met de DigiD app of via DigiD met sms-controle.

    KVK (hulppagina)

    Het invullen van het formulier voor inschrijving duurt ten minste 15 minuten.

    YouTube (KVK video)

    Voor ondernemers zonder DigiD is de conclusie duidelijk: je kunt niet alles online regelen, maar wel meer dan je denkt. Met e-mail voor jaarrekeningen en een toegangscode voor de Bedrijvencheck zijn er werkbare alternatieven. De KVK is een overheidsorganisatie die steeds meer digitaliseert, maar de DigiD-verplichting voor Mijn KVK blijft voorlopig bestaan. Wie zijn bedrijfsgegevens actueel wil houden, doet er goed aan om DigiD aan te vragen – of te kiezen voor eHerkenning als je een veiligere zakelijke inlog nodig hebt.

    Gerelateerde lectuur: Minimumloon 2025: wat is het per uur en per maand? · Hoeveel zetels nodig om te regeren? Uitleg & antwoord

    Na het inloggen kunt u direct een KVK-uittreksel aanvragen om inschrijfgegevens van uw bedrijf te downloaden.

    Veelgestelde vragen

    Wat is DigiD?

    DigiD is een digitale handtekening van de Nederlandse overheid waarmee je je identiteit kunt bevestigen op overheidswebsites. Je hebt een BSN nodig om DigiD aan te vragen (KVK (hulppagina)).

    Wat is eHerkenning?

    eHerkenning is een inlogmethode voor bedrijven en organisaties om veilig in te loggen bij overheidsdiensten, waaronder de KVK. Het biedt een hoger betrouwbaarheidsniveau dan DigiD.

    Hoe reset ik mijn DigiD-wachtwoord?

    Ga naar DigiD (Rijksoverheid) en volg de stappen voor wachtwoord resetten. Je ontvangt een nieuwe code per brief.

    Kan ik inloggen via de KVK app zonder internet?

    Nee, de KVK app heeft een internetverbinding nodig om gegevens op te halen. Offline kun je geen gegevens bekijken.

    Hoe lang is een KVK-uittreksel geldig?

    Een uittreksel uit het Handelsregister is maximaal 3 maanden geldig voor de meeste officiële doeleinden. Check altijd de vereisten van de instantie waarvoor je het gebruikt.

    Wat kost een uittreksel?

    Een online uittreksel kost € 2,50. Papieren uittreksels zijn duurder, afhankelijk van de verzendmethode.

    Hoe voeg ik een UBO toe aan mijn inschrijving?

    Log in op Mijn KVK met DigiD, ga naar ‘UBO-registratie’ en volg de stappen. UBO-registratie is verplicht sinds 2022 als je een rechtspersoon hebt.

    Wat moet ik doen als ik mijn KVK-inlog niet werk?

    Controleer of je de juiste inlogmethode gebruikt (DigiD, e-mail of eHerkenning). Bij problemen kun je de KVK bellen of een webformulier invullen via KVK (hulppagina).



  • Qatar Airways check-in: hoe vroeg, online en op Schiphol | Gids

    Qatar Airways check-in: hoe vroeg, online en op Schiphol | Gids

    Inchecken voor een vlucht van Qatar Airways hoeft geen gedoe te zijn – zolang u weet wanneer de balie opengaat en wat u bij de hand moet houden. De luchtvaartmaatschappij opent de online check-in 48 uur voor vertrek, zodat u rustig uw stoel kunt uitkiezen en uw boardingpas kunt downloaden.

    Online inchecken open vanaf: 48 uur voor vertrek (binnenlandse en meeste internationale routes) ·
    Online inchecken sluit: 90 minuten voor vertrek ·
    Inchecken op de luchthaven: meestal 3 uur voor vertrek ·
    Stoelkeuze mogelijk: vanaf boeking tot inchecken ·
    Handbagage maximaal: 7 kg, 1 stuk (afmetingen 50x37x25 cm)

    Overzicht

    1Online inchecken
    2Inchecken op luchthaven
    3Bagage
    • Handbagage: 7 kg (Qatar Airways)
    • Ingecheckt: afhankelijk van ticket (Qatar Airways)
    • Vloeistoffen: 3-1-1 regel (Qatar Airways)
    4Stoelkeuze
    • Bij boeking (soms kosten) (Qatar Airways FAQ)
    • Tijdens inchecken (gratis) (Qatar Airways FAQ)
    • Meer beenruimte tegen betaling (Qatar Airways FAQ)

    Zes feiten op een rij: het incheckproces in cijfers.

    Kenmerk Waarde
    Online inchecken open 48 uur voor vertrek (meeste routes) (Qatar Airways)
    Online inchecken VS 24 uur voor vertrek
    Check-in sluit 90 minuten voor vertrek
    Handbagage gewicht Maximaal 7 kg
    Handbagage afmetingen 50 x 37 x 25 cm
    Stoelkeuze Vanaf boeking mogelijk

    Hoe vroeg kan ik inchecken voor Qatar Airways?

    Tip: Controleer vóór het inchecken of uw paspoort nog minimaal 6 maanden geldig is voor verre bestemmingen. Zonder geldig document wordt u bij de gate teruggestuurd.

    Online inchecken: 48 uur voor vertrek

    • Voor de meeste Qatar Airways-vluchten opent de online check-in 48 uur tot 90 minuten voor vertrek (Qatar Airways officiële website).
    • Voor vluchten van of naar de Verenigde Staten geldt een afwijkende termijn: 24 uur voor vertrek.
    • Schiphol adviseert reizigers om 36 uur voor vertrek online in te checken via de website van Qatar Airways (Schiphol).

    Het verschil van 12 uur tussen de officiële opening en het Schiphol-advies kan verwarrend zijn. Het advies: volg de timing van Qatar Airways zelf, maar check op Schiphol.nl de actuele situatie voor uw vlucht.

    Inchecken op de luchthaven: 3 uur voor vertrek

    Wees op tijd: 3 uur is een richtlijn, maar bij drukte of speciale bagage is meer tijd aan te raden.

    Let op: Online inchecken sluit 90 minuten voor vertrek. Wie daarna probeert in te checken, moet naar de luchthavenbalie – en riskeert de vlucht te missen als de balie ook gesloten is.

    Sluitingstijd inchecken: 90 minuten voor vertrek

    • Online inchecken sluit 90 minuten voor vertrek.
    • Passagiers die na die tijd willen inchecken, moeten dit aan de luchthavenbalie regelen – mits de balie nog open is.

    De implicatie: wie te laat online incheckt, riskeert een stressvolle situatie op de luchthaven of zelfs het missen van de vlucht.

    Hoe werkt online inchecken bij Qatar Airways?

    1. Stap 1: Ga naar de Qatar Airways website
      Open uw browser en ga naar qatarairways.com. Klik op ‘Inchecken’ in het menu.
    2. Stap 2: Voer uw boekingsreferentie of e-ticketnummer in
      U hebt uw 6-cijferige boekingsreferentie (PNR) of uw 13-cijferige e-ticketnummer nodig, samen met uw achternaam (Qatar Airways YouTube kanaal).
    3. Stap 3: Kies uw stoelen en voeg bagage toe
      Selecteer uw gewenste stoelen uit de beschikbare opties. U kunt ook bagage toevoegen indien nodig. Controleer uw reisdocumenten: een geldig paspoort en eventueel visum zijn vereist.
    4. Stap 4: Ontvang uw boardingpas
      Na het voltooien van de stappen ontvangt u direct uw digitale boardingpas. U kunt deze op uw telefoon bewaren of later thuis uitprinten. Hebt u ruimbagage? Gebruik dan de fast bag drop counters op de luchthaven om uw koffers af te geven.

    Het belangrijkste: zorg dat u uw boekingsgegevens bij de hand hebt en controleer of uw paspoort nog geldig is voor de bestemming.

    Is het beter om online of op de luchthaven in te checken?

    Voordelen van online inchecken

    • Online inchecken bespaart tijd op de luchthaven.
    • U kunt gratis uw stoel kiezen en direct doorlopen naar de bagage drop of security.

    Wanneer u beter op de luchthaven kunt inchecken

    • Hebt u speciale bagage (sportuitrusting, muziekinstrumenten)? Dan is de balie de juiste plek.
    • Reist u met een reisgezelschap waarvoor stoelen bij elkaar moeten? Personeel aan de balie kan daarbij helpen.

    De afweging is duidelijk: voor een vlotte reis zonder gedoe is online inchecken de beste keuze. Alleen bij uitzonderlijke bagage of specifieke wensen is de balie onvermijdelijk.

    Wanneer kan ik stoelen selecteren bij Qatar Airways?

    Stoelkeuze bij boeking

    • Bij het boeken van uw ticket kunt u direct stoelen kiezen. Sommige stoelen zijn gratis, andere – zoals stoelen met extra beenruimte – zijn tegen betaling.

    Stoelkeuze tijdens online inchecken

    • Tijdens het inchecken, vanaf 48 uur voor vertrek, kunt u kosteloos stoelen wijzigen of kiezen uit de nog beschikbare opties.

    Kosten voor stoelreservering

    • De exacte kosten variëren per route en tickettype. In Economy kunnen standaardstoelen gratis worden geselecteerd bij inchecken, terwijl stoelen met extra beenruimte (bijv. Exit rows) een toeslag vragen.

    Het patroon: hoe eerder u kiest, hoe meer keuze – en bij inchecken is het gratis, maar dan zijn populaire stoelen vaak al bezet.

    Wat zijn de bagageregels voor Qatar Airways?

    Handbagage: 7 kg, 1 stuk

    • De maximale afmetingen voor handbagage zijn 50 x 37 x 25 cm.
    • Het gewicht is beperkt tot 7 kg per stuk.
    • Naast de handbagage mag u ook een persoonlijk voorwerp meenemen, zoals een handtas of laptoptas.

    Ingecheckte bagage: afhankelijk van ticket

    • De toegestane hoeveelheid ruimbagage hangt af van uw tickettype en bestemming. Controleer uw e-ticket voor de exacte limieten.

    3-1-1 regel voor vloeistoffen

    • Vloeistoffen moeten in verpakkingen van maximaal 100 ml zitten, allemaal in één doorzichtige plastic zak van 1 liter.
    • Deze regel geldt voor alle passagiers die vanuit de EU vertrekken, inclusief Schiphol.

    Vooral de handbagage-afmetingen worden streng gecontroleerd. Een te grote tas wordt vaak aan de gate geweigerd, dus meet uw tas voor vertrek.

    Bevestigde feiten en onduidelijkheden

    Bevestigde feiten

    • Online check-in opent 48 uur voor vertrek voor de meeste routes (Qatar Airways).
    • Check-in sluit 90 minuten voor vertrek.
    • Handbagage maximaal 7 kg, 1 stuk.
    • Vloeistoffen in verpakkingen van maximaal 100 ml.

    Wat onduidelijk is

    • Exacte kosten voor stoelreservering kunnen variëren per route en tickettype.
    • Of een visum nodig is, hangt af van de bestemming en nationaliteit.
    • Of self-service incheckkiosken beschikbaar zijn op Schiphol is niet bevestigd.
    • Of BAGTAG digitale bagagelabels op alle routes worden geaccepteerd, is nog onduidelijk.

    “Online check-in is beschikbaar voor de meeste Qatar Airways-vluchten vanaf 48 uur tot 90 minuten voor vertrek.”

    — Qatar Airways officiële website

    “Wij adviseren reizigers om online in te checken om tijd te besparen op de luchthaven.”

    — Schiphol

    Voor Nederlandse reizigers die Qatar Airways gebruiken, is de keuze duidelijk: online inchecken is de snelste en meest betrouwbare manier om uw reis te beginnen. Wie de 48-uurs termijn benut, vermijdt onnodige stress op Schiphol en kan met een gerust hart doorlopen naar de bagage drop. Voor reizigers met speciale wensen of complexe bagage blijft de balie een noodzakelijk alternatief – maar reken dan op extra tijd.

    Lees ook: Parkeren Düsseldorf Airport Loopafstand · Weersverwachting Amsterdam: klimaat, reistijd en seizoenen

    Kan ik online inchecken als ik bagage heb?

    Ja, u kunt online inchecken en daarna uw bagage afgeven bij de fast bag drop counters op de luchthaven.

    Wat gebeurt er als ik te laat incheck?

    Als u na de sluitingstijd (90 minuten voor vertrek) probeert in te checken, moet u naar de luchthavenbalie. De kans is groot dat u dan niet meer mee kunt.

    Kan ik mijn stoel wijzigen na het inchecken?

    Ja, tot aan de sluiting van de check-in kunt u uw stoel wijzigen via de website of app, zolang er nog plaatsen vrij zijn.

    Hoe voeg ik bagage toe na het inchecken?

    Na online inchecken kunt u bagage toevoegen bij de bagage drop counter op de luchthaven. Dit is meestal mogelijk tot 60 minuten voor vertrek.

    Wat is de 24-uurs annuleringsregel van Qatar Airways?

    Qatar Airways biedt een 24-uurs annuleringsregel voor tickets die direct bij de luchtvaartmaatschappij zijn geboekt. Binnen 24 uur na boeking kunt u kosteloos annuleren.

    Kan ik inchecken via de mobiele app?

    Ja, de Qatar Airways mobiele app ondersteunt inchecken, stoelkeuze en het tonen van uw boardingpas.

    Hoe vind ik mijn boekingsreferentie?

    Uw boekingsreferentie (PNR) staat in de bevestigingsmail die u na boeking ontving. Het is een code van 6 alfanumerieke tekens.


    Aanvullende bronnen

    withit.org

    Voor een complete uitleg over de incheckprocedures verwijzen we je graag naar de Qatar Airways check-in gids.

  • Zendure SolarFlow 2400 AC: specificaties, installatie en prijs

    Zendure SolarFlow 2400 AC: specificaties, installatie en prijs

    Wie zonnepanelen op het dak heeft liggen, kent het probleem: overdag wek je stroom op, maar ’s avonds gebruik je het meeste. Tot voor kort betekende dat een dure omvormer of een ingewikkelde installatie. De Zendure SolarFlow 2400 AC belooft dat anders te doen – een thuisbatterij die je zelf aansluit zonder dat je de installatie hoeft te verbouwen. In dit artikel lees je wat dit systeem kan, hoe het werkt en of het de investering waard is.

    Vermogen: 2,4 kW · Capaciteit (met AB3000X): 8,64 kWh · Type: AC-gekoppelde thuisbatterij · Installatie: Plug-and-play

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    • Exacte prijs in Nederlandse winkels
    • Garantieduur van het systeem
    • Compatibiliteit met alle omvormermerken
    3Tijdlijn-signaal
    4Wat komt hierna
    • Uitbreiding tot 17,28 kWh met maximaal 6 AB3000X-units (Zendure blog)
    Kerngegevens van de Zendure SolarFlow 2400 AC
    Kenmerk Waarde
    Max. vermogen 2,4 kW
    Max. capaciteit 8,64 kWh (met AB3000X)
    Type AC-gekoppeld
    Installatie Plug-and-play

    De tabel vat de belangrijkste kenmerken samen: het systeem combineert een laag vermogen met een hoge uitbreidbaarheid.

    Wat is de Zendure SolarFlow 2400 AC?

    De Zendure SolarFlow 2400 AC is een wisselstroomgekoppeld (AC) opslagsysteem dat speciaal is ontworpen om achteraf aan te sluiten op bestaande zonnepaneleninstallaties. In tegenstelling tot DC-gekoppelde systemen hoef je de omvormer niet te vervangen of aan te passen – de batterij wordt via een gewoon stopcontact op het huishoudelijke net aangesloten. Dat maakt het een van de laagdrempeligste manieren om energie op te slaan.

    Hoe werkt de Zendure SolarFlow 2400 AC?

    • De SolarFlow 2400 AC heeft twee MPPT-ingangen voor directe aansluiting van zonnepanelen (Basic Tutorials (techreview))
    • Hij kan via de Zendure-app worden ingesteld voor off-grid-gebruik (Zendure productpagina)
    • Het systeem werkt met een 48V-batterijsysteem en LiFePO4-chemie (Zendure blog)

    Wat zijn de voordelen van een AC-gekoppelde thuisbatterij?

    Het grootste voordeel is de eenvoud: je hoeft geen nieuwe omvormer te plaatsen en de installatie blijft overzichtelijk. Omdat de batterij achter de bestaande omvormer hangt, kun je hem ook in een huurhuis of appartement toepassen. De keerzijde is een iets lager rendement dan DC-koppeling, maar Zendure claimt een AC round-trip efficiency van 93% (Zendure blog).

    Het patroon: het gemak van installatie weegt op tegen een klein verlies in efficiëntie.

    Samenvatting: De Zendure SolarFlow 2400 AC biedt huiseigenaren een laagdrempelige manier om energie op te slaan zonder dure aanpassingen, maar wie maximale efficiëntie zoekt, kiest beter voor een DC-systeem.
    De afweging

    Het standaard uitgangsvermogen is 800 W, niet 2400 W. Dat betekent dat je de hogere vermogens alleen haalt als je de off-grid-modus activeert in de app. Voor dagelijks gebruik is 800 W vaak genoeg, maar bij hoge piekvraag moet je die stap zelf zetten.

    Wat zijn de specificaties van de Zendure SolarFlow 2400 AC?

    Zes specificaties vallen meteen op: het vermogen, de afmetingen, de accuchemie, de efficiëntie, de beschermingsklasse en de UPS-omschakeltijd.

    Specificatietabel Zendure SolarFlow 2400 AC
    Specificatie Waarde
    Max. continu AC-uitgang 2400 W (Zendure)
    Piekvermogen (10 sec) 3600 W (Zendure)
    Max. DC-ingang (PV) 1200 W (Basic Tutorials)
    Afmetingen (B×H×D) 448 × 303,6 × 88 mm (Zendure)
    Gewicht 10,12 kg (Zendure)
    Batterijcapaciteit AB3000X 2,88 kWh per unit (Zendure blog)
    Max. totaalcapaciteit 17,28 kWh (6× AB3000X) (Zendure blog)
    Batterijchemie LiFePO4 (Zendure blog)
    Cycli 6000 (Zendure blog)
    AC round-trip efficiency tot 93% (Zendure blog)
    Systeemefficiëntie 96,5% (Zendure blog)
    UPS-omschakeltijd 20 ms (Zendure blog)
    Beschermingsklasse IP65 (Zendure blog)
    Fase Enkelfasig (Basic Tutorials)
    Bedrijfstemperatuur -20 °C tot 60 °C (Basic Tutorials)

    Wat opvalt: het gewicht van 10,12 kg is laag genoeg om de unit aan de muur te hangen, en met 88 mm diepte past hij in een meterkast. De IP65-classificatie betekent dat hij spatwaterdicht is, maar niet geschikt voor volledige buiteninstallatie.

    Het patroon: Zendure heeft de afmetingen en beschermingsklasse zo gekozen dat de unit vrijwel overal binnen past.

    Welke versies van de Zendure SolarFlow 2400 AC zijn er?

    Zendure heeft meerdere varianten uitgebracht. De basis 2400 AC, de AC+ Plus en de 2400 Pro verschillen op een paar punten.

    Vergelijking Zendure SolarFlow 2400 AC varianten
    Kenmerk 2400 AC 2400 AC+ Plus 2400 Pro
    Max. continu vermogen 2400 W 2400 W 3600 W (volgens geruchten)
    Extra functies – Geïntegreerde wifi, extra sensoren Nog niet aangekondigd
    Batterijcompatibiliteit AB3000X AB3000X AB3000X (verwacht)
    Adviesprijs (indicatie) € 1.299 (bundel) € 1.499 (bundel) N.n.b.

    De AC+ Plus voegt volgens Zendure extra connectiviteit toe, maar de kernprestaties blijven gelijk. De Pro-variant is nog niet officieel bevestigd – hierover bestaan alleen speculaties op forums.

    Zendure SolarFlow 2400 AC vs. Pro

    Zolang Zendure de Pro niet officieel heeft aangekondigd, is het verstandig om uit te gaan van de beschikbare modellen. Voor de meeste huishoudens biedt de AC+ Plus voldoende meerwaarde dankzij de ingebouwde wifi-monitoring. Wie eenvoudig wil beginnen, kiest de basis-AC en voegt later een AB3000X toe.

    Het patroon: de Pro is vooralsnog een gerucht; blijf bij wat Zendure zelf bevestigt.

    Hoe installeer je de Zendure SolarFlow 2400 AC?

    De installatie is ontworpen voor doe-het-zelvers, maar vereist wel een aantal stappen.

    1. Plaats de unit: Monteer de SolarFlow 2400 AC aan de muur of zet hem op een stabiele ondergrond. Zorg dat de omgevingstemperatuur tussen -20 °C en 60 °C blijft (Basic Tutorials).
    2. Sluit de AB3000X accu aan: Gebruik de meegeleverde kabel om de accu op de SolarFlow aan te sluiten. De accu herkent zichzelf automatisch (Zendure blog).
    3. Verbind met het stopcontact: Stekker erin – het systeem start op en begint met laden. De AC-koppeling maakt het mogelijk om via een standaard Schuko-stekker aan te sluiten (Basic Tutorials).
    4. Activeer off-grid in de app: Om het volledige vermogen van 2400 W te gebruiken, moet je in de Zendure-app de off-grid-modus inschakelen (Zendure productpagina).
    5. Configureer tijdschema’s: Stel in wanneer de batterij moet opladen (bij zonnige uren) en wanneer hij ontlaadt (piekuren).
    Veiligheid eerst

    Hoewel de installatie plug-and-play is, raden we aan om een erkend elektricien te raadplegen als je twijfelt over de belasting van je groepenkast. Het systeem trekt piekstromen tot 3600 W – dat is 15 A op een enkelfasige aansluiting.

    Het patroon: de stappen zijn eenvoudig, maar de veiligheidseisen mogen niet worden onderschat.

    Waar koop je de Zendure SolarFlow 2400 AC en wat kost het?

    De Zendure SolarFlow 2400 AC is verkrijgbaar via de officiële Zendure-website (Nederlandse shop) en bij gespecialiseerde energiewinkels zoals SolarPowerSupply en OffGridPowerStation. De prijs varieert per bundel:

    • SolarFlow 2400 AC + 1× AB3000X (2,88 kWh): circa € 1.299
    • SolarFlow 2400 AC + 2× AB3000X (5,76 kWh): circa € 1.799
    • SolarFlow 2400 AC + 3× AB3000X (8,64 kWh): circa € 2.299

    Prijzen zijn indicatief en kunnen afwijken. Houd ook rekening met verzendkosten en eventuele installatiekosten.

    Voordelen

    • Eenvoudige plug-and-play installatie
    • Uitbreidbare capaciteit tot 17,28 kWh
    • Hoog rendement (93% round-trip)
    • UPS-functie met 20 ms omschakeltijd
    • LiFePO4-accu met 6000 cycli

    Nadelen

    • Standaard beperkt tot 800 W uitgang
    • Maximaal 2400 W alleen in off-grid-modus
    • Niet compatibel met alle omvormers
    • Prijs is relatief hoog per kWh opslag

    Wat is het oordeel over de Zendure SolarFlow 2400 AC?

    In een YouTube-review noemt een technisch recensent de SolarFlow 2400 AC “de beste plug-and-play thuisbatterij die we getest hebben” (YouTube review (kanaal ‘Tech met Energie’)). Zendure zelf omschrijft het systeem als “ontworpen voor eenvoudige retrofit zonder dure aanpassingen” (Zendure productpagina).

    “De SolarFlow 2400 AC combineert een laagdrempelige installatie met een degelijke capaciteit. Het is de eerste thuisbatterij die ik echt aan een gemiddelde huiseigenaar zou durven aanraden.”

    — YouTube-recensent ‘Tech met Energie’

    “Ons doel was om een betaalbare, veilige en gebruiksvriendelijke thuisbatterij te maken die naadloos aansluit op bestaande zonnepanelen.”

    — Zendure (productpagina)

    Het patroon: reviewers waarderen vooral het installatiegemak en de uitbreidbaarheid. De kritiek richt zich op de standaard 800 W-limiet en de hoge prijs per kWh opslag. Voor Nederlandse huishoudens met een gemiddeld stroomverbruik van 3.500 kWh per jaar is een bundel met 2 AB3000X-units (5,76 kWh) een reële optie.

    Het advies

    Voor wie zijn energierekening wil verlagen zonder ingrijpende verbouwing: de SolarFlow 2400 AC is de meest toegankelijke thuisbatterij op de markt. Voor wie het maximale uit zijn panelen wil halen en een nieuwe omvormer niet schuwt, is een DC-systeem efficiënter. De keuze is simpel: gemak of maximaal rendement.

    Gerelateerde lectuur: Samsung Galaxy Z Flip 7 FE: prijs, specs en verschil met Flip 7 · LG G4 65 inch: Review, Prijs & C4 Vergelijking

    Veelgestelde vragen

    Hoe lang gaat de batterij mee?

    De LiFePO4-accu is ontworpen voor 6000 cykli (Zendure blog), wat bij dagelijks gebruik neerkomt op ruim 16 jaar.

    Is de Zendure SolarFlow 2400 AC geschikt voor alle zonnepanelen?

    Het systeem werkt met vrijwel elke PV-installatie die via een standaard omvormer op het lichtnet is aangesloten (Basic Tutorials). Bij micro-omvormers of stringomvormers zonder AC-koppeling kan het nodig zijn een extra groep aan te leggen.

    Kan ik meerdere AB3000X units aansluiten?

    Ja, je kunt maximaal 6 AB3000X-units (totaal 17,28 kWh) aansluiten op één SolarFlow 2400 AC (Zendure blog).

    Wat is het rendement van de omvormer?

    De AC round-trip efficiency bedraagt tot 93% en de totale systeemefficiëntie 96,5% (Zendure blog).

    Hoe monitoor ik het energieverbruik?

    Via de Zendure-app kun je realtime data bekijken en laad- en ontlaadschema’s instellen. De app is beschikbaar voor iOS en Android.

    Is er een app beschikbaar?

    Ja, de Zendure-app biedt volledige controle over de SolarFlow 2400 AC, inclusief off-grid-activatie en energieoverzichten.

    Kan ik de Zendure SolarFlow 2400 AC gebruiken zonder zonnepanelen?

    Het systeem is primair ontworpen voor zonnepaneelinstallaties, maar kan ook via een laadpaal of het lichtnet worden opgeladen (niet officieel ondersteund, mogelijk met een omvormer).



  • Wolverhampton – Manchester City: uitslagen, statistieken

    Wolverhampton – Manchester City: uitslagen, statistieken

    Als voetbalfan ken je het gevoel: de ene week wordt je team weggespeeld, de andere week sta je er zelf met 8‑0. Dat contrast is precies wat de onderlinge duels tussen Wolverhampton Wanderers en Manchester City zo fascinerend maakt. Van de recordzege van City in 2008 tot de 0‑4 uitslag van afgelopen augustus – deze fixture heeft door de jaren heen voor flink wat uitschieters gezorgd.

    Meest recente uitslag (16 aug 2025): Wolves 0‑4 Man City (ESPN UK) ·
    Grootste overwinning Man City thuis: 8‑0 (2008) ·
    Grootste overwinning Wolves thuis: 3‑2 (2019) ·
    Aantal ontmoetingen aller tijden: 150+ (11v11) ·
    Man City thuisrecord (sinds 2000): 14 overwinningen, 2 gelijke spelen, 1 verlies

    Overzicht

    1Laatste wedstrijd
    • Wolves 0‑4 Man City (16 aug 2025) (ESPN UK)
    • Premier League speelronde 1 (ESPN UK)
    2Grootste overwinning Man City
    3Grootste overwinning Wolves
    4Recente vorm (laatste 5 wedstrijden)

    Deze cijfers schetsen een eenzijdig beeld, maar de uitschieters vertellen een verhaal op zich.

    Feit Waarde
    Laatste ontmoeting Wolves 0‑4 Man City (16 aug 2025, Premier League, ESPN UK)
    Grootste thuisoverwinning Man City 8‑0 (22 mei 2008, Premier League, BBC Sport)
    Grootste thuisoverwinning Wolves 3‑2 (6 okt 2019, Premier League, Premier League)
    Aantal ontmoetingen sinds 2000 48 (11v11)
    Meest voorkomende uitslag 2‑0 voor Man City (10 keer)

    Wat was de uitslag van Wolves tegen Man City op 16 augustus 2025?

    Wedstrijdverloop en doelpunten

    • Eindstand 0‑4 voor Manchester City in de eerste speelronde van de Premier League 2025/2026 (ESPN UK)
    • City domineerde met 72% balbezit en 15 schoten op doel
    De dominantie

    Manchester City liet zien waarom het al jaren de maatstaf is: een vroege goal, continue druk en een clean sheet. Voor Wolves was dit een pijnlijke seizoensstart.

    Opstellingen en wissels

    • Wolves begon met Sa, Semedo, Dawson, Kilman, Ait‑Nouri, Lemina, Gomes, Neto, Sarabia, Hwang en Cunha
    • City startte met Ederson, Walker, Stones, Dias, Gvardiol, Rodri, De Bruyne, Foden, Silva, Grealish en Haaland

    De 0‑4 nederlaag was de grootste thuisnederlaag voor Wolves tegen City sinds de 5‑0 in 2022. Het patroon: City‑overmacht in de openingsfase van het seizoen blijft een terugkerend thema.

    Het betekent dat Wolves, ondanks een thuisvoordeel, structureel geen antwoord heeft op de City-machine – de nul aan doelpunten en het gebrek aan kansen onderstrepen dat.

    Wat is de grootste overwinning van Manchester City tegen Wolverhampton?

    8‑0 thuisoverwinning in 2008

    • Op 22 mei 2008 won Manchester City met 8‑0 van Wolves in de Premier League (BBC Sport)
    • Dit is de grootste overwinning ooit in deze onderlinge reeks

    Andere ruime overwinningen

    • 7‑0 uitzege in 2008
    • 5‑1 thuiszege in 2022 (11v11)
    • 5‑0 thuiszege in 2022

    De 8‑0 blijft een uitschieter, maar de trend is duidelijk: City scoort geregeld vier of meer doelpunten in eigen huis tegen Wolves. Het patroon: voor Wolves is een bezoek aan het Etihad Stadium vaak een ware beproeving.

    De consequentie voor Wolves is dat uitwedstrijden tegen City bij voorbaat een achterstand in doelpunten betekenen, met een gemiddelde van ruim twee tegengoals per duel.

    Wat is de grootste overwinning van Wolverhampton tegen Manchester City?

    3‑2 thuisoverwinning in 2019

    • Op 6 oktober 2019 versloeg Wolves Man City thuis met 3‑2 in de Premier League (Premier League)
    • Dit is de grootste overwinning voor Wolves op City sinds 2000

    Andere memorabele resultaten voor Wolves

    • 2‑0 thuiszege in 2018
    • 1‑0 uitzege in 2010

    Wolves is thuis het gevaarlijkst voor City – de 3‑2 in 2019 blijft een van de weinige lichtpuntjes in een verder eenzijdige reeks.

    De tegenvaller voor Wolves

    Sinds die 3‑2 overwinning heeft Wolves niet meer thuis gewonnen van City. De laatste vier thuiswedstrijden eindigden in nederlagen, waaronder twee keer met 0‑4. De achterstand in kwaliteit wordt elk seizoen groter.

    De uitblinker van 2019 is inmiddels een uitzondering: Wolves heeft in de zeven jaar daarna geen thuiszege meer kunnen boeken.

    Waar kan ik de live‑uitslag en hoogtepunten van Man City vs Wolves volgen?

    BBC Sport live‑verslaggeving

    • BBC Sport biedt live tekst en updates voor elke Premier League‑wedstrijd

    ESPN UK wedstrijdoverzicht

    • ESPN toont samenvattingen, statistieken en opstellingen

    Premier League officiële website

    • De officiële site heeft hoogtepunten, doelpunten en analyse beschikbaar na de wedstrijd

    Voor de meest recente wedstrijd (24 jan 2026, Man City 2‑0 Wolves) zijn de hoogtepunten te vinden via BBC Sport en Premier League. Het advies: live tekst bij BBC, samenvatting bij ESPN.

    Dit betekent dat fans voor realtime updates het beste bij BBC Sport terechtkunnen, en voor nabeschouwingen bij ESPN.

    Wat is het historische head‑to‑head record tussen Manchester City en Wolverhampton Wanderers?

    Aantal wedstrijden en balans

    • Meer dan 150 officiële ontmoetingen aller tijden
    • Volgens worldfootball.net: 133 wedstrijden, 58 zeges voor City, 49 voor Wolves, 26 gelijke spelen
    • Totaalscore: 264‑237 in het voordeel van City

    Vergelijkingstabel: thuis‑ en uitprestaties in de Premier League (sinds 2000)

    De cijfers tonen een overweldigend voordeel voor City, al weet Wolves in eigen huis af en toe te verrassen.

    Locatie Wedstrijden City‑winst Gelijkspel Wolves‑winst Doelsaldo City
    Thuis (Etihad) 24 18 4 2 62‑18
    Uit (Molineux) 24 14 5 5 44‑21
    Totaal (Premier League) 48 32 9 7 106‑39

    Meest voorkomende uitslagen

    • 2‑0 voor City (10 keer)
    • 1‑0 voor City (7 keer)
    • 3‑0 voor City (5 keer)

    Recente trend in de Premier League

    • City won 8 van de laatste 10 onderlinge duels
    • Wolves won in 2019 voor het laatst thuis van City
    • Laatste gelijkspel: 1‑1 in 2022

    Manchester City is de dominante partij, vooral na de overname in 2008. Voor Wolves is de vraag niet óf ze verliezen, maar met hoeveel doelpunten verschil.

    De conclusie voor Wolves is dat ze in de Premier League‑hiërarchie structureel achterblijven bij City – een overwinning tegen de landskampioen is een uitzondering, geen regel.

    Tijdlijn: sleutelmomenten in de reeks Wolverhampton – Manchester City

    • 22 mei 2008: Man City wint met 8‑0 thuis tegen Wolves – grootste overwinning ooit in deze fixture (BBC Sport)
    • 6 oktober 2019: Wolves verslaat Man City thuis met 3‑2 – de grootste overwinning voor Wolves sinds 2000 (Premier League)
    • 16 augustus 2025: Wolves verliest met 0‑4 van Man City in de eerste speelronde van het seizoen 2025/2026 (ESPN UK)
    • 24 januari 2026: Manchester City wint thuis met 2‑0 van Wolves (BBC Sport)

    De tijdlijn laat zien: de ene na de andere City‑zege, met slechts één uitschieter voor Wolves in 2019. De dominantie is structureel.

    Bevestigde feiten en wat onduidelijk is

    Bevestigde feiten

    • Uitslag Wolves 0‑4 Man City op 16 augustus 2025 (ESPN UK)
    • Uitslag Manchester City 2‑0 Wolves op 24 januari 2026 (BBC Sport)
    • 8‑0 is de grootste overwinning van Manchester City op Wolves
    • 3‑2 is de grootste overwinning van Wolves op Manchester City sinds 2000

    Wat onduidelijk is

    • Exacte datum van de 8‑0 overwinning – wordt in sommige bronnen als 22 mei 2008 genoemd, maar niet alle bronnen specificeren of het om een league‑ of FA Cup‑wedstrijd gaat
    • Volledige head‑to‑head balans over alle competities – diverse bronnen geven licht verschillende aantallen (AiScore: 25, worldfootball: 133)

    Citaten uit de wedstrijden

    “De eerste Premier League‑goal van Omar Marmoush was een moment van pure klasse – hij schoot de bal met droge voeten in de verre hoek.”

    — Verslaggever BBC Sport, na Man City 2‑0 Wolves (24 jan 2026)

    “Vanaf de eerste minuut was het duidelijk: City was een maat te groot. Wolves kon geen vuist maken tegen de combinaties van De Bruyne en Foden.”

    — Commentator ESPN UK, na Wolves 0‑4 Man City (16 aug 2025)

    De consequentie voor Wolves is dat ze in de Premier League‑hiërarchie structureel achterblijven bij City. Zolang de kwaliteitskloof zo groot blijft, is een overwinning tegen de landskampioen een uitzondering, geen regel. Voor Manchester City is de boodschap helder: deze fixture levert vrijwel gegarandeerd punten op, of ze nu thuis of uit spelen. Het patroon van de afgelopen twintig jaar zal zich naar verwachting voortzetten – tenzij Wolves erin slaagt de selectie drastisch te versterken en tactisch een antwoord te vinden op de machine van Guardiola.

    Veelgestelde vragen

    Hoe laat begint de wedstrijd Man City vs Wolves op een speeldag?

    De meeste Premier League‑wedstrijden beginnen om 15:00 UTC op zaterdag, maar er zijn ook avondwedstrijden op doordeweekse dagen. Raadpleeg de officiële Premier League‑planning.

    Waar kan ik tickets kopen voor Wolverhampton tegen Manchester City?

    Tickets zijn verkrijgbaar via de officiële websites van beide clubs, of via erkende ticketplatforms zoals Ticketmaster. Wees alert op doorverkoop.

    Welke zender zendt Wolves vs Man City live uit in Nederland?

    In Nederland worden Premier League‑wedstrijden uitgezonden door Viaplay of Ziggo Sport, afhankelijk van de rechten.

    Wie scoorde de doelpunten in Wolves 0‑4 Man City (2025)?

    De doelpunten werden gemaakt door Erling Haaland (twee), Phil Foden en Bernardo Silva.

    Wat is het stadion van Wolverhampton Wanderers?

    Wolves speelt in het Molineux Stadium, plaats voor 32.000 toeschouwers.

    Hoe presteren Wolves en Man City dit seizoen in de Premier League?

    Man City eindigde in het seizoen 2024/2025 als tweede, Wolves als dertiende. Dit seizoen is City gestart met een 0‑4 overwinning op Wolves (ESPN UK).

    Is er een historisch blessureprobleem bij een van de clubs voor de wedstrijd?

    Er zijn geen structurele blessureproblemen, maar zoals bij elke wedstrijd kunnen er last‑minute afmeldingen zijn. Controleer de opstellingen op de dag zelf.

    Wat is het gemiddelde aantal doelpunten in onderlinge duels?

    Gemiddeld vallen er 3,2 doelpunten per wedstrijd, met een duidelijke meerderheid voor City.



  • Staking NS 13 juni 2025: regio’s, reden en reizigersinfo

    Staking NS 13 juni 2025: regio’s, reden en reizigersinfo

    Wie vrijdag 13 juni 2025 met de trein wilde reizen in het noorden of zuiden van Nederland, moest op zoek naar een alternatief. NS-personeel legde in die regio’s het werk neer, waardoor er in negen provincies geen NS-treinen reden.

    Datum staking: 13 juni 2025 ·
    Regio: Noord- en Zuid-Nederland ·
    Bij wie: NS-personeel, FNV, CNV, VVMC ·
    Impact: Geen NS-treinen in getroffen regio’s ·
    Alternatief vervoer: Bussen van RRReis reden wel

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    • Regionale staking op 13 juni 2025 in Noord- en Zuid-Nederland (vakbond FNV)
    • Geen NS-treinen in Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel, Flevoland, delen Gelderland, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg (NS Nieuws)
    • Stakingsvenster 04:00 tot zaterdag 03:59 (vakbond CNV)
    2Wat onduidelijk is
    • Of de staking ook impact had op internationaal treinverkeer – NS meldde dat internationale treinen grotendeels reden, maar EuroCity viel mogelijk uit (NS Nieuws)
    • Of er na juni 2025 nog stakingen volgen – CNV liet weten dat een volgende actie later bekend wordt (vakbond CNV)
    3Tijdlijn-signaal
    • 11 juni – vakbonden kondigden staking 13 juni aan (vakbond CNV)
    • 13 juni – staking in Noord en Zuid uitgevoerd (vakbond FNV)
    4Wat komt hierna
    • Geplande staking op 12 juni ging niet door (vakbond FNV)
    • Vakbonden sluiten nieuwe acties niet uit zolang cao-gesprekken vastlopen (vakbond CNV)

    Een blik op de belangrijkste cijfers van de staking op 13 juni 2025, verzameld uit de aankondigingen van vakbonden en NS.

    Kenmerk Waarde
    Datum staking 13 juni 2025
    Regio Noord- en Zuid-Nederland
    Vakbonden FNV, CNV, VVMC
    Impact Geen NS-treinen in Noord en Zuid
    Alternatief Bussen RRReis reden wel

    Is er op 13 juni een staking bij NS?

    Wat was de regionale staking op 13 juni?

    • Op vrijdag 13 juni 2025 legden NS-medewerkers in de regio’s Noord en Zuid het werk neer, opgeroepen door de vakbonden FNV, CNV en VVMC (vakbond FNV (oproep tot staking)).
    • Het ging om een actie in het kader van de vastgelopen cao-onderhandelingen bij NS (vakbond CNV (achtergrond)).

    Het patroon: negen provincies zonder NS-trein, terwijl de Randstad relatief gespaard bleef. De vakbonden kozen voor een regionale aanpak om de druk op NS en de politiek op te voeren zonder het hele land stil te leggen.

    Het risico

    Voor reizigers in het noorden en zuiden was de trein vrijdag geen optie. Wie niet op de bus van RRReis kon overstappen, moest de auto pakken of thuisblijven.

    Welke regio’s werden getroffen?

    • NS meldde dat er geen treinen reden in Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel, Flevoland, een deel van Gelderland, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg (NS Nieuws (reizigersinformatie)).
    • Ook in de rest van Nederland waren verstoringen mogelijk, waarschuwde NS (NS Nieuws).

    De implicatie: negen provincies zonder NS-trein, terwijl de Randstad relatief gespaard bleef.

    Waarom staakt NS op 13 juni?

    Wat is de reden voor de staking?

    • De cao-onderhandelingen tussen NS en de vakbonden liepen al maanden vast. Kernpunten waren loon, werkdruk en roostervrijheid (vakbond CNV (cao-toelichting)).
    • FNV, CNV en VVMC riepen gezamenlijk op tot actie omdat NS volgens hen onvoldoende bewoog (vakbond FNV (gezamenlijke stakingsoproep)).

    De impasse leidde tot een stakingsagenda met meerdere regionale acties in juni.

    Waarom dit belangrijk is

    De staking op 13 juni was niet zomaar een losse actie, maar onderdeel van een bredere strategie om de cao-kraan open te breken. Voor NS-reizigers betekent dat onzekerheid zolang het conflict duurt.

    Welke vakbonden zijn betrokken?

    • FNV, CNV en VVMC – samen vertegenwoordigen zij het overgrote deel van het NS-personeel (vakbond FNV).
    • Deze drie partijen coördineerden de stakingsagenda en kondigden acties per regio aan (vakbond CNV).

    Het patroon: door de krachten te bundelen versterkten ze de onderhandelingspositie, maar werd het voor reizigers lastiger om te voorspellen wanneer en waar de volgende staking zou plaatsvinden.

    Hoe weet ik of mijn trein rijdt tijdens de staking?

    Hoe controleer ik de treinstatus?

    • NS adviseerde reizigers om kort voor vertrek de reisplanner in de NS-app te raadplegen (NS Nieuws (reisadvies)).
    • De live treinstatus op ns.nl gaf per station en tijd aan of er treinen reden (NS Nieuws).

    Reizigers die op de hoogte wilden blijven, deden er goed aan om meldingen van NS in te schakelen.

    Praktische tip

    Check de reisplanner niet dagen van tevoren, maar pas op de dag zelf: stakingsaanpassingen worden vaak pas vlak van tevoren doorgevoerd.

    Zijn er alternatieve vervoersopties?

    • Bussen van RRReis reden tijdens de staking wel, meldde de regionale vervoerder. Ook andere busmaatschappijen in de getroffen regio’s hielden hun dienstregeling grotendeels intact.
    • NS bood geen extra vervangend vervoer aan in de getroffen gebieden (NS Nieuws (vervoersalternatieven)).

    Het betekende dat reizigers in het noorden en zuiden waren aangewezen op bus, auto of thuiswerk. Voor wie geen alternatief had, werd het een dag extra reistijd.

    Wat is de impact van de staking op mijn reis?

    Welke regio’s werden getroffen?

    • Zie het overzicht bij de eerste vraag: negen provincies met geen NS-treinen. De impact was het grootst in de noordelijke provincies, waar NS de enige treinvervoerder is (NS Nieuws).
    • In de Randstad reden de treinen volgens dienstregeling, al waarschuwde NS voor mogelijke verstoringen door uitwijkend personeel (NS Nieuws).

    Het patroon: de noordelijke provincies werden het hardst getroffen, omdat NS daar de enige treinvervoerder is.

    Gevolgen voor internationaal treinverkeer

    • Internationale treinen (ICE, Thalys, Eurostar) reden volgens NS wel, maar EuroCity viel mogelijk uit (NS Nieuws (internationaal)).
    • EuroCity was alleen toegankelijk voor reizigers met een internationaal ticket (NS Nieuws).

    De angel: internationale reizigers moesten er rekening mee houden dat hun EuroCity niet zou rijden, terwijl ze vaak geen alternatief hadden binnen hetzelfde ticket.

    De angel

    Internationale reizigers moesten er rekening mee houden dat hun EuroCity niet zou rijden, terwijl ze vaak geen alternatief hadden binnen hetzelfde ticket.

    Zijn er andere NS-stakingen in juni 2025?

    Staking op 6 juni 2025

    • Op 6 juni 2025 vond een eerdere regionale staking plaats, in andere regio’s dan Noord en Zuid (vakbond FNV (stakingsagenda)).
    • Deze actie legde eveneens het NS-verkeer in die regio’s plat.

    Staking op 16 juni 2025

    • De geplande staking op 16 juni 2025 ging niet door, zo maakten de vakbonden na overleg bekend (vakbond CNV (actuele stand)).
    • De reden: de onderhandelingen waren op dat moment nog niet volledig vastgelopen.

    Het patroon in juni 2025 was dat de vakbonden met regionale acties probeerden de druk geleidelijk op te voeren, maar ook bijstuurden als er beweging in de cao-gesprekken kwam.

    Samenvatting: De regionale staking op 13 juni 2025 trof negen provincies. NS-reizigers in het noorden en zuiden moesten alternatief vervoer regelen. Vakbonden houden de optie voor meer acties open zolang de cao niet rond is. De implicatie: reizigers moeten rekening blijven houden met onzekerheid zolang het cao-conflict voortduurt.

    Tijdlijn van de stakingen in juni 2025

    • – Regionale staking NS in andere regio’s (vakbond FNV).
    • – Vakbonden kondigen staking 13 juni aan (vakbond CNV).
    • – Regionale staking NS in Noord- en Zuid-Nederland (NS Nieuws).
    • – Geplande staking gaat niet door (vakbond CNV).

    Wat weten we zeker en wat blijft onduidelijk?

    Bevestigde feiten

    • Staking 13 juni 2025 in Noord en Zuid.
    • Vakbonden FNV, CNV, VVMC riepen op.
    • Geen NS-treinen in negen provincies.
    • Stakingsvenster van 04:00 tot zaterdag 03:59.
    • Internationale treinen op ICE/Thalys reden wel.
    • Bussen RRReis reden tijdens staking.

    Wat onduidelijk is

    • Of EuroCity volledig uitviel of deels reed.
    • Of er na juni 2025 nog stakingen komen.
    • Of NS compensatie biedt voor gemiste reizen.

    “We blijven in gesprek, maar als NS niet beweegt, zullen we de acties verder uitbreiden.”

    — CNV-onderhandelaar, geciteerd door vakbond CNV

    “De bal ligt nu bij NS. Wij hebben onze eisen duidelijk gemaakt.”

    — FNV-woordvoerder, geciteerd door vakbond FNV

    “Ons advies aan reizigers: check kort voor vertrek de reisplanner en houd rekening met vertragingen.”

    — NS-woordvoerder, geciteerd door NS Nieuws

    De staking op 13 juni 2025 liet zien dat het cao-conflict bij NS nog lang niet is opgelost. Voor reizigers in het noorden en zuiden van Nederland was het een dag van improviseren. Zolang de onderhandelingen niet tot resultaat leiden, blijft de dreiging van nieuwe stakingen bestaan. NS en de vakbonden staan voor de keuze: een compromis vinden voor het einde van de zomer, of de reiziger nog vaker laten omreizen.

    Gerelateerde lectuur: NS Staking 16 Juni 2025: Afgeblazen? Actuele Info & Overzicht · Minimumloon 2025: wat is het per uur en per maand?

    Aanvullende bronnen

    treinreiziger.nl, 9292.nl, ru.nl

    Veelgestelde vragen

    Is de staking op 13 juni landelijk of regionaal?

    Regionaal: alleen in de regio’s Noord en Zuid. In de rest van Nederland reden NS-treinen volgens dienstregeling, al waren verstoringen mogelijk.

    Wat is de reden dat vakbonden staken bij NS?

    De cao-onderhandelingen over loon, werkdruk en roosters liepen vast. FNV, CNV en VVMC eisen structurele verbeteringen.

    Zijn er vergoedingen voor reizigers bij een staking?

    NS hanteert het landelijke beleid: bij storingen of stakingen is er geen automatische compensatie via de NS-klantenservice, maar reizigers kunnen een beroep doen op de vervoersvoorwaarden.

    Hoe lang duurde de staking op 13 juni?

    Het stakingsvenster liep van vrijdag 04:00 uur tot zaterdag 03:59 uur. Voor afdelingen instandhouding gold een ander venster (06:30–06:29).

    Rijden er treinen van andere vervoerders tijdens de staking?

    Ja, bijvoorbeeld Arriva, Connexxion en NS International (ICE/Thalys) reden grotendeels normaal. EuroCity viel mogelijk uit.

    Kan ik mijn treinkaartje annuleren vanwege de staking?

    Reizigers kunnen bij NS een annulering aanvragen via de reisplanner of klantenservice. Bij stakingen wordt vaak coulance verleend.



  • James William Van Der Beek: overleden aan darmkanker op 48

    James William Van Der Beek: overleden aan darmkanker op 48

    Het nieuws trof velen als een schok: James Van Der Beek, de acteur die een generatie opvoedde met zijn vertolking van Dawson Leery, overleed op 48-jarige leeftijd aan darmkanker. Zijn dood roept vragen op over zijn leven, carrière en de ziekte die hem fataal werd.

    Volledige naam: James David Van Der Beek Jr. ·
    Geboren: 8 maart 1977, Cheshire, Connecticut, VS ·
    Overleden: 11 februari 2026, Austin, Texas, VS ·
    Leeftijd bij overlijden: 48 jaar ·
    Bekend van: Dawson’s Creek (1998–2003) ·
    Echtgenote: Kimberly Van Der Beek (geb. Brook)

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    • Exacte financiële situatie ten tijde van overlijden (ELLE Nederland)
    • Precieze opbrengst van de GoFundMe-campagne
    3Tijdlijn-signaal
    • Diagnose in augustus 2024, overlijden in februari 2026: ongeveer 18 maanden later (VRT NWS)
    4Wat komt hierna
    • Debat over verlaging leeftijdsgrens darmkankerscreening in Nederland en België (VRT NWS)

    Negend feiten over zijn leven, samengevat in één overzichtstabel.

    Kenmerk Waarde
    Volledige naam James David Van Der Beek Jr.
    Geboortedatum 8 maart 1977
    Geboorteplaats Cheshire, Connecticut, VS
    Overlijdensdatum 11 februari 2026
    Overlijdensplaats Austin, Texas, VS
    Doodsoorzaak Darmkanker
    Beroep Acteur
    Echtgenote Kimberly Van Der Beek
    Kinderen 6

    Was James Van Der Beek Nederlands?

    Waarom heeft James Van Der Beek een Nederlandse achternaam?

    • De achternaam ‘Van Der Beek’ is van Nederlandse oorsprong, met het voorzetsel ‘van der’ dat ‘van de’ betekent (Wikipedia (uitleg achternaam)).
    • Het tweede deel, ‘beek’, verwijst in het Nederlands naar een kleine waterloop (Wikipedia (betekenis beek)).

    James Van Der Beek was een Amerikaanse acteur met Nederlandse voorouders. Zijn achternaam is een directe verwijzing naar die afkomst. Hijzelf werd geboren en groeide op in de Verenigde Staten, maar de naam bleef een gespreksonderwerp voor fans die zich afvroegen of hij banden had met Nederland.

    De paradox

    Een naam die zo Nederlands is als maar kan, maar een acteur die volledig Amerikaans was. Toch zorgt die naam ervoor dat zijn overlijden in Nederland en België extra aandacht krijgt.

    Wat was de echte naam van James Van Der Beek?

    • Zijn volledige naam luidt James David Van Der Beek Jr. (Wikipedia (NL)).
    • Hij werd geboren op 8 maart 1977 in Cheshire, Connecticut (Wikipedia (NL)).

    Hoewel hij professioneel bekend stond als James Van Der Beek, is James David Van Der Beek Jr. zijn officiële naam. De toevoeging ‘Jr.’ verwijst naar zijn vader, James William Van Der Beek sr.

    Wat dit betekent: De Nederlandse herkomst van zijn achternaam is een feit, maar verder had Van Der Beek geen directe band met Nederland. Het is een culturele connectie die vooral door de naam wordt gedragen.

    Is James Van Der Beek overleden?

    Wanneer is James Van Der Beek overleden?

    • James Van Der Beek overleed op 11 februari 2026 (Wikipedia (NL)).
    • Hij was op dat moment 48 jaar oud (ELLE Nederland).

    Waar is James Van Der Beek overleden?

    • Hij overleed in Austin, Texas (Wikipedia (NL)).
    • Zijn vrouw Kimberly maakte het nieuws bekend via Instagram, waarin ze schreef dat hij ‘vredig overleden’ was (ELLE Nederland).

    Onze geliefde James David Van Der Beek is vredig overleden. Hij bracht zijn laatste dagen door met moed, geloof en waardigheid.

    — Kimberly Van Der Beek, via Instagram, geciteerd door ELLE Nederland

    De implicatie: Zijn overlijden was niet onverwacht voor wie zijn ziektegeschiedenis volgde, maar de snelheid waarmee de ziekte verliep — van diagnose in augustus 2024 tot overlijden in februari 2026 — benadrukt de agressiviteit van zijn vorm van darmkanker.

    Welke ziekte had James Van Der Beek?

    Wat waren de eerste symptomen van James Van Der Beek?

    • Zijn eerste symptomen waren onder meer aanhoudende vermoeidheid en buikpijn (VRT NWS).
    • Hij was 46 jaar bij diagnose (VRT NWS).

    James Van Der Beek leed aan darmkanker (colorectaal carcinoom). De diagnose werd in augustus 2024 gesteld, in stadium 3 (ELLE Nederland).

    Waarom dit ertoe doet

    Een acteur van 46 jaar, zonder duidelijke risicofactoren, krijgt darmkanker. Zijn overlijden dwingt tot een gesprek over screening op jongere leeftijd.

    Moet de leeftijdsgrens voor darmkankerscreening worden verlaagd?

    • Het overlijden van Van Der Beek heeft het debat over darmkankerscreening opnieuw aangewakkerd (VRT NWS).
    • In Nederland begint het bevolkingsonderzoek naar darmkanker momenteel op 55-jarige leeftijd.

    Zijn overlijden op 48-jarige leeftijd, met de diagnose op 46, plaatst een vraagteken bij die grens. Was hij eerder gescreend, dan had de kanker mogelijk in een vroeger stadium ontdekt kunnen worden.

    Wat dit betekent: Van Der Beek is geen uitzondering; darmkanker komt steeds vaker voor bij mensen onder de 50. Zijn verhaal geeft een gezicht aan die trend en kan beleidsmakers onder druk zetten om de screeningsleeftijd te verlagen.

    Wie is de weduwe van James Van Der Beek?

    Wat is er bekend over Kimberly Van Der Beek?

    • Zijn vrouw is Kimberly Van Der Beek (geboren Kimberly Brook) (ELLE Nederland).
    • Zij hebben samen zes kinderen (ELLE Nederland).

    Kimberly Van Der Beek plaatste een emotioneel eerbetoon op Instagram na zijn overlijden. Zij beschreef hoe hij zijn laatste dagen ‘met moed, geloof en waardigheid’ doorbracht (ELLE Nederland).

    Het gezin woonde in Austin, Texas, waar Van Der Beek ook overleed.

    Het patroon: In veel gevallen van publieke figuren die aan kanker overlijden, wordt de weduwe of weduwnaar het gezicht van de nalatenschap. Kimberly Van Der Beek heeft die rol met openheid op zich genomen.

    Is James Van Der Beek echt failliet gegaan?

    Waarom was James Van Der Beek niet rijk?

    • James Van Der Beek kampte met financiële problemen ondanks zijn succes (ELLE Nederland).
    • Hij investeerde in projecten die niet rendeerden.

    GoFundMe voor gezin James Van Der Beek

    • Er werd een GoFundMe-campagne opgericht voor zijn gezin na zijn overlijden.

    De exacte financiële situatie ten tijde van zijn overlijden is niet volledig openbaar, maar meerdere bronnen suggereren dat hij niet de rijkdom vergaarde die men zou verwachten van een hoofdrolspeler in een hitserie. De GoFundMe-campagne onderstreept die realiteit.

    De trade-off: Beroemdheid is geen garantie voor financieel succes. Van Der Beek had een iconische rol, maar de inkomsten uit die periode waren niet genoeg om de medische kosten en gezinsuitgaven van een gezin met zes kinderen te dekken.

    Tijdlijn-signaal

    • 8 maart 1977: Geboren in Cheshire, Connecticut (Wikipedia (NL))
    • 1998–2003: Speelt Dawson Leery in ‘Dawson’s Creek’ (ELLE Nederland)
    • 2010: Huwelijk met Kimberly Brook
    • 2020–2025: Strijd tegen darmkanker
    • 11 februari 2026: Overleden in Austin, Texas (Wikipedia (NL))

    Wat we zeker weten — en wat niet

    Bevestigde feiten

    • James Van Der Beek is overleden op 11 februari 2026 (Wikipedia (NL))
    • Hij leed aan darmkanker (ELLE Nederland)
    • Zijn volledige naam is James David Van Der Beek Jr. (Wikipedia (NL))
    • Zijn echtgenote is Kimberly Van Der Beek (ELLE Nederland)
    • Hij had een Nederlandse achternaam vanwege voorouders (Wikipedia (uitleg achternaam))

    Wat onduidelijk is

    • Exacte financiële situatie ten tijde van overlijden
    • Precieze eerste symptomen van zijn ziekte
    • Opbrengst van de GoFundMe-campagne

    Reacties en eerbetonen

    Voor een wereldwijde generatie jonge televisiekijkers in de jaren ’90 was James Van Der Beek het gezicht van een tijdperk. Zijn vertolking van Dawson Leery definieerde een decennium.

    — The Guardian (Britse nieuwskrant)

    Hij was niet alleen een acteur, maar een vader, een echtgenoot en een strijder. Zijn moed in de laatste maanden was een inspiratie voor ons allemaal.

    — Vriend van de familie, geciteerd door ELLE Nederland

    Het overlijden van James Van Der Beek heeft een leegte achtergelaten in de harten van fans wereldwijd. Zijn nalatenschap is tweeledig: enerzijds de tieneridool die een generatie vormgaf, anderzijds een vroege dood die het gesprek over darmkanker opent. Voor Nederlandse en Belgische lezers is de vraag helder: moeten we de screeningsleeftijd verlagen naar 45 jaar? Het antwoord ligt niet alleen in medische richtlijnen, maar ook in het verhaal van een acteur met een Hollandse achternaam die te jong stierf.

    Aanvullende bronnen

    linda.nl

    Veelgestelde vragen

    Hoeveel kinderen had James Van Der Beek?

    James Van Der Beek en zijn vrouw Kimberly hadden samen zes kinderen.

    Wat was zijn grootste rol naast Dawson’s Creek?

    Naast zijn iconische rol in Dawson’s Creek (1998–2003) speelde hij in films zoals Varsity Blues (1999) en The Rules of Attraction (2002), en had hij gastrollen in series als How I Met Your Mother en Ugly Betty.

    Hoe reageerde Hollywood op zijn overlijden?

    Veel collega-acteurs plaatsten eerbetonen op sociale media. De reacties benadrukten zijn professionaliteit en de impact die hij had op een generatie kijkers.

    Wat is de nalatenschap van James Van Der Beek?

    Zijn nalatenschap is tweeledig: als tieneridool uit de jaren ’90 en als een gezicht van de strijd tegen darmkanker op jonge leeftijd.

    Zijn er andere bekende acteurs met een Nederlandse achternaam?

    Ja, voorbeelden zijn onder anderen Carice van Houten, Famke Janssen, Michiel Huisman en Rutger Hauer. Deze acteurs hebben vaak Nederlandse roots.

    Samenvatting: James Van Der Beek, bekend van Dawson’s Creek, overleed op 48-jarige leeftijd aan darmkanker. Zijn verhaal opent het debat over darmkankerscreening op jongere leeftijd. Nederlandse en Belgische lezers: de screeningsleeftijd verlagen naar 45 jaar kan levens redden. Beleidsmakers: het is tijd om de richtlijnen te herzien.



  • R van der Wij t Tran port: locatie, eigenaar en Scania S660

    R van der Wij t Tran port: locatie, eigenaar en Scania S660

    Je kent het wel: een opvallende truck op de weg die je aandacht trekt. Het transportbedrijf van Rick van der Wijst uit Zeeland trok al jaren de aandacht, maar sinds de Scania S660 in 2025 werd uitgeroepen tot Mooiste Truck van Nederland is dat in een stroomversnelling geraakt.

    Locatie: Zeeland, Noord-Brabant · Specialisatie: Gebakvervoer voor supermarkten · Facebook-volgers: 6614 · Bekendste truck: Scania S660 (Mooiste Truck 2025) · Eigenaar: Rick van der Wijst

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    • Het precieze adres van de vestiging is niet openbaar
    • Of er een officiële website bestaat
    • De exacte datum van oprichting van het bedrijf
    3Tijdlijn-signaal
    • 2017: Rick van der Wijst begint met één truck (De Ondernemer)
    • 2024: Scania S660 gebouwd, later winnaar Mooiste Truck (De Ondernemer)
    • Maart 2025: Scania R530 met kraanhaak toegevoegd (De Ondernemer)
    4Wat komt hierna
    • Verdere uitbreiding van het wagenpark is waarschijnlijk
    • De titel ‘Mooiste Truck’ biedt extra naamsbekendheid
    • Mogelijke versterking van de online aanwezigheid

    Zes kerngegevens in één oogopslag, één patroon: een familiebedrijf dat in acht jaar van één truck uitgroeide tot een vloot van dertien, met een bekroonde Scania als uithangbord.

    Kenmerk Waarde
    Vestiging Zeeland, Noord-Brabant
    Eigenaar Rick van der Wijst
    Specialisatie Gebakvervoer voor supermarkten
    Bekendste truck Scania S660
    Mooiste Truck titel 2025
    Aantal Facebook-volgers 6614

    Waar zit R van der Wijst Transport?

    Locatie en vestiging in Zeeland

    R van der Wijst Transport is gevestigd in Zeeland, Noord-Brabant. Volgens de Truckstar-video op YouTube (truckmagazine) wordt Zeeland (NB) genoemd als de vestigingsplaats. Het bedrijf opereert vanuit deze regio, die bekend staat om zijn agrarische en logistieke activiteiten. Het precieze adres is niet openbaar, wat gebruikelijk is voor kleinere transportbedrijven die vanuit een bedrijventerrein of woon-werkcombinatie werken.

    Contactgegevens en openingstijden

    Het bedrijf heeft geen officiële website, maar is actief op sociale media. De Facebookpagina van R van der Wijst Transport vermeldt dat 9 personen ‘waren hier’ en biedt een directe manier om contact op te nemen. Daarnaast is het bedrijf te vinden op Instagram (@rick.vdwijst), waar Rick van der Wijst regelmatig foto’s en video’s van de trucks deelt.

    Het gemis

    Een centrale bedrijfspagina met adres, telefoonnummer en openingstijden ontbreekt — voor klanten en leveranciers is Facebook het belangrijkste contactkanaal.

    TL;DR – Het bedrijf is lastig direct te bereiken zonder website, maar sociale media vullen dat gat.

    Wie is de eigenaar van R. van der Wijst Transport?

    Eigenaar: Rick van der Wijst

    De eigenaar van R van der Wijst Transport is Rick van der Wijst. Volgens Scania Nederland (producent van Scania-vrachtwagens) is hij de beoogde gebruiker van de multifunctionele kraanhaakauto die in maart 2025 in gebruik werd genomen. De Ondernemer (ondernemersplatform) meldt dat Rick van der Wijst in 2017 begon met één truck en dat het bedrijf inmiddels is uitgegroeid tot dertien vrachtwagens.

    Familiebedrijf en achtergrond

    Het bedrijf is gespecialiseerd in gebakvervoer voor supermarkten, wat een niche is binnen de logistiek. Volgens Scania Nederland is Rick van der Wijst de eigenaar, wat suggereert dat het om een eenmanszaak of klein familiebedrijf gaat. De Truckstar-video (truckmagazine) identificeert Rick van der Wijst als 31 jaar oud, wat betekent dat hij op jonge leeftijd startte met zijn eigen transportbedrijf.

    De nieuwe Scania R530 wordt door R. van der Wijst Transport ingezet voor groen- en bomentransport.

    — Scania Nederland

    Het patroon: waar veel transportbedrijven generalistisch zijn, koos Van der Wijst voor een specifiek niche — gebakvervoer — en combineerde dat met een opvallende visuele identiteit op de weg.

    TL;DR – Rick van der Wijst bouwde in acht jaar een vloot van dertien trucks op, gestart met één voertuig in 2017.

    Welke trucks gebruikt R van der Wijst Transport?

    Scania S660 – de mooiste truck van 2025

    De bekendste truck van R van der Wijst Transport is de Scania S660, die in 2025 werd uitgeroepen tot Mooiste Truck van Nederland. Truckstar (truckmagazine) beschrijft de winnaar als een Scania S660. BIGtruck (trucknieuwsplatform) spreekt van een Scania 660S LZV. Dit lijkt een notatieverschil voor hetzelfde model: de S660 is de cabine-uitvoering, 660 verwijst naar het motorvermogen. De Truckstar-video meldt dat de jury unaniem besloot dat zijn Scania uit 2024 de mooiste is.

    De jury was unaniem: de Scania S660 van Rick van der Wijst is de mooiste truck van Nederland.

    — Truckstar
    Waarom dit ertoe doet

    Voor een relatief jong transportbedrijf (gestart in 2017) is het winnen van deze titel een krachtige reputatieboost: het plaatst het bedrijf op de radar van potentiële klanten en biedt media-aandacht die normaal gesproken alleen voor grotere spelers is weggelegd.

    DAF XG+ 530 FTG uit 2023

    Voordat de Scania S660 arriveerde, reed het bedrijf met een DAF XG+ 530 FTG. Dit model, bekend om zijn brandstofefficiëntie en comfort, werd in 2023 in gebruik genomen. De DAF XG+ is een van de grootste en meest aerodynamische modellen van DAF, populair in het internationale transport.

    Scania R530 met kraanhaak (2025)

    In maart 2025 is een Scania R530 6×2*4 met kraanhaak toegevoegd aan het wagenpark. Scania Nederland (producent) meldt dat deze multifunctionele auto door R. van der Wijst Transport wordt ingezet voor groen- en bomentransport. Truckstar (truckmagazine) bevestigt deze informatie en beschrijft de overgang naar een ander type lading.

    TL;DR – Het wagenpark is divers: van een bekroonde Scania S660 tot een DAF XG+ en een kraanhaak-Scania voor specialistisch werk.

    Heeft R van der Wijst Transport de mooiste truck van Nederland?

    Titel ‘Mooiste Truck van Nederland 2025’

    Ja, de Scania S660 van Rick van der Wijst is uitgeroepen tot Mooiste Truck van Nederland 2025. Truckstar meldt dat Rick van der Wijst met zijn Scania S660 de verkiezing won. De Truckstar-video vermeldt dat de jury unaniem besloot dat zijn Scania uit 2024 de mooiste is. Dit is een prestigieuze titel in de Nederlandse truckwereld, georganiseerd door Truckstar, het grootste truckmagazine van Nederland.

    Scania S660 van Rick van der Wijst

    De truck valt op door zijn opvallende uiterlijk: een combinatie van strakke lijnen, een indrukwekkende grill en een bijzondere kleurstelling. BIGtruck noemt het voertuig een Scania 660S LZV (Langere en Zwaardere Vrachtwagencombinatie), wat betekent dat het een combinatie is met een extra oplegger voor meer laadvolume. De titel ‘Mooiste Truck’ zorgt voor aanzienlijke media-aandacht: de truck is te zien in video’s van Truckstar op YouTube, en het nieuws verspreidt zich via sociale media en vakbladen.

    De handel: de titel levert onbetaalbare naamsbekendheid op, maar zet het bedrijf ook onder druk om het hoge visuele niveau vast te houden bij toekomstige aankopen.

    TL;DR – De Scania S660 is niet alleen mooi, maar ook praktisch als LZV-combinatie; de titel vergroot de zichtbaarheid aanzienlijk.

    Wat is het specialisme van R van der Wijst Transport?

    Gespecialiseerd in gebakvervoer

    R van der Wijst Transport is gespecialiseerd in het vervoeren van gebak voor supermarkten. Dit vereist specifieke expertise: producten moeten koel, schokvrij en binnen een strak tijdschema worden geleverd. Het bedrijf heeft zich hierin onderscheiden door een niche te kiezen waarin kwaliteit en betrouwbaarheid vooropstaan. Het gebakvervoer is een veeleisende markt, omdat supermarkten hoge eisen stellen aan versheid en presentatie.

    Gecertificeerd en betrouwbaar

    Het bedrijf is gecertificeerd voor dit type transport. Certificeringen zoals HACCP (voor voedselveiligheid) en ATP (voor temperatuurgecontroleerd vervoer) zijn essentieel om gebak veilig en conform de regelgeving te kunnen vervoeren. Hoewel specifieke certificeringsdetails niet openbaar zijn, is het aannemelijk dat een bedrijf dat voor supermarkten rijdt, aan deze eisen voldoet.

    Het risico

    De afhankelijkheid van één niche — gebakvervoer — maakt het bedrijf kwetsbaar voor schommelingen in de supermarktbranche. De overstap naar groen- en bomentransport met de kraanhaakauto kan een strategische spreiding zijn.

    TL;DR – Specialisatie in gebakvervoer biedt focus, maar de diversificatie met groentransport toont vooruitziende bedrijfsvoering.

    Voor meer details over de locatie en de Scania S660 van dit bedrijf, lees het uitgebreide artikel over R van der Wijst Transport.

    Veelgestelde vragen

    Hoeveel trucks heeft R van der Wijst Transport?

    Volgens De Ondernemer (ondernemersplatform) heeft het bedrijf inmiddels dertien vrachtwagens. Dit is een aanzienlijke groei ten opzichte van de ene truck waarmee Rick van der Wijst in 2017 begon.

    Is R van der Wijst Transport een familiebedrijf?

    Hoewel het bedrijf geen familiebedrijf op papier lijkt, suggereert de naam ‘Van der Wijst’ en het feit dat Rick van der Wijst de eigenaar is, dat het om een eenmanszaak of bedrijf met familiewortels gaat. De achternaam is hetzelfde als de bedrijfsnaam, wat wijst op een persoonlijke onderneming.

    Wat voor lading vervoert R van der Wijst Transport?

    Het bedrijf is gespecialiseerd in gebakvervoer voor supermarkten. Daarnaast wordt de Scania R530 met kraanhaak ingezet voor groen- en bomentransport, zoals Scania Nederland (producent) meldt.

    Heeft R van der Wijst Transport een website?

    Er is geen officiële website bekend. Het bedrijf is actief op Facebook en Instagram, waar het contact met klanten en volgers onderhoudt.

    Wat is de geschiedenis van R van der Wijst Transport?

    Volgens De Ondernemer (ondernemersplatform) begon Rick van der Wijst in 2017 met één truck. Sindsdien is het bedrijf uitgegroeid tot dertien vrachtwagens. In 2024 werd een Scania S660 gebouwd, die in 2025 werd uitgeroepen tot Mooiste Truck van Nederland. In maart 2025 werd een Scania R530 met kraanhaak toegevoegd.

    Hoe kan ik een offerte aanvragen bij R van der Wijst Transport?

    Omdat er geen officiële website is, is de beste manier om contact op te nemen via de Facebookpagina van het bedrijf. Daar kunnen berichten worden gestuurd voor offertes of vragen.

    Zijn er miniatuurtjes van de trucks van R van der Wijst Transport beschikbaar?

    Dit is niet bevestigd. Truckminiaturen worden vaak gemaakt van bekroonde trucks, maar er is geen officiële aankondiging van een miniatuur van de Scania S660 van R van der Wijst Transport. Het is mogelijk dat modelbouwers of verzamelaars zelf miniaturen maken.

    Voor transportbedrijven in Nederland is de les duidelijk: een sterke visuele identiteit en een niche-specialisatie kunnen een klein bedrijf op de kaart zetten, maar de echte uitdaging is om die reputatie te behouden en commercieel te benutten. Voor Rick van der Wijst Transport betekent de titel een unieke kans — maar ook de noodzaak om te investeren in een centrale online aanwezigheid, of het bedrijf riskeert afhankelijk te blijven van sociale media als enige contactkanaal.

    Gerelateerd op deze site: Attractie- & Vakantiepark Slagharen: prijzen & tips 2026 en Van der Valk Hotel Texel: prijzen, faciliteiten en reviews.



  • Planet of the Apes volgorde: 10 films in juiste kijkvolgorde

    Planet of the Apes volgorde: 10 films in juiste kijkvolgorde

    Je hebt waarschijnlijk wel eens gehoord van de iconische aap-mens conflict, maar wist je dat de Planet of the Apes-franchise maar liefst tien films telt? Of je nu een doorgewinterde fan bent of net wilt beginnen, de juiste kijkvolgorde bepalen kan verwarrend zijn – vooral omdat de originele reeks en de moderne reboot compleet anders staan opgesteld. In deze gids ontdek je precies hoe je alle films in releasevolgorde én chronologisch kunt bekijken, plus waar je ze streamt.

    Totaal aantal films: 10 (5 origineel, 1 remake, 3 reboot, 1 nieuwste) ·
    Eerste film: Planet of the Apes (1968) ·
    Meest recente film: Kingdom of the Planet of the Apes (2024) ·
    Kijkopties: Disney+, Amazon Prime, Pathé Thuis ·
    Chronologische volgorde vs. release: Verschillend; twee tijdlijnen

    Reeks Releasevolgorde Chronologische verhaalvolgorde
    Originele reeks (1968–1973) Planet (1968), Beneath (1970), Escape (1971), Conquest (1972), Battle (1973) Escape (1971), Conquest (1972), Battle (1973), Planet (1968), Beneath (1970)
    Remake (2001) Planet of the Apes (2001) Losstaand; geen tijdlijnconnectie
    Reboot-reeks (2011–2024) Rise (2011), Dawn (2014), War (2017), Kingdom (2024) Identiek aan releasevolgorde

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    • Of er een volgend deel komt is nog niet officieel aangekondigd (Wikipedia)
    • De exacte chronologische volgorde van de originele reeks is onderwerp van discussie (sommigen plaatsen Escape voor Conquest) (Radio Times)
    • Of de remake van Tim Burton in dezelfde tijdlijn past, is onduidelijk (meestal als losstaand beschouwd) (20th Century Studios)
    3Tijdlijn-signaal
    • 1968: eerste film originele reeks (20th Century Studios)
    • 2011: start reboot met Rise (20th Century Studios)
    • 2024: Kingdom – begin van mogelijke nieuwe trilogie (20th Century Studios)
    4Wat komt hierna
    • Mogelijk vervolg op Kingdom – nog niet bevestigd (Collider (filmnieuws))
    • Regisseur Wes Ball heeft interesse in een nieuwe trilogie (Collider)
    Kenmerk Waarde
    Totaal aantal films 10
    Langste film War for the Planet of the Apes (140 min)
    Kortste film Beneath the Planet of the Apes (95 min)
    Meest recente release Kingdom of the Planet of the Apes (2024)
    Populairste film (IMDb) Planet of the Apes (1968) – 7,9
    Streamingdienst met meeste titels Disney+ (alle reboot-films + Kingdom)

    Wat is de juiste volgorde voor Planet of the Apes?

    De franchise kent twee aparte tijdlijnen: de originele reeks (1968-1973) en de reboot-reeks (2011-2024). Binnen elke reeks kun je kiezen voor releasevolgorde of chronologische verhaalvolgorde. Voor de reboot is dat simpel: de films volgen elkaar direct op. Bij de originele reeks ligt het ingewikkelder.

    Releasevolgorde vs. chronologische volgorde

    Vijf originele films, één patroon: de releasevolgorde en de verhaaltijdlijn lopen niet parallel. In de bioscoop verschenen ze in deze volgorde:

    • Planet of the Apes (1968) – 20th Century Studios
    • Beneath the Planet of the Apes (1970) – 20th Century Studios
    • Escape from the Planet of the Apes (1971) – 20th Century Studios
    • Conquest of the Planet of the Apes (1972) – 20th Century Studios
    • Battle for the Planet of the Apes (1973) – 20th Century Studios

    Chronologisch begint het verhaal echter met Escape (1971), gevolgd door Conquest, Battle, en dan pas de eerste twee films (Planet en Beneath). Sommige kijkwijzers plaatsen Escape voor Conquest – de exacte volgorde blijft onderwerp van discussie.

    Voor de reboot-reeks is het helder: Rise of the Planet of the Apes (2011), Dawn of the Planet of the Apes (2014), War for the Planet of the Apes (2017) en Kingdom of the Planet of the Apes (2024) – alle vier in deze volgorde kijken Radio Times (kijkgids).

    Samenvatting: De originele reeks kun je het beste in releasevolgorde kijken om de evolutie van de serie te ervaren. De reboot-reeks moet je absoluut in chronologische volgorde bekijken; de films bouwen direct op elkaar voort.

    Welke volgorde kies je als beginner?

    Voor nieuwkomers wordt vaak aangeraden om met de reboot-trilogie te beginnen, tenzij je de klassiekers wilt ervaren. Rise introduceert het moderne verhaal zonder dat je de oude films nodig hebt. Als je de hele franchise wilt doornemen, kun je eerst de reboot-reeks kijken en daarna de originele reeks – of andersom. De keuze is vooral een kwestie van smaak.

    “Begin met Rise, dan Dawn, War en daarna Kingdom. De oude films kun je later doen.”

    – Reddit-gebruiker (r/PlanetOfTheApes)

    Het patroon: wie de reboot eerst ziet, krijgt een consistente verhaallijn zonder de gedateerde effecten van de jaren 60. De originele reeks is daarna een leuke historische ontdekkingstocht.

    De afweging

    Begin je met de reboot, dan mis je de culturele impact van de originele film uit 1968 – een film die nog altijd een IMDb-score van 7,9 draagt. Begin je met het origineel, dan voelt de reboot als een heel ander universum.

    Hoeveel films zijn er van Planet of the Apes?

    De franchise telt in totaal 10 speelfilms, verdeeld over drie periodes: de originele reeks (5 films), een losstaande remake (1 film), en de reboot-reeks met inbegrip van de nieuwste film (4 films).

    De vijf originele films (1968-1973)

    • Planet of the Apes (1968) – 20th Century Studios (officiële pagina)
    • Beneath the Planet of the Apes (1970) – 20th Century Studios
    • Escape from the Planet of the Apes (1971) – 20th Century Studios
    • Conquest of the Planet of the Apes (1972) – 20th Century Studios
    • Battle for the Planet of the Apes (1973) – 20th Century Studios

    De remake uit 2001

    Tim Burton’s Planet of the Apes uit 2001 is een losstaande herinterpretatie van het originele verhaal, zonder verbinding met de oudere of nieuwe films. 20th Century Studios (remake-pagina) bevestigt dat deze film geen onderdeel is van de doorlopende tijdlijn.

    De reboot-trilogie en Kingdom of the Planet of the Apes

    De moderne reeks begon in 2011 met Rise of the Planet of the Apes, gevolgd door Dawn (2014) en War (2017). Kingdom of the Planet of the Apes (2024) is het directe vervolg op War en vormt het begin van een mogelijke nieuwe trilogie. 20th Century Studios

    Wat is de eerste film van Planet of the Apes?

    Het antwoord hangt af van welke reeks en welke volgorde je kiest.

    Eerste film in releasevolgorde

    De allereerste film die ooit verscheen, is Planet of the Apes uit 1968. Dat is het logische startpunt voor wie de volledige franchise in de volgorde van uitgave wil beleven. 20th Century Studios

    Eerste film in chronologische volgorde

    In de verhaaltijdlijn van de originele reeks is Escape from the Planet of the Apes (1971) het chronologische begin. Voor de reboot-reeks is Rise of the Planet of the Apes (2011) de eerste film die het verhaal in gang zet. Radio Times (kijkgids)

    Wes Ball liet in een interview met Collider weten dat hij interesse heeft in een nieuwe trilogie die voortbouwt op Kingdom.

    – Collider (filmnieuws), geciteerd in de contentplanning (2024)

    Moet je de nieuwe Planet of the Apes in een bepaalde volgorde bekijken?

    Hoewel je Kingdom of the Planet of the Apes grotendeels kunt volgen zonder de eerdere films, raden bronnen aan om eerst de reboot-trilogie te zien.

    Kan ik Kingdom of the Planet of the Apes los kijken?

    Ja, je kunt het verhaal volgen, maar je mist belangrijke karakterontwikkeling en de opbouw van de relatie tussen mens en aap. Zonder de context van War is de impact van bepaalde gebeurtenissen minder groot.

    Wat moet ik gezien hebben voor Kingdom?

    Sterk advies: kijk eerst Rise, Dawn en War. Deze drie films vormen de basis voor de wereld waarin Kingdom zich afspeelt. De originele films zijn niet noodzakelijk voor het verhaal van de reboot. Radio Times

    Is er een vervolg op de film Kingdom of the Planet of the Apes?

    Plannen voor een nieuw deel

    Op dit moment (april 2025) is er nog geen officieel vervolg aangekondigd. De film eindigt met een open einde, wat wijst op een mogelijk vervolg. Regisseur Wes Ball heeft aangegeven interesse te hebben in een nieuwe trilogie Collider (filmnieuws). Voor de meest actuele informatie moet je de officiële kanalen van 20th Century Studios volgen.

    Redactienotitie

    Let op: aankondigingen over vervolgfilms zijn niet bevestigd. Houd de website van 20th Century Studios en nieuwssites in de gaten voor officiële updates.

    Bevestigde feiten

    • Alle 10 films zijn officieel uitgebracht. (Wikipedia)
    • Reboot-trilogie en Kingdom vormen een doorlopend verhaal. (Radio Times)
    • Kingdom is het directe vervolg op War. (20th Century Studios)

    Wat onduidelijk is

    • Of er een volgend deel komt is nog niet officieel aangekondigd. (Wikipedia)
    • De exacte chronologische volgorde van de originele reeks is onderwerp van discussie (sommigen plaatsen Escape voor Conquest). (Radio Times)
    • Of de remake van Tim Burton in dezelfde tijdlijn past, is onduidelijk (meestal als losstaand beschouwd). (20th Century Studios)

    Tijdlijn van de franchise

    • 1968: Release Planet of the Apes (origineel) (20th Century Studios)
    • 1970-1973: Vier vervolgfilms in de originele reeks (20th Century Studios)
    • 2001: Tim Burton-remake (losstaand) (20th Century Studios)
    • 2011: Rise of the Planet of the Apes (start reboot) (20th Century Studios)
    • 2014: Dawn of the Planet of the Apes (20th Century Studios)
    • 2017: War for the Planet of the Apes (20th Century Studios)
    • 2024: Kingdom of the Planet of the Apes (20th Century Studios)
    • Onbekend (na 2025): Mogelijk vervolg op Kingdom (nog niet bevestigd)

    Volgens de Nederlandse Wikipedia-pagina over de Planet of the Apes-franchise zijn alle filmtitels en releasedata gedocumenteerd, inclusief de productiegegevens van elke film.

    – Wikipedia (nl)

    Het patroon: de franchise groeit al meer dan vijftig jaar mee met de tijd, maar de kern – een wereld waarin apen en mensen strijden om de macht – blijft verrassend actueel. Voor de kijker van vandaag is de reboot-reeks het meest toegankelijk, maar de originele films geven context bij hoe het allemaal begon.

    Veelgestelde vragen

    Kan ik de Planet of the Apes-films in elke volgorde kijken?

    Ja, maar je verliest dan de verhaallijn. Voor de beste ervaring kun je de releasevolgorde aanhouden (voor de klassiekers) of de chronologische volgorde van de reboot.

    Is de remake uit 2001 nodig om de reboot te begrijpen?

    Nee, de remake staat los van de reboot-tijdlijn. Je kunt de moderne films bekijken zonder de remake gezien te hebben.

    Waar kan ik de originele Planet of the Apes kijken?

    De originele films zijn op verschillende plekken te streamen, maar Disney+ biedt de meest complete collectie in Nederland. Disney+ Nederland

    Hoeveel uur duurt het om alle films te kijken?

    De totale speelduur van alle tien films is ongeveer 19 uur, inclusief de remake. Trek er een weekend voor uit.

    Zijn de Planet of the Apes-films geschikt voor kinderen?

    De oudere films hebben een lagere kijkwijzer (vaak 12 jaar), maar de reboot-films bevatten geweldsscènes en zijn meestal 12 of 16 jaar. Check per film de Kijkwijzer.

    Wat is het verschil tussen de originele en de reboot-tijdlijn?

    De originele reeks speelt zich af in een alternatief universum waarin apen de aarde hebben overgenomen. De reboot begint opnieuw en volgt de opkomst van intelligente apen in een realistischere setting.

    Moet ik de Planet of the Apes-boeken lezen voor de films?

    De boeken van Pierre Boulle (originele roman) en de strips zijn niet nodig om de films te begrijpen. Ze bieden wel extra achtergrond.

    Komt er nog een film na Kingdom of the Planet of the Apes?

    Op dit moment is er nog geen officiële bevestiging, maar er wordt gesproken over een mogelijke nieuwe trilogie. Blijf de officiële kanalen volgen voor updates.

    Stappenplan voor beginners

    1. Kies de reboot-reeks: begin met Rise of the Planet of the Apes (2011).
    2. Bekijk daarna Dawn (2014) en War (2017) in die volgorde.
    3. Sluit af met Kingdom of the Planet of the Apes (2024).
    4. Optioneel: bekijk daarna de originele reeks in releasevolgorde voor de historische context.



  • Weer Tossa de Mar: actuele verwachting en maandelijkse gids

    Weer Tossa de Mar: actuele verwachting en maandelijkse gids

    Als je een reis naar Tossa de Mar plant, is het weer een van de eerste dingen waar je naar kijkt; op dit moment is het 19°C en blijft het droog, met een maximum van 21°C. In deze gids lees je wat je per maand kunt verwachten, hoe het weer per uur verloopt en welke bronnen het meest betrouwbaar zijn – zodat je goed voorbereid op vakantie gaat.

    Huidige temperatuur: 19°C · Verwachte max vandaag: 21°C · Neerslagkans vandaag: 0% · Windkracht: 3 Bft

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    • Precieze neerslaghoeveelheid varieert jaarlijks
    • Actuele temperatuur verandert per moment – check live bronnen
    3Tijdlijn-signaal
    4Wat komt hierna
    Waarom dit belangrijk is

    De keuze van je reismaand bepaalt niet alleen de temperatuur, maar ook de drukte. Juni en september combineren goed weer met minder toeristen – een ideale mix voor wie rust zoekt.

    Zeven kerngegevens op een rij, waaruit blijkt dat het weer vandaag zacht en stabiel is, terwijl de zomer flink kan doorpakken.

    Kenmerk Waarde
    Huidige temperatuur 19°C
    Verwachte max vandaag 21°C
    Neerslagkans vandaag 0%
    Windkracht 3 Bft
    Zicht Goed
    Gemiddelde max zomer (juli/aug) 33–35°C (Klimaatinfo)
    Beste reismaanden Mei, juni, september, oktober (Klimaatinfo)

    Hoe is het weer in Tossa de Mar in mei, juni en september?

    Weer in Tossa de Mar in mei

    • Gemiddelde dagtemperatuur: circa 20°C (Tameteo (weersite))
    • Overwegend zacht, 16–20°C met kans op regen (Bestereistijd)

    Mei is een lentemaand waarin de temperatuur aangenaam is voor activiteiten, maar nog niet de hitte van de zomer.

    Weer in Tossa de Mar in juni

    • Neerslagkans laag (Klimaatinfo)
    • Gemiddelde temperatuur loopt op naar 25–28°C

    Juni is een van de beste maanden voor een strandvakantie.

    Weer in Tossa de Mar in september

    • Nog warme zeetemperatuur (Meteovista)
    • Dagtemperaturen rond 25°C, ideaal voor late vakantie

    September is nog volop zomer, maar zonder de extreme hitte van juli.

    Weer in Tossa de Mar in april en oktober

    • Oktober kan wisselvallig zijn (Klimaatinfo)
    • April: nog fris, gemiddeld 15–18°C

    Voor wie van mildere temperaturen houdt, zijn april en oktober goede opties.

    Samenvatting: Reizigers die de hitte willen vermijden, boeken het beste in mei, juni of september. De zeetemperatuur blijft tot ver in oktober aangenaam.

    Het patroon: wie de beste reiservaring zoekt, kiest voor mei, juni of september.

    Wat is het weer per uur in Tossa de Mar?

    Huidige weersituatie

    • Actuele temperatuur: 19°C (Weerplaza)
    • Windkracht 3 Bft uit zuidwest, bewolkt maar droog

    De condities zijn rustig, ideaal voor een wandeling door de oude stad van Tossa de Mar.

    Verwachting voor de komende uren

    • Buienradar toont neerslagradar per uur (Buienradar)
    • Max temperatuur vandaag 21°C, later afkoelend naar 13°C

    De komende uren blijft het droog, ideaal voor een middag op het strand.

    Waar vind ik de betrouwbaarste uurverwachting?

    Gebruik een combinatie voor de beste inschatting.

    Let op

    In juli en augustus kan het in de smalle straatjes van de oude stad erg heet worden. Plan bezoeken vroeg in de ochtend of avond – de temperatuur loopt dan op tot 33–35°C (Klimaatinfo).

    Welke weerbronnen zijn het beste voor Tossa de Mar?

    AccuWeather Tossa de Mar

    • Uitgebreide uurlijkse data (AccuWeather)
    • Actuele temperatuur en komende dagen

    AccuWeather is een van de meest gebruikte weerapps wereldwijd.

    Weeronline Tossa de Mar

    Weeronline is specifiek gericht op de Nederlandse gebruiker.

    Andere betrouwbare bronnen

    Voor reizigers naar Tossa de Mar is een mix van deze bronnen aan te raden.

    Bevestigde feiten en onzekerheden

    Bevestigde feiten

    • Mei is een lentemaand met gematigde temperaturen (Klimaatinfo)
    • Juni en september zijn de beste reismaanden (Klimaatinfo)

    Wat onzeker is

    • Precieze neerslaghoeveelheid varieert jaarlijks
    • Actuele temperatuur verandert per moment – raadpleeg live bronnen

    “Tossa de Mar heeft een mediterraan klimaat met warme zomers en milde winters.”

    – Meteovista (weerportal)

    “De beste reistijd is van mei tot juni en september tot oktober, wanneer het weer milder is en de hitte minder intens.”

    – Klimaatinfo (Nederlandse klimaatgids)

    “Actueel weer: 19°C, overwegend bewolkt, wind matig uit zuidwest.”

    – Weerplaza (weerstation op 25,9 km afstand)

    Voor reizigers naar Tossa de Mar is de keuze duidelijk: boek je vakantie in mei, juni of september voor het beste weer. Gebruik actuele bronnen zoals Buienradar en Weeronline voor de laatste updates. Wie de hitte van juli en augustus wil vermijden, kiest het voor- of naseizoen – de zee blijft aangenaam tot in oktober.

    Veelgestelde vragen

    Hoeveel zonuren heeft Tossa de Mar in september?

    Gemiddeld 8-9 uur zon per dag (Meteovista).

    Wat is de watertemperatuur in Tossa de Mar in juli?

    Zeetemperatuur rond 24–26°C (Klimaatinfo).

    Is het weer in Tossa de Mar in maart al aangenaam?

    Maart is nog fris, gemiddeld 15°C. Een strandvakantie is nog niet aan te raden.

    Waar kan ik live webcams van Tossa de Mar bekijken?

    Via VisitCostaBrava of webcamaggregators.

    Zijn er speciale weerwaarschuwingen voor Tossa de Mar?

    AEMET geeft waarschuwingen bij extreme hitte of storm.

    Wat is de beste weersite voor reizigers naar Tossa de Mar?

    Weeronline voor de 14-daagse verwachting, Buienradar voor actuele neerslag.

    Hoe lang duurt het hoogseizoen in Tossa de Mar?

    Het hoogseizoen loopt van juni tot september (Klimaatinfo).

    Gerelateerde lectuur: Weer Driebergen-Rijsenburg en Weer Huizen 14 dagen.



  • Samsung Galaxy Z Flip 7 FE: prijs, specs en verschil met Flip 7

    Samsung Galaxy Z Flip 7 FE: prijs, specs en verschil met Flip 7

    Wie al een tijdje naar een opvouwbare Samsung Galaxy Z Flip kijkt, maar huivert voor de prijs van het topmodel, krijgt met de Galaxy Z Flip 7 FE een interessant alternatief. In dit artikel lees je precies wat de Galaxy Z Flip 7 FE is, hoe hij verschilt van de duurdere Flip 7 en of hij de moeite waard is voor wie een premium vouwtelefoon zoekt zonder de hoofdprijs.

    Schermdiagonaal: 6,7 inch ·
    Max helderheid: 2600 nits ·
    Verversingssnelheid: 1–120 Hz ·
    RAM: 8 GB ·
    Opslag: 128 GB

    Overzicht

    1Bevestigde feiten
    2Wat onduidelijk is
    • Exacte chipset (naar verluidt Exynos 2400e)
    • Officiële adviesprijs (geschat €999–€1059)
    • Releasedatum (waarschijnlijk 22 juli 2025)
    • Batterijcapaciteit (verwacht 4000 mAh)
    • Waterdichtheid (nog niet bevestigd)
    3Tijdlijn-signaal
    4Wat komt hierna
    • Eerste onafhankelijke reviews worden verwacht
    • Prijzen bij Nederlandse providers worden bekend
    • Eventuele aanbiedingen en bundels

    De belangrijkste specificaties van de Galaxy Z Flip 7 FE op een rij:

    Kerngegevens van de Galaxy Z Flip 7 FE
    Specificatie Waarde
    Schermdiagonaal 6,7 inch
    Max helderheid 2600 nits
    Verversingssnelheid 1–120 Hz
    RAM 8 GB
    Opslag 128 GB
    Chipset Exynos 2400e (ouder)
    Prijs (advies) €999 (128 GB) – €1059 (256 GB)
    Releasedatum 22 juli 2025

    Wat is het verschil tussen Flip 7 en Flip 7 FE?

    Vergelijking Galaxy Z Flip 7 vs Flip 7 FE
    Kenmerk Galaxy Z Flip 7 Galaxy Z Flip 7 FE
    Hoofdscherm 6,9 inch Dynamic AMOLED 6,7 inch Dynamic AMOLED
    Cover screen 4,1 inch Super AMOLED 3,4 inch Super AMOLED
    Processor Exynos 2500 Exynos 2400
    RAM 12 GB 8 GB
    Camera Dual 50 MP + 12 MP Dual 50 MP + 12 MP
    Adviesprijs (128 GB) circa €1200 €999
    Updates 7 jaar (tot 2032) 7 jaar (tot 2032)

    Wat is beter, de Flip 7 of de Flip 7 FE?

    Het antwoord hangt af van wat je belangrijk vindt. De Galaxy Z Flip 7 heeft een groter 6,9 inch hoofscherm en een 4,1 inch cover screen, terwijl de Flip 7 FE genoegen moet nemen met een 6,7 inch hoofdscherm en een 3,4 inch cover screen (Androidworld (Nederlands techmedium)). Daarnaast gebruikt de Flip 7 een Exynos 2500-processor en 12 GB RAM, tegenover de Exynos 2400 en 8 GB RAM in de FE (Mobiel.nl (Nederlandse vergelijkingssite)).

    • Scherm: Flip 7 is groter en helderder
    • Prestaties: Flip 7 sneller door nieuwere chip en meer RAM
    • Camera: Beide hebben een dual 50 MP + 12 MP setup (Mobiel.nl (Nederlandse vergelijkingssite))
    • Prijs: Flip 7 FE is aanzienlijk goedkoper
    • Updates: Beide krijgen 7 jaar OS- en beveiligingsupdates tot 2032 (Androidworld (Nederlands techmedium))

    Samsung Galaxy Z Flip7 FE vs Z Flip7: Welke moet je kiezen?

    De keuze komt neer op prioriteiten. Wie het grootste scherm en de hoogste prestaties wil, kiest de Flip 7. Wie een opvouwbare telefoon wil zonder de hoofdprijs, kan prima uit de voeten met de FE.

    De vier opvallendste verschillen op een rij:

    • Flip 7: 6,9 inch scherm, Exynos 2500, 12 GB RAM
    • Flip 7 FE: 6,7 inch scherm, Exynos 2400, 8 GB RAM
    • Beide: zelfde cameramodule
    • Beide: 7 jaar updates
    Samenvatting: De Galaxy Z Flip 7 FE is geen inferieure telefoon, maar een gerichte keuze voor wie scoort op prijsbewustzijn. Koop de Flip 7 als je maximale prestaties eist; kies de FE als je een premium vouwtelefoon wilt zonder de hoofdprijs.

    De keuze is daarmee duidelijk: wie de beste specificaties wil, kiest de Flip 7; wie wil besparen, kiest de FE. Lees ook onze recensie van de Samsung S25 voor een vergelijking met andere Samsung-toestellen.

    Is de Samsung Galaxy Z Flip 7 FE een goede telefoon?

    Wat zijn de voor- en nadelen van de Galaxy Z Flip 7 FE?

    De Galaxy Z Flip 7 FE scoort hoog op design en schermkwaliteit, maar levert in op rekencapaciteit. Het 6,7 inch Dynamic AMOLED-scherm met 2600 nits piekhelderheid en variabele verversing van 1–120 Hz zorgt voor een vlotte, heldere ervaring (Androidworld (Nederlands techmedium)). De 8 GB RAM en Exynos 2400 zijn voldoende voor dagelijks gebruik, maar zware gamers of multitaskers merken het verschil met de duurdere Flip 7 (Mobiel.nl (Nederlandse vergelijkingssite)).

    • Voordelen: premium ontwerp, prachtig scherm, 7 jaar updates, lagere prijs
    • Nadelen: oudere chip, minder RAM, kleinere accu (4000 mAh), geen officiële waterdichtheid

    Is de Galaxy Z Flip 7 FE het geld waard?

    Met een adviesprijs van €999 voor de 128GB-versie is de FE aanzienlijk goedkoper dan de Flip 7. De besparing komt ten koste van wat prestaties, maar voor de meeste gebruikers zijn de kernfuncties – opvouwbaar scherm, goede camera, 7 jaar updates – ruimschoots aanwezig. De vraag is of je die extra prestaties van de Flip 7 daadwerkelijk nodig hebt.

    De afweging

    Wie de Flip 7 FE overweegt, moet weten dat hij gaming aankan met 2600 nits en 120 Hz, maar dat de batterijduur (4000 mAh) nog niet officieel is bevestigd. De telefoon is geschikt voor de dagelijkse gebruiker, niet voor de power user.

    Wat betekent FE bij Samsung modellen?

    Wat is een Samsung FE-smartphone?

    FE staat voor Fan Edition, een reeks die Samsung sinds 2020 uitbrengt om flagship-functies toegankelijker te maken. De FE-modellen krijgen dezelfde camera- en schermtechnologie als de duurdere modellen, maar met een oudere chipset en minder RAM om de prijs te drukken (GalaxyClub (Samsung-community)).

    • Gericht op fans die de beste functies willen zonder de top prijs
    • Vaak dezelfde scherm- en camerakwaliteit
    • Besparing door oudere processor en minder geheugen

    Waar staat FE voor?

    Officieel: Fan Edition. Samsung heeft de naam gekozen om aan te geven dat deze modellen de wensen van hun trouwste gebruikers weerspiegelen – de functies die er het meest toe doen, tegen een vriendelijkere prijs.

    Redactienotitie

    De term ‘Fan Edition’ wordt door Samsung consequent gebruikt voor toestellen die een middenweg bewandelen tussen high-end en betaalbaar. De Galaxy Z Flip 7 FE is daar het nieuwste voorbeeld van.

    Kortom, FE-modellen zijn een bewuste afweging tussen prijs en prestaties.

    Wat is Flip 7 FE?

    Wat zijn de specificaties van de Galaxy Z Flip 7 FE?

    Een overzicht van de belangrijkste kenmerken, gebaseerd op meerdere bronnen:

    Specificaties Galaxy Z Flip 7 FE
    Categorie Specificatie
    Hoofdscherm 6,7 inch Dynamic AMOLED, 2600 nits, 1–120 Hz
    Cover scherm 3,4 inch Super AMOLED
    Processor Exynos 2400e
    RAM 8 GB
    Opslag 128 GB / 256 GB (uitbreidbaar via microSD?)
    Camera (achter) Dual 50 MP (groothoek) + 12 MP (ultragroothoek)
    Selfiecamera 10 MP
    Batterij 4000 mAh
    Snelladen 25W bedraad, 10W draadloos omgekeerd
    Afmetingen (opgevouwen) 71,9 × 85,1 × 14,9 mm
    Gewicht 187 g
    Updates 7 jaar OS en beveiliging (tot 2032)
    Releasedatum 22 juli 2025
    Prijs (advies) €999 (128 GB) / €1059 (256 GB)

    Let op: de exacte chipset (Exynos 2400e) en selfiecamera (10 MP) zijn nog niet officieel bevestigd, maar worden wel breed gerapporteerd (GalaxyClub (Samsung-community), NieuweMobiel.NL (Nederlandse spec-database)).

    Hoeveel kost de Galaxy Z Flip 7 FE?

    De adviesprijs in Nederland begint bij €999 voor de 128GB-versie en €1059 voor 256 GB, volgens Androidworld (Nederlands techmedium). Actuele prijzen bij providers kunnen lager liggen; zo is de 256GB-variant al gesignaleerd voor €731 (Androidworld (Nederlands techmedium), medium confidence).

    Wat zijn de voordelen van het kopen van een Samsung FE?

    Is Samsung FE beter of slechter dan de gewone modellen?

    Beter of slechter is niet de juiste vraag; FE-modellen zijn ontworpen voor een andere portemonnee. De voordelen zijn een lagere prijs, dezelfde high-end functies (camera, scherm) en een focus op wat fans echt willen. De nadelen zijn de oudere chipset, minder RAM en soms een kleinere accu.

    Wat zijn de nadelen van een Samsung FE?

    De belangrijkste nadelen zijn: Als je je afvraagt wat de Samsung Galaxy Z Flip 7 FE prijs is, dan is het goed om te weten dat deze FE-modellen ontworpen zijn voor een andere portemonnee. Samsung Galaxy Z Flip 7 FE prijs

    • Oudere processor (Exynos 2400 vs 2500)
    • Minder RAM (8 GB vs 12 GB)
    • Kleinere accu (4000 mAh vs 4500 mAh?)
    • Geen IP-certificering? (nog niet bevestigd)

    Het patroon is helder: je krijgt circa 90% van de premium ervaring voor circa 80% van de prijs. De echte vraag is of die laatste 10% voor jou het extra bedrag waard is.

    De paradox

    Door de lagere instapprijs lokt de Flip 7 FE nieuwe vouwtelefoongebruikers, maar de bespaarde euro’s gaan ten koste van toekomstbestendigheid bij zware apps.

    Het is dus verstandig om vooraf te bepalen of je de prestaties van het topmodel nodig hebt. Voor wie ook naar andere premium smartphones kijkt, is de iPhone 16 Pro Max een interessant alternatief.

    Upsides

    • Premium opvouwbaar ontwerp
    • Prachtig 6,7 inch scherm met 2600 nits
    • 7 jaar OS- en beveiligingsupdates
    • Pro-grade dual camera
    • Aanzienlijk lagere prijs dan Flip 7

    Downsides

    • Oudere chipset (Exynos 2400)
    • Slechts 8 GB RAM
    • Kleinere accu (4000 mAh)
    • Onbekende waterdichtheid

    Bevestigde feiten en onduidelijkheden

    Bevestigde feiten

    • Schermdiagonaal 6,7 inch (bronnen: Androidworld, Mobiel.nl)
    • Max helderheid 2600 nits
    • Verversingssnelheid 1–120 Hz
    • RAM 8 GB, opslag 128 GB
    • Dual camera 50+12 MP

    Wat onduidelijk is

    • Exacte chipset (Exynos 2400e nog niet officieel)
    • Prijs (adviesprijs geschat €999–€1059)
    • Selfiecamera (gerucht 10 MP)
    • Waterdichtheid (geen IP-classificatie gemeld)
    • Batterijcapaciteit (verwacht 4000 mAh, nog niet officieel)
    • Releasedatum (waarschijnlijk 22 juli 2025, nog niet bevestigd)
    • Officiële camerareviews

    “De Galaxy Z Flip7 FE neemt het unieke Flip-ontwerp en combineert het met de krachtige functies van onze premium smartphones.”

    — Samsung (officiële productbeschrijving, zoals geciteerd in persmateriaal)

    “De Flip7 FE heeft minder RAM en een oudere chip om de kosten te drukken.”

    — Androidworld (Nederlands techmedium)

    Deze twee quotes vatten het verhaal samen: Samsung promoot de FE als een premium ervaring, terwijl techmedia wijzen op de mindere specificaties. De waarheid ligt in het midden – de FE is een uitstekende middenklasser, geen revolutionaire flagship.

    Voor de Nederlandse consument die een opvouwbare telefoon wil zonder de hoofdprijs, is de keuze duidelijk: ga voor de Galaxy Z Flip 7 FE, tenzij je de extra prestaties van de Flip 7 écht nodig hebt voor zware taken zoals videobewerking of 3D-gaming.

    Veelgestelde vragen

    Wanneer komt de Galaxy Z Flip 7 FE uit?

    De Galaxy Z Flip 7 FE is aangekondigd op 9 juli 2025 en sinds 17 juli 2025 verkrijgbaar. De officiële releasedatum is 22 juli 2025 (GalaxyClub (Samsung-community), NieuweMobiel.NL (Nederlandse spec-database)).

    Wat kost de Galaxy Z Flip 7 FE?

    De adviesprijs is €999 voor de 128GB-versie en €1059 voor 256 GB. Actuele aanbiedingen kunnen lager uitvallen; de 256GB-variant is al gesignaleerd voor €731 (Androidworld (Nederlands techmedium)).

    Zijn er al reviews van de Galaxy Z Flip 7 FE?

    Er zijn nog geen onafhankelijke testen gepubliceerd, maar specificaties en eerste indrukken zijn beschikbaar via techsites als Androidworld en GalaxyClub.

    Is de Galaxy Z Flip 7 FE beschikbaar bij Three?

    Three is een Ierse provider; het is nog niet bevestigd of de Flip 7 FE daar in het assortiment komt. In Nederland is hij onder andere verkrijgbaar via Samsung.com en geselecteerde retailers.

    Welke accessoires zijn er voor de Galaxy Z Flip 7 FE?

    Samsung biedt officiële hoesjes en screen protectors aan. Daarnaast zijn er tal van third-party cases en opladers die compatibel zijn met het Flip-ontwerp.

    Ondersteunt de Galaxy Z Flip 7 FE draadloos opladen?

    Ja, de Flip 7 FE ondersteunt draadloos opladen (10W) en omgekeerd draadloos opladen (NieuweMobiel.NL (Nederlandse spec-database)).

    Is de Galaxy Z Flip 7 FE waterdicht?

    Een officiële IP-classificatie is nog niet bekendgemaakt. Het is daarom verstandig om de telefoon niet aan water bloot te stellen.